Судове рішення #24731837


19.09.0201


справа № 2/0825/509/2012р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



19 вересня 2012р. Хортицький районний суд м. Запоріжжяу складі:

головуючого судді - Курбатової О.М.

при секретарі - Лагутіній Н.П.

з участю адвоката - ОСОБА_1

з участю представника позивача - ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Запоріжжї справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення суми,


в с т а н о в и в :


ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення суми, у якому просить стягнути з відповідача на свою користь: - 15 980грн. суму боргу за договором позики; - 5 000грн. моральної шкоди; - 209грн. 80коп. суму судових витрат.

Відповідач ОСОБА_4 з позовом не згоден, пояснивши, що він не брав ніяких грошей в борг у ОСОБА_3, крім того, у позивача ніколи не було такої великої суми грошей, а на той період, в який він нібито брав гроші в борг, він працював приватним підприємцем, а позивач працював водієм у його брата.

Вислухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_3 пояснив, що у 2004р. відповідач ОСОБА_4 брав у нього в борг гроші у сумі 2 000доларів США строком на три місяці для відкриття кафе у м.Бердянськ і до цього часу не повернув; на підтвердження того, що відповідач ОСОБА_4 брав у позивача гроші в борг, останній посилається тільки на пояснення свідків, які були допитані при розгляді судом кримінальної справи по факту нанесення йому тілесних ушкоджень ОСОБА_4 та його братом ОСОБА_5, оскільки письмової розписки немає.

Відповідно до ст.ст.1046, 1047 ЦК України за договором позики одна сторона(позикодавець) передає у власність другій стороні(позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов*язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості; договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у 10 разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян; на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми, крім свідчень свідків.

У даному випадку, що не заперечує і позивач ОСОБА_3, договір позики у письмовій формі не укладався, розписки немає. Копія бланку на переказ грошових коштів у сумі 1 900 доларів США позивачеві його сестрою 15 травня 2004р., яку надав позивач ОСОБА_3 на підтвердження того, що він мав таку суму грошей на час запозичення, не може бути доказом укладення між сторонами по справі договору позики, оскільки він підтверджує тільки те, що сестра переказала своєму братові ОСОБА_3 грошові кошти у певній сумі, а не те, що останній надав їх у борг відповідачу ОСОБА_4

Таким чином, на підставі вищенаведеного враховуючи, що між сторонами договір позики у письмовій формі не укладався, розписки немає і її взагалі не було, а свідчення свідків не можуть бути доказом на підтвердження факту отримання грошових коштів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги необґрунтовані і не можуть бути задоволені.

Керуючись ст. ст. 209, 212-218, 294 ЦПК України, ст.ст. 1046, 1047 ЦК України, суд


в и р і ш и в :


відмовити у задоволені позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення суми.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.




Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація