Справа № 2607/8181/12
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2012 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Бородій В. М. ,
при секретарі -Горевій А. О.,
за участю прокурора - Кучера В.О.,
потерпілого - ОСОБА_1,
захисника - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві кримінальну справу з постановою про вирішення питання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності відносно обвинуваченого:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Києва, громадянина України, має вищу освіту, не одруженого, працюючого не офіційно, який зареєстрований та проживає у АДРЕСА_1 на час вчинення діяння не судимого, однак, засудженого 23 серпня 2012 Дніпровським районним судом міста Києва за ч.1 ст. 286, 75, 76 КК України до одного року обмеження волі з іспитовим строком один рік,
у вчиненні злочину передбаченого ч.2 ст. 286 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Органами досудового слідства ОСОБА_3 пред»явлено обвинувачення в тому, що він 06 лютого 2002 року, своїми діями, які виразились в порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому ОСОБА_1 тяжкі тілесні ушкодження, вчинив злочин передбачений ч.2 ст. 286 КК України.
Орган досудового слідства кримінальну відносно ОСОБА_3 направив до суду для вирішення питання про звільнення його від кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст. 286 КК України згідно ст.49 КК України та закриття справи з підстав передбачених ст.11-1 КПК України, мотивуючи свої доводи тим, що він вчинив тяжкий злочин, з дня вчинення злочину пройшло більше десяти років, тобто закінчились строки давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Під час судового розгляду справи обвинувачений ОСОБА_3 категорично заперечував проти звільнення його від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав у зв»язку із закінченням строків давності, посилається, що він злочину не скоював, заявив клопотання продовжити розслідування справи для перевірки доводів про відсутність в його діях ознак злочину передбаченого ч.2 ст. 286 КК України.
Перевіривши доводи органу досудового слідства, доводи обвинуваченого, враховуючи думку учасників процесу, які підтримали клопотання обвинуваченого, суд прийшов до висновку, що на даній стадії розгляду справи відсутні достатні підстави для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за перебігом строків давності.
Так, згідно частини 1 ст.11-1 КПК України, суд в судовому засіданні за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 49 Кримінального кодексу України, закриває кримінальну справу у зв'язку із закінченням строків давності.
Згідно п.4 ч.1 ст.49 КК України, особа, яка вчинила тяжкий злочин, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину минуло десять років.
Згідно вимог ч.3 ст.7-1 КПК України направлення кримінальної справи до суду для закриття, зокрема, у зв»язку із закінченням строків давності, не допускається, якщо обвинувачений, підсудний проти цього заперечують. В цьому разі провадження у справі продовжується у звичному порядку.
Згідно роз»ясень п.2 Постанови №12 Пленуму Верховного Суду України « Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», судам слід звернути увагу на те, що ухвалити рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності можна лише за наявності її згоди на закриття справи з відповідної підстави.
У зв»язку з цим кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_3 підлягає направленню для проведення додаткового розслідування, відновлення провадження і подальшого розслідування у звичному порядку, під час якого необхідно у повному обсязі перевірити доводи обвинуваченого про відсутність в його діях складу злочину передбаченого ч.2 ст. 286 КК України, а також перевірити доводи потерпілого ОСОБА_1 про відсутність підстав для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав.
Окрім, цього по результатах розслідування справи, у випадку її направлення до суду з обвинувальним висновком або з постановою про звільнення від кримінальної відповідальності належно виконати вимоги ст. 7-1 КПК України або відповідно ст. 217-218 КПК України про ознайомлення потерпілого та обвинуваченого з матеріалами справи та процесуальними рішеннями, оскільки під час розгляду справи було встановлено порушення вимог ч.4 ст. 7-1 КПК України, яка передбачає право потерпілого або його представника знайомитись з постановою про направлення справи до суду про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, а в разі вимоги - з усіма матеріалами справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.49, ч.2 ст.286 КК України , ст. 7-1 , ст.11-1 КПК України ,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 задовольнити.
Відмовити на даній стадії розгляду кримінальної справи у звільненні від кримінальної відповідальності ОСОБА_3 за вчинення злочину передбаченого ч.2 ст. 286 КК України згідно ст.49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_3 за ч.2 ст.286 КК України направити прокурору Подільського району міста Києва для організації додаткового розслідування, відновлення провадження по справі, подальшого розслідування у звичному порядку.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду міста Києва через Подільський районний суд міста Києва.
Суддя В. М. Бородій