Судове рішення #24768658

Справа № 1510/5676/12

Провадження № 2-о/1510/122/12


Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


21 вересня 2012 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді:Бальжик О.І.

при секретарі: Арєшкіній І.І.

за участю заявниці: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізмаїлі цивільну справу за заявою ОСОБА_2, зацікавлена особа: управління Пенсійного Фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,


В С Т А Н О В И В:


До суду надійшла заява ОСОБА_2, зацікавлена особа: управління Пенсійного Фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області, про встановлення факту належності її померлому чоловікові ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трудової книжки, виданої 06.08.1949 року на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Встановлення зазначеного факту їй необхідно для оформлення пенсії у зв'язку із втратою годувальника. Зазначає, що управлінням ПФУ в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області їй було відмовлено у нарахуванні пенсії, оскільки при перевірці документів було виявлено вказану помилку у даті народження.

Заявниця вимоги, викладені у заяві, підтримала в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.

Представник зацікавленої особи - управління Пенсійного Фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області, будучи своєчасно та належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, звернувшись до суду із клопотанням, в якому проти задоволення заяви не заперечував та просив розглянути справу за їх відсутності.

Вислухавши доводи заявниці, пояснення свідка, вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд, на підставі фактів, встановлених у судовому засіданні, дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ст.234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Зокрема, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно з п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Пункт 26 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637, визначає, що якщо ім'я, по батькові та прізвище, які зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж, не збігаються з ім'ям, по батькові або прізвищем особи за паспортом або свідоцтвом про народження, факт приналежності цього документа даній особі може бути встановлено у судовому порядку.

За позицією Верховного Суду України, викладену у п.12 постанови Пленуму "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" №5 від 31.03.1995 року, суд може встановити факти належності особі документів (у тому числу трудової книжки), які не відносяться до таких, що посвідчують особу.

Так, у судовому засіданні встановлено, що 06.08.1949 року заповнена трудова книжка на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4).

Вивченням свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого Болградським районним відділом РАГС Одеської області 25.03.1976 року, актовий запис №52 від 12.03.1931 року (а.с.6), військового квитка серії НОМЕР_2 (а.с.5), довідки МСЕ №102670 (а.с.7), свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3, виданого відділом реєстрації актів громадянського стану виконкому Ізмаїльської міської ради Одеської області 20.07.1998 року, актовий запис №615 (а.с.3), дійсним роком народження ОСОБА_3 є 1931 рік.

Аналіз вищезазначених документів, свідчить про те, що між дійсною датою народження ОСОБА_3 і датою народження, зазначеною в його трудовій книжці, є розбіжності, що позбавляє можливості заявницю та їх доньку -ОСОБА_4, яка є інвалідом дитинства, отримати пенсію у зв'язку із втратою годувальника.

Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_5 підтвердила факт належності ОСОБА_3, 1931 року народження, трудової книжки, виданої на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, а також, що останній є чоловіком заявниці.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка свідчать про наявність підстав для встановлення факту належності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трудової книжки, виданої 06.08.1949 року на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

На підставі встановленого, керуючись ст.ст.4, 208-209, 234, 235, 256-259 ЦПК України, -


В И Р І Ш И В:


Заяву ОСОБА_2, зацікавлена особа: управління Пенсійного Фонду України в м. Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області, про встановлення факту, що має юридичне значення, - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трудової книжки, виданої 06.08.1949 року на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Копію рішення надіслати для відома зацікавленій особі.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація