Судове рішення #247868
17/179-06-6773

            

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"02" жовтня 2006 р.

Справа  № 17/179-06-6773


За  позовом:          Любашівської центральної районної лікарні


до  відповідача:   Управління Пенсійного фонду України в Любашівському районі


про розірвання договору про відшкодування витрат


                                                                                                                Суддя Зуєва Л.Є.


П р е д с т а в н и к и :


Від позивача:      Бурлака Г.Я. –гол. лікар на підставі посвідчення;

Від відповідача:  Опалько Л.О. - повірений;


СУТЬ СПОРУ:   позивач звернувся до суду з позовною заявою в якої просить суд розірвати договір про відшкодування витрат балансоутримувача орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю укладений 20.11.2001р. між Любашівською центральною районною лікарнею та Любашівським районним відділом Пенсійного фонду України.

Відповідач в судове засідання зявився, надав письмовий відзив на позовну заяву Любашівської районної лікарні в якому, заявлені позовні вимоги не визнає, посилаючись на обставини викладені у відзиві та просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити.  


                        Розглядом матеріалів справи встановлено:


20.11.2001р. між Любашівською центральною районною лікарнею в особі головного лікаря Бурлаки Г.Я. та Любашівським районним відділом Пенсійного фонду України укладено договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю.

У відповідності до умов п. 1.1 укладеного договору позивач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, що знаходиться за адресою:              вул. Леніна, 45, загальна площею 1160 кв.м., а також утримання при будинкової території, а відповідач бере участь у витратах балансоутримувача (позивача) на виконання вказаних робіт пропорційно до займаної ним площі в цій будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих позивачем за цим договором. Розрахунки за електроенергію, водопостачання та тепло енергію будуть проводиться згідно встановлених лічильників.

При цьому, відповідач користується приміщенням, яке складається з будівлі, відділення терапії загальною площею 1160 кв.м., розміщене на 2 поверхах будівлі, вартістю 70760 грн., відповідно до плану розміщення приміщення, що додається до договору. Зазначене орендоване приміщення використовується відповідачем виключно під розміщення офісу районного відділу Пенсійного фонду України.

У відповідності до вимог п. 2.1.1 зазначеного договору позивач зобов’язався забезпечити виконання всього комплексу робіт, пов’язаних з обслуговуванням та утриманням будівлі і при будинкової території, та створення необхідних умов і здійснення господарської, у тому числі орендарю і його співробітникам згідно з вимогами чинного законодавства про користування будівлями.

Крім цього, відповідно до умов п. 2.1.2 позивач зобов’язався надавати орендарю комунальних послуг за діючими розцінками і тарифами.

В свою чергу відповідач по справі взяв на себе зобов’язання за укладеним договором, які відповідно до п. 2.2.1 дотримуватись вимог встановлених правилами користування будівлею, приміщенням за цим договором. Крім цього, п. 2.2.3 зазначеного договору встановлено, що відповідач зобов’язався не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним місяцем, вносити плату на рахунок балансоутримувача будівлі, або організації, що обслуговує будівлю, за санітарне обслуговування при будинкової території та допоміжних приміщень будівлі, технічне обслуговування будівлі відповідно до загальної площі приміщення, на ремонт відповідної вартості приміщення,  а також за комунальні послуги.

Як вбачається з п. 5.1 даного договору, строк на який був укладений договір був встановлений на 10 рік тобто  до 31.12.2012р.

Пунктом 5.3 укладеного договору встановлено, що за ініціативою однієї із сторін цей договір може бути розірвано рішенням Господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

06.07.2006р. до господарського суду Одеської області з позовною заявою (вхід.№8236) звернулася Любашівська центральна районна лікарня до Управління Пенсійного Фонду України в Любашівському районі Одеської області про розірвання договору про відшкодування витрат балансоутримувача орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг від 20.11.2001р. та зобов’язання відповідача звільнити приміщення терапевтичного відділення Любашіської центральної районної лікарні.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 07.07.2006р. порушено провадження у справі №17/179-06-6773 за позовом Любашівської центральної районної лікарні до Управління Пенсійного фонду України в Любашівському районі про розірвання договору про відшкодування витрат.


Дослідивши обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Любашівської центральної районної лікарні підлягають задоволенню з огляду на наступне.


Відповідно до п.1.1.,3.1 Статуту позивача, який було затверджено головою Любашівської районної Ради 10 травня 2000 року Любашівська центральна районна лікарня  заснована на спільній комунальній власності Любашівської районної ради та майно цієї  установи є спільною власністю  територіальних громад  району, що знаходиться в управлінні та   на балансі Любашівської  центральної  районної лікарні.

Любашівська центральна районна лікарня  використовувала це майно на праві управління та користування. Будівля терапевтичного відділення   знаходиться  на балансі Любашівської центральної районної лікарні, що підтверджується інвентарною обліковою  карткою, яка  була  заведена в 1976 році.

01 жовтня 2001 року міжвідомчою комісією було вирішено надати приміщення терапевтичного відділення Любашівської ЦРЛ в оренду на 10 років управлінню Пенсійного Фонду України у Любашівському  районі Одеської області, що підтверджено протоколом № І від 01.10.2001р. Головний лікар ЦРЛ надав гарантійний лист, в якому підтвердив згоду на передачу вказаної будівлі в оренду на 10 років з 01 січня 2002 року.

Відповідно до договору про відшкодування витрат балансоутримувача на  утримання  орендованого  нерухомого майна з надання комунальних послуг орендарю від 20 листопада 2001 року, який було погоджено з Любашівською районною райдержадміністрацією та Любашівською районною Радою, приміщення терапевтичного відділення площею 1160 кв.м. вартістю 70 760 грн. було передано в оренду управлінню ПФУ в Любашівському районі Одеської області строком на 10 років, з січня 2002 року до 31 грудня 2012 року,  вказана будівля була передана 20 листопада 2001 року відповідно до акту приймання-передачі будівлі терапевтичного відділення Любашівської ЦРЛ по вул.Леніна, 45. Крім того, було складено технічне обстеження будівлі лікарні в результаті якого було встановлено, що будівля потребує значного ремонту, виготовлення та установки вікон та дверей, обладнання газифікації.

04 липня 2002 року Любашівською районною Радою було прийняте рішення № 13, згідно якого майно Любашівської ЦРЛ було включено до переліку об'єктів спільної власності територіальних громад.

17 квітня 2003 року начальник управління ПФУ в Любашівському районі звернувся з листом до Любашівської районної Ради Одеської області з проханням передати у власність  орендоване приміщення терапевтичного відділення Любашівської ЦРЛ.

Питання про передачу терапевтичного відділення, з комунальної власності у державну, а потім і Управлінню ПФУ в Любашівському районі Одеської області було розглянуто на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності 21 квітня 2003 року і було рекомендовано розглянути його на сесії районної Ради. Розгляд проводився без участі представників лікарні. 17 липня 2003 року було прийняте рішення про дачу згоди на передачу терапевтичного відділення Любашівської ЦРЛ з комунальної власності в державну.

Після цього, 07 серпня 2003 року наказом начальника управління ПФУ в Любашівському районі Одеської області було створено комісію про передачу вказаної будівлі з балансу Любашівської ЦРЛ на баланс управління ПФУ в Любашізському районі, та складено відповідний акт від 14 серпня 2003 року. Однак, головний лікар Любашівської ЦРЛ, як уповноважена особа, про роботу комісії нічого не знав і в підписанні акту-прийому передачі не розписувався.

22 вересня 2004р.Кабінетом Міністрів України  було видано розпорядження   №674-р про прийняття пропозицій місцевих органів самоврядування про передачу майна в державну власність з віднесенням її до сфери управління Пенсійного Фонду України, зокрема  і будівлі  терапевтичного відділення  районної лікарні  у с.м.т.Любашівка  по вул..Леніна,45  із спільної власності   територіальних громад Любашівського району Одеської області.

Однак, при проведенні  процедури передачі майна з комунальної   власності   до   державної  було порушено діюче законодавство.

Порядок передачі обєктів права комунальної власності визначений Законом України “Про передачу обєктів права державної  та комунальної власності” № 147/98-ВР від 03.03.1998р., з подальшими змінами. Так відповідно до ст. 5 зазначеного закону  передача об'єктів з комунальної у державну власність здій снюється за рішенням: сільських, селищних, міських, районних у містах рад —щодо об'єктів права комунальної власності відповідних територіальних громад.

При цьому передача об'єктів з комунальної у державну власність здійсню ється за наявності згоди на передачу Кабінету Міністрів України —щодо об'єктів, визначених в абзацах другому, третьому та п'ятому частини першої статті 2 цього Закону, або органів, уповноважених управляти державним майном, —щодо окремого індивідуально ви значеного майна підприємств (крім нерухомого майна).  Пропозиції щодо передачі об'єктів з комунальної у держав ну власність, на яку потрібна згода Кабінету Міністрів України, погоджуються з органом, уповноваженим управляти державним майном, до сфери управління якого пропонується передати об'єкт, а також погоджуються відповідно до абзаців третього-п'ятого час тини третьої статті 4 цього Закону.

Порядок подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єк тів з комунальної у державну власність визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.6 Законом України “Про передачу обєктів права державної  та комунальної власності” передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих орга нів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних ор ганізацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. Утворює комісію з питань передачі об'єктів та призначає її голову  орган, уповноважений управляти державним майном, —у разі передачі об'єктів у державну власність. При цьому порядок утворення і роботи комісії з питань передачі об'єктів визначається Кабінетом Міністрів України —у разі передачі об'єктів у державну власність;

Такий Порядок подання та розгляду пропозицій щодо передачі обєктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі обєктів у державну власність був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998р. № 1482.

Статтею 7 Закону України “Про передачу обєктів права державної  та комунальної власності” визначені умови передачі об'єктів та ч.5 та 6 цієї статті визначено, що передача оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Форма акта приймання-передачі затверджується Кабінетом Міністрів України та право власності на об'єкт передачі виникає з дати підписання  акта приймання-передачі.

Вищезазначені вимоги Закону дотримані не були і районна Рада прийняла оскаржуване рішення без згоди Кабінету Міністрів України, без виділення терапевтичного відділення в цілісний майновий комплекс на підставі розподільчого балансу. Терапевтичне відділення знаходиться поміж інших відділень лікарні і виділення його в окремий майновий комплекс без збитку лікарні практично не можливо.

Зазначені вище факти були встановлені Любашівським  районним судом, а саме  постановою по справі №2-1148-05 за позовом Любашівської центральної районної лікарні до Любашівської районної ради, управління ПФУ в Любашівському районі Одеської області про  скасування рішення №65-ХХІУ від 12.07.2003р. УІ сесії ХХІУ скликання  від 17.07.2003р.

Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 01.03.2006р. по справі №22-488/2006р. постанову Любашівського районного суд Одеської області віл 15.11.2005р. –залишено без змін, а апеляційну скаргу Любашівської районної ради Одеської області –без задоволення.

Відповідно до ч.4, 5 ст.35 ГПК України рішення суду з цивільної справи, що набрало законної сили, є обовязковим для господарського суду щодо фактів, які встановлені  судом  і мають значення для  вирішення спору, а факти, які відповідно до закону вважаються встановленими, не доводяться при розгляді справи, тому факти встановлені в постанові по справі №2-1148-05 Любашівського районного суду та наведені вище приймаються господарським судом  встановленими та такими, що не підлягають доведенню.

Таким чином на час подачі позову та розгляду справи у господарському суді терапевтичне відділення районної лікарні  у с.м.т.Любашівка  по вул..Леніна,45 знаходиться у  спільній власності територіальних громад Любашівського районну Одеської області, а Любашівська  центральна районна лікарня є балансоутримувачем цієї споруди.

Правовою підставою знаходження у спірному приміщенні відповідача став договір  про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю від 20.11.2001р. та акт приймання-передачі в оренду будівлі терапії Любашівської центральної лікарні по вул.Леніна,45.

Дослідивши договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю від 20.11.2001р, який є предметом спору, суд дійшов висновку, що зазначений договір за своєю юридичною природою  є договором  оренди та до нього слід застосовувати  вимоги Закону України “Про оренду державного та комунального майна” та глави 59 ЦК України з огляду на наступне.

Як вбачається з п.1.1. договору, предметом  договору визначено,що орендар користується приміщенням, яке складається  з будівлі відділення  терапії загальною площею 1160 кв.м., розміщене НП двох поверхах  Будівлі (надалі - орендне приміщення), при цьому орендне приміщення використовується  для офісу районного відділу Пенсійного фонду України, а балансоутримувач Любашівська районна центральна лікарня забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а орендар бере участь у витратах Балансоутримувача на виконання вказаних робіт пропорційно до займаної ним площі в цій будівлі. Також в  п.2.2 договору визначені обовязки орендаря.

Згідно акту приймання-передачі в оренду будівлі відділення  терапії Любашівської  центральної лікарні по вул. Леніна,45 загальною площею 1160 кв.м., зазначена будівля передана у користування  районному відділу ПФУ для офісу терміном на 10 років згідно  договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та  надання комунальних послуг орендарю від 20.11.2001р.

В матеріалах справи також мається  протокол №1 засідання міжвідомчої комісії з передачі органам ПФУ функцій з призначення і виплати пенсій від 01.10.2001р., згідно п.1.2. якого ухвалено головному лікарю Любашівської  центральної  районної лікарні  Бурлаці Г.Я надати гарантійного листа про надання будівлі  терапії в оренду  відділу ПФУ строком на 10 років та гарантійний лист  головного лікаря Любашівської ЦРЛ Бурлаки Г.Я., в якому повідомляється, що Любашівська центральна районна  лікарня надає в оренду Любашівському районному відділу Пенсійного фонду України будівлю відділення терапії строком на 10 років з 01.01.2002р.

Таким чином, при узгодженні процедури передачі приміщення терапевтичного відділення сторони домовилися про передачу в оренду спірного приміщення, яке за  актом приймання-передачі було передано в оренду, однак у назві договору це не найшло свого відображення.

Відповідач з 2002 р. по час розгляду справи у суді безкоштовно користується приміщенням і не зважаючи на листи позивача звільнити приміщення  для потреб лікарні, орендар посилаючись на договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та  надання комунальних послуг орендарю від 20.11.2001р., термін якого не сплинув, знаходиться у орендованому приміщенні.

Позивач посилаючись на численні порушення вимог діючого законодавства при укладанні договору про відшкодування витрат  просить  зазначений договір розірвати та виселити відповідача з приміщення лікарні.

Дослідивши обставини справи, суд вважає за необхідне застосувати право господарського суду вийти за межі позовних вимог, передбачене п.2 ст.83 ГПК України, оскільки це необхідно для інтересу держави та позивача і виходячи з вимог законодавства,  яке діяло на момент укладання договору, визнати зазначений договір недійсним з наступних підстав.

Статтею 49 Закону України “Про власність”  за  № 697-ХІІ від 07.02.1991 року ( зі змінами та доповненням), передбачено, що володіння майном вважається правомірним, якщо інше не буде встановлене судом.

У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обовЧязки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обовЧязків  є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори-основний вид правомірних дій – це волевиявлення осіб, які безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обовЧязків. При цьому, ст.12 ЦК   України передбачає, що особа здійснює свої  цивільні  права вільно на власний розсуд.

Відповідно до п.1 ст. 202 ЦК України правочином  є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Відповідно до п. 1 ст. 209 ЦК України правочин, який вчиняється у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін.

У відповідності до п. 1  розяснення ВАСУ № 02-5/111 від 12.03.1999р. “Про деякі питання практики вирішення спорів, повязаних з визнанням угод недійсними” вирішуючи питання про визнання угод недійсними суд повинен  встановити наявність тих обставин, з якими закон повязує визнання угод недійсними та настання відповідних наслідків, а саме: відповідність змісту угоди вимогам закону, дотримання  встановленої форми угоди, у чому конкретно складається неправомірні дії сторони та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.  

Відповідно до ст. 41 ЦК України, який діяв на момент укладання  додаткової угоди,  угодами визнаються дії громадян та організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільно-правових прав та обовязків.

Відносно правовідносин, які склалися між сторонами по справі, то підставою їх виникнення в даному випадку є договір від 20.11.2001р.про відшкодування витрат.

Зазначений договір має усі умови, необхідні для укладання угоди - право та  дієздатність сторін, їх правомочність, виражена у письмовій формі волевиявлення обох  сторін. Однак назва та  форма договору, підписаного сторонами, не відповідає його змісту, а зміст договору не містить необхідних істотних умов ,  оскільки за своєю юридичною природою цей договір є договором оренди.

Відповідно до ч. 1 ст. 48 ЦК УРСР від 18.07.1963 р.(із змінами та доповненнями, які діяли на час укладання  договору, недійсною є та угода, що не відповідає вимогам закону.

Статтею 50 ЦК України УРСР від 18.07.1963 р. передбачено, що недійсною є угода, укладена юридичною особою в суперечності  з встановленими цілями її діяльності.

Згідно ч.1ст.10 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” в редакції, яка діяла на час укладання угоди  істотними умовами договору оренди були:

об'єкт оренди  (склад  і  вартість  майна  з  урахуванням  її  індексації);

термін, на  який  укладається  договір  оренди;

орендна плата  з урахуванням її індексації;

порядок використання  амортизаційних   відрахувань;

відновлення орендованого  майна  та  умови  його  повернення;

виконання зобов'язань;

відповідальність сторін;

страхування орендарем взятого ним в оренду майна;

обов'язки   сторін   щодо   забезпечення   пожежної   безпеки орендованого   майна.  

Як вбачається з договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та  надання комунальних послуг орендарю від 20.11.2001р., в порушення вимог ст. 153 ЦК України (1963р.) оспорюваний договір було укладено за відсутністю ряду істотних умов, а саме у договорі  відсутні такі істотні умови договору оренди як орендна плата з урахуванням її індексації; відновлення орендованого  майна та умови його повернення; порядок використання амортизаційних відрахувань; страхування орендарем взятого ним в оренду майна; обов'язки сторін щодо забезпечення   пожежної безпеки орендованого майна.

Крім того, відповідно до стаття 11 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” оцінка об'єкта оренди здійснюється за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. При цьому, оцінка об'єкта оренди передує укладенню договору оренди.

Розглядом матеріалів справи встановлено, що експертна оцінка об'єкта оренди не проводилася, а вартість обєкта оренди була визначена по балансовій вартості обєкта.

Вищенаведені вимоги найшли також своє підтвердження і в положеннях ЦК України від 16.01.2003р. Так, відповідно до ч.1 ст.203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства. В свою чергу, згідно ч.1 ст.215 ЦК України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені ч.1 ст.203 цього Кодексу.

При цьому, суд зазначає, що за загальним правилом угода, визнана недійсною, вважається такою з моменту її укладення. Виняток з цього правила становлять угоди, зі змісту яких випливає, що вони можуть бути припинені лише на майбутнє, оскільки неможливо повернути усе одержане за ними, наприклад, вже здійснене користування за договором оренди. За таких обставин, суд вважає правомірним  визнати  оскаржуваний договір недійсним на майбутнє та виселити відповідача з будівлі відділення терапії Любашівської центральної лікарні  загальною площею 1160 кв.м розташованої по вул. Леніна,45 у с.м.т. Любашівка Одеської області.

Оскільки сторонами на протязі розгляду справи не заявлялися будь-які вимоги щодо відшкодування матеріальних витрат на утримання приміщення, його ремонт та інших платежів, судом ці питання не розглядаються і вони можуть бути предметом розгляду в окремому судовому провадженні.

Стосовно  задоволення позову в частині розірвання договору, укладеного між сторонами по справі, суд вважає що оскільки зазначений договір судом визнається недійсним на майбутнє, у задоволенні позовних вимог в частині розірвання цього договору  слід відмовити.

Таким чином керуючись ст.ст.6, 7 Законом України “Про передачу обєктів права державної  та комунальної власності”, ст.ст. 11, 12, 202, 203, 209, 215 ЦК України, ст.ст.48, 50,41 ЦК України в редакції 1963 року), ст.ст. 10, 11 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, ст. 49 Закону України „Про власність”, ст. 35 ГПК України, суд доходить висновку, що позовні вимоги Любашівської центральної районної лікарні підлягають задоволенню частково.    

Судові витрати по держмиту, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу слід покласти на відповідача, згідно зі ст.ст. 44, 49 ГПК України.


Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -


ВИРІШИВ:


1. Позов задовольнити частково.


2. Договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та  надання комунальних послуг орендарю від 20.11.2001р., укладений між Любашівською центральною районною лікарнею в особі головного лікаря             Бурлаки Г.Я. та Любашівським районним відділом Пенсійного фонду України визнати недійсним на майбутнє.


3. Виселити Любашівський районний відділ Пенсійного фонду України (66502, Одеська область, Любашівський район, с.м.т. Любашівка, вул. Леніна,47, р/р22509052, р/р256003044444, МФО 388164) з будівлі відділення терапії Любашівської центральної лікарні  загальною площею 1160 кв.м розташованої по вул. Леніна,45 у с.м.т. Любашівка Одеської області. (Стягувач Любашівська центральна  районна лікарня  (66502, Одеська область, Любашівський район, с.м.т. Любашівка, вул. Леніна, 47).  

Наказ видати.


4. Стягнути з районного відділу Пенсійного фонду України в Любашівському районі Одеської області (66502, Одеська область, Любашівський район, с.м.т. Любашівка, вул.Леніна,47, р/р22509052, р/р256003044444, МФО 388164) на користь Любашівської центральної  районної лікарні (66502, Одеська область, Любашівський район, с.м.т. Любашівка, вул. Леніна, 47) 85 грн. 00 коп. /вісімдесят п’ять грн. 00 коп./ - державного мита, та 118 грн. 00 коп. /сто вісімнадцять грн. 00 коп./ - витрат на послуги інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

Наказ видати.


5. В іншій частині позову відмовити.


Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Накази видати після вступу рішення в законну силу.

Рішення підписано 06.11.2006р.


Суддя                                                                                       Зуєва Л.Є.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація