ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.11.2006 Справа № А28/282-06
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого: Пруднікова В.В. (доповідача)
суддів Герасименко І.М., Ясир Л.О.,
Секретар судового засідання Нурулаєва Г.Ю.
Представники сторін в засідання суду не зявились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
У зв'язку з цим технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу акціонерного товариства закритого типу “Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ
на постанову господарського суду Дніпропетровської області від 08.08.2006 р. у справі № А28/282-06
за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ
до акціонерного товариства закритого типу ”Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ
про стягнення 7782 грн. 32 коп.
В С Т А Н О В И В :
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 08.08.06 року ( суддя Манько Г.В. ) задоволено позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ стягнуто з акціонерного товариства закритого типу ”Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ 7782 грн. 32 коп. штрафних санкцій за не створення робочих місць для інвалідів у 2005р.
Акціонерне товариство закритого типу ”Дніпродзержинський завод продтоварів” оскаржує зазначену постанову, просить її скасувати, посилаючись на порушення судом при її прийнятті норм матеріального права . Зокрема заявник скарги посилається на те, що відповідно до діючого законодавства підприємство не зобов’язане забезпечувати безпосереднє працевлаштування інвалідів за відсутності самого інваліда. Позивач не надав доказів направлення інвалідів з метою подальшого працевлаштування протягом 2005року, та факту безпосереднього звернення інвалідів до відповідача яким було відмовлено у працевлаштуванні. Крім того сплата штрафних санкцій проводиться за рахунок прибутку, тоді як згідно наданого суду звіту про фінансові результати підприємства за 2005рік, річний збиток становить 1001,4 тис.грн.
Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ відзив на апеляційну скаргу не надало.
Представники сторін в засідання суду не з’явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином. Оскільки в матеріалах справи достатньо документів для розгляду скарги по суті, колегія суддів вважає за можливе розглядати скаргу за відсутністю представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Статтею 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” ( далі “Закон”)встановлено для підприємств (об’єднань), установ і організацій нормативи робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Згідно з ч. 1 ст. 18 цього Закону працевлаштування інвалідів здійснюється органами Міністерства праці України, Міністерства соціального захисту населення України, місцевими Радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів.
У відповідності з пунктом 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1434, у складі Мінпраці діє Фонд соціального захисту інвалідів.
Пунктом 3 цього Положення передбачено, що одним з основних завдань Фонду є здійснення контролю за додержанням підприємствами, установами і організаціями всіх форм власності і господарювання нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Відповідно до підпункту 3 пункту 4 та підпункту 3 пункту 5 зазначеного Положення Фонду надано право здійснювати контроль за своєчасним перерахуванням підприємствами сум штрафних санкцій за недодержання ними нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів та проводити перевірки підприємств щодо додержання ними нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Обов’язок по забезпеченню працевлаштування інвалідів в кількості 4-х відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік –у кількості 1 робочого місця встановлений ч.1 статті 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Як вбачається із звіту акціонерного товариства закритого типу ”Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 р., наданого Дніпропетровському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів м. Дніпропетровськ, середньооблікова чисельність штатних працівників у 2005 р. становила 147 осіб, з них інвалідів - 4особи. Чисельність інвалідів які повинні працювати на підприємстві згідно з вимогами діючого законодавства складає - 6 осіб. Фонд оплати праці штатних працівників складає –572 тис.грн., відповідно середньорічна заробітна плата штатного працівника - 3891 грн. 16 коп. Позивачем нараховано 7782 грн.32 коп. штрафних санкцій за не створення робочих місць.
В матеріалах справи знаходяться звіти форми №3-ПН за 2005рік, які щомісячно надавались відповідачем міському центру зайнятості. Із даних звітів вбачається, що відповідач регулярно надавав центру зайнятості інформацію про наявність вільних робочих місць на підприємстві. Але у зазначених звітах відсутня інформація про потребу в працівниках –інвалідах. Відповідачем докази повідомлення органів перелічених у п.18 Закону, про наявність створених робочих місць для працевлаштування інвалідів суду не надано. Вказані обставини підтверджуються листом Дніпродзержинського міського центру зайнятості № 1752 від 22.05.06р.,адресованим позивачу. Зазначеним листом відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомляється, що акціонерне товариство закритого типу ”Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ протягом 2005року надавало центру зайнятості звіти про наявність вільних робочих місць за формою 3-ПН, при цьому про потребу в інвалідах не заявляло. Направлення на роботу центром зайнятості здійснюється при наявності вакансій. Таким чином слід визнати, що відповідачем не було вжито всіх залежних від нього заходів для працевлаштування інвалідів.
Дійсно діючим законодавством на підприємство не покладено обов’язок по пошуку інвалідів для їх працевлаштування, такий обов’язок покладено на органи працевлаштування. Але, при цьому підприємство повинно проінформувати відповідні органи про наявність потреби в працівниках інвалідах, та забезпечити їх працевлаштування у разі направлення таких працівників.
Доводи викладені відповідачем у апеляційній скарзі є необґрунтованими, а тому не можуть служити підставою для зміни чи скасування оскаржуваної постанови суду.
Враховуючи викладені обставини, колегія суддів підстав для задоволення апеляційної скарги акціонерного товариства закритого типу “Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ на постанову господарського суду Дніпропетровської області від 08.08.2006 р. у справі № А28/282-06 не знаходить.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Постанову господарського суду Дніпропетровської області від 08.08.06р. у справі № А28/282-06 –залишити без змін.
Апеляційну скаргу акціонерного товариства закритого типу “Дніпродзержинський завод продтоварів” м. Дніпродзержинськ - без задоволення.
Головуючий В.В.Прудніков
Cудді І.М.Герасименко
Л.О.Ясир