Староміський районний суд м.Вінниці
Справа № 221/4270/2012
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.09.2012 рокум. Вінниця
Староміський районний суд м.Вінниці в складі:
головуючого судді: Антонюка В.В.,
при секретарі: Вавшко Н.С.,
з участю прокурора: Гоменюка О.В.,
та адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Вінниці, українця, громадянина України з вищою освітою, пенсіонера, інваліда ІІ групи, розлученого, жителя АДРЕСА_1, раніше судимого:
- 31.03.2006 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ч.1 ст. 309 КК України, справа закрита згідно ст.6 п.4 КПК України відповідно до ст.6 ЗУ «Про амністію»від 31.05.2005 року;
- 18.11.2011 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ч.4 ст. 309 КК України, справа закрита по ст.7 КПК України,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, маючи умисел на незаконне виготовлення, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту, 03.05.2012 року на території ЦКР м. Вінниці у невстановлений час, придбав у невстановленої слідством особи 5 стаканів насіння маку, з якої в послідуючому мав намір незаконно виготовити наркотичну речовину без мети збуту для власного вживання. Для цього ОСОБА_2 виїхав на автомобілі марки «Опель Вектра», державний номерний знак НОМЕР_1, який належить його матері ОСОБА_3 до лісосмуги за межами м. Вінниці, де власноручно, без допомоги сторонніх осіб, шляхом залиття насіння маку розчином води, соди та розчинника підігрів вказану суміш та виготовив наркотичну речовину -опій ацетильований, яку набрав у медичний шприц ємністю 5 мл., та помістивши його під чохол сидіння водія вказаного автомобіля незаконно перевозив і зберігав для власного вживання до 04.05.2012 року.
04.05.2012 року приблизно о 11 год. 00 хв. ОСОБА_2, з метою відвезти матір ОСОБА_3 в лікарню вийшов із будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та сівши до автомобіля, який належить його матері -ОСОБА_3, був затриманий працівниками міліції. Після чого працівниками СБНОН Староміського РВ УМВС України у Вінницькій області в присутності понятих було проведено огляд вище зазначеного автомобіля, в ході якого, під чохлом на сидінні водія вказаного автомобіля було виявлено та в подальшому вилучено медичний шприц, ємністю 5 мл., який на 0,5 мл. був заповнений рідиною коричневого кольору.
Згідно висновку експерта № 495 від 21.05.2012 року в рідині коричневого кольору об'ємом 0,4 мл., що знаходиться в шприці, вилученого у ОСОБА_2 виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено -опій ацетильований. Маса опію ацетильованого становить 0,050 г., у перерахунку на суху речовину. На попереднє дослідження, згідно висновку спеціаліста від 08.05.2012 року №749, було надано рідину об'ємом 0,5 мл., в якій маса опію ацетильованого становила 0,063 г., у перерахунку на суху речовину.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2, свою вину в інкримінованому йому діянні, передбаченому ст. 309 ч. 1 КК України, при вказаних вище фактичних обставинах справи, які встановлені в ході досудового та судового слідства визнав повністю, дав показання аналогічні викладеним в обвинувальному висновку. Щиро розкаявся, просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності, оскільки він добровільно звернувся до лікувального закладу та проходив курс лікування від наркоманії, окрім цього, має на утриманні неповнолітню дитину та батьків інвалідів.
Враховуючи, що ОСОБА_2 повністю визнав свою вину та пояснив про обставини вчинення злочину, правильно розуміє зміст цих обставин та те, що проти цього не заперечують прокурор та захисник, то відповідно до ст. 299 КПК України суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, оскільки його вина доведена як показами його самого, так і матеріалами справи. Наслідки застосування положення ст.299 КПК України роз"яснені.
Дії ОСОБА_2, слід кваліфікувати за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, як незаконне виготовлення, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту. Вину підсудного у вчиненні злочину, передбаченого ч.1ст. 309 КК України суд вважає доведеною.
Обираючи покарання підсудному ОСОБА_2, виходячи із загальних засад призначення покарання, відповідно до ст. 65 КК України суд враховує, що він вчинив злочин середньої тяжкості, як особа за місцем проживання характеризується посередньо, являється інвалідом другої групи загального захворювання, має на утриманні неповнолітню дитину, перебуває на обліку в Вінницькому обласному наркологічному диспансері «Соціотерапія»з 01.02.2006 року з діагнозом: «розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів», та Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім.. Ющенка, неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні, остання госпіталізація з 02.09.11 року по 29.09.2011 року на стаціонарному обстеженні з діагнозом :«Біполярний афективний розлад, стан ремісії», обставини, які обтяжують та пом»якшують покарання, передбачені ст..ст. 66,67 КК України.
За відсутності обставин, які відповідно до ст. 67 КК України обтяжують покарання, в якості обставин, які відповідно до ст.66 КК України пом`якшують покарання підсудного ОСОБА_2 є його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Відповідно до акта №100 стаціонарної судово-психіатричної експертизи від 19.07.2012 року, ОСОБА_2, на момент скоєння правопорушення страждав на хронічне психічне захворювання у виді біполярного афективного розладу, що перебувало в стані ремісії; міг усвідомлювати свої дії та керувати ними; на даний час страждає на хронічне психічне захворювання у вигляді біполярного афективного розладу, що перебуває в стані ремісії; може усвідомлювати свої дії та керувати ними; застосування заходів медичного характеру не потребує, а потребує нагляду психіатра за місцем свого подальшого перебування; за своїм психічним станом може відбувати покарання в місцях позбавлення волі. (а.с.94-98).
Згідно висновку амбулаторної судово-наркологічної експертизи № 403 від 24.07.2012 року, ОСОБА_2, виявляє ознаки розладів психіки та поведінки в наслідок вживання опіоїдів. Синдром залежності. Стан ремісії. Примусове лікування тимчасово не показане (а.с.99) .
Згідно ст.309 ч.4 КК України, особа, яка добровільно звернулась до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті.
За довідкою лікаря ОСОБА_4 - ОСОБА_2, знаходився на лікуванні в КЗ ВОНД «Соціотерапія»з 11.05.2012 року, однак в даній довідці відсутня інформація з якого приводу ОСОБА_2, перебував в даному закладі, який період він перебував на лікуванні, та чи пройшов повний курс лікування.
Вказана довідка не може бути взята судом до уваги, оскільки вона на думку суду являється не належно оформленою. В ній відсутня будь-яка інформація про заклад, який видав дану довідку та дата її видачі, що викликає сумнів в її достовірності, а тому клопотання підсудного ОСОБА_2 та його захисника про звільнення його від кримінальної відповідальності в зв»язку із добровільним зверненням до лікувального закладу та проходженням курсу лікування від наркоманії, за відсутності інших підтверджуючих даний факт доказів, на думку суду задоволенню не підлягає.
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, ступені тяжкості вчиненого злочину, особи винного, обставин що пом'якшують покарання, суд приходить до висновку, що достатнім та необхідним для виправлення та попередження нових злочинів ОСОБА_2, буде покарання у виді штрафу, в межах санкції частини статті за якою кваліфіковано його діяння.
Відповідно до ст. 93 КПК України судові витрати покладаються на засудженого, тому суд вважає за необхідне стягнути з підсудного судові витрати за проведення судово-хімічного дослідження та експертизи.
Долю речових доказів, слід вирішити відповідно до ст. 81 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ЗУ «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів»від 15.02.1995 року № 60/95 ВР, ЗУ «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними»№ 62/95 із внесеними до них змінами, Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також Таблицями невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 26.04.2002 року «Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, ст.ст. 323-324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.309 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписка про невиїзд.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області 588 (п`ятсот вісімдесят вісім) грн. 48 коп. по відшкодуванню витрат на проведення судово-хімічної експертизи та судово-хімічного дослідження. Розрахунковий рахунок №31250272210172, банк одержувач ГУДКУ у Вінницькій області, код -24525055, МФО 802015, призначення платежу рахунок №749 від 08.05.2012року за хімічне дослідження 294 (двісті дев'яносто чотири) грн. 24 коп.; рахунок №495 від 21.05.2012 року за хімічну експертизу 294(двісті дев'яносто чотири) грн. 24 коп.
Речові докази по справі, а саме: прозорий полімерний пакет із «замком», в якому знаходяться медичний шприц з голкою із рідиною коричневого кольору, вилучений у гр. ОСОБА_2 та який знаходиться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів Староміського РВ ВМУ -знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області через Староміський районний суд м. Вінниці, протягом 15 діб після проголошення.
Суддя: В.В.Антонюк