УКРАЇНА
Апеляційний суд Житомирської області
Справа 0609/2-1157/12
Категорія 41
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2012 року Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого - судді: Гансецької І.А.
суддів: Товянської О.В.,
Худякова А.М.
при секретарі: Крижанівській М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про вселення
за апеляційною скаргою ОСОБА_4, ОСОБА_3 на рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 09 липня 2012 року,
в с т а н о в и л а:
У жовтні 2011 року ОСОБА_5 звернувся до суду з даним позовом. В обгрунтування позовних вимог зазначив, що він є власником 1/3 частини квартири АДРЕСА_1 Відповідачі перешкоджають йому користуватись даною квартирою, просив постановити рішення про вселення його в дану квартиру.
Рішенням Корольовського районного суду м.Житомира від 13 липня 2012 року позов задоволено. ОСОБА_2 вселено в квартиру АДРЕСА_1
В апеляційній скарзі ОСОБА_4 і ОСОБА_3 просять скасувати рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 09 липня 2012 року та ухвалити нове, яким відмовити позивачу в задоволенні позову. Посилаються на неповне з'ясування судом обставин справи.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах, передбачених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Як встановлено судом, сторони по справі є співвласниками квартири АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло № 16120 від 19.01.1995 року. Порядок користування жилим приміщенням між співвласниками квартири визначений згідно рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 11.10.2010 року.
Відповідно до ч.1 ст.317 ЦК України, власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Згідно ч.1 ст.355 ЦК України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
За правилами ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Встановлено, що між позивачем та відповідачами склалися неприязні відносини. Відповідачі заперечують проти вселення позивача у спірну квартиру. Зазначені обставини сторони підтвердили в суді першої та апеляційної інстанції.
За таких обставин, коли права позивача, як власника частини квартири, порушені відповідачами, суд обгрунтовано захистив ці права, задовольнивши позов про вселення.
Доводи відповідачів про те, що через погані відносини вони не зможуть проживати в одній квартирі з позивачем не впливають на правильність ухваленого рішення.
Судове рішення є законним і обґрунтованим, ухвалене з додержанням вимог матеріального і процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст.209,218,303,304,307,308,313-315,317,319,324,325 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4, ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 09 липня 2012 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Касаційна скарга на неї може бути подана безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий : Судді :