Судове рішення #248610
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11 »а»-591                                                                                    Категорія: крим.

Головуючий у першій інстанції Нечипорук Л.Ф. Доповідач Нешик Р.І.

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого: Паська Д.П.

Суддів: Нешик Р.І., Ляліної Л.М.

За участю прокурора: Заброцької Л.О.

Розглянула у відкритому засіданні 07 вересня 2006 р. в м. Вінниці кримінальну справу за апеляційним поданням засудженого та його адвоката ОСОБА_1, апеляційним поданням зі змінами прокурора на вирок Староміського районного суду від 30 травня 2006 року, яким

ОСОБА_2,

раніше судимого: 02.11.1995 р. за ст. 240 КК

України на 3 роки 6 місяців позбавлення

волі; 02.06.2000 р. за ст. ст. 81 ч. 2, 140 ч. 2,

42 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення

волі, з конфіскацією майна; 29.11.2005 року за

ст. 190 ч. 2 КК України на 1 рік 4 місяці 15 днів

позбавлення волі, засуджений за ст. 186 ч. 2 КК України на 6 років позбавлення волі. Стягнуто із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 матеріальну шкоду в сумі 900 грн.

ОСОБА_2 засуджений за те, що 19.02.2006 року близько 19 год., знаходячись в приміщенні міської клінічної лікарні №3 м. Вінниці, в терапевтичному відділенні, зайшо­вши до палати НОМЕР_1, де знаходилась на лікуванні ОСОБА_3 та ОСОБА_4, відкрито викрав у потерпілої ОСОБА_3 мобільний телефон «LG-С-1100», вартістю 900 грн., чим спричинив потерпілій матеріальну шкоду на суму викраденого.

В своїй апеляції засуджений та його адвокат просять скасувати вирок та повернути справу на новий судовий розгляд, посилаючись на недоведеність вини засудженого у ско­єнні злочину, грубі порушення норм КПК та ненадарня ОСОБА_2 останнього слова.

В змінах до апеляційного подання також ставиться питання про скасування вироку і повернення справи на новий судовий розгляд із-за істотного порушення норми КПК про обов'язковість надання підсудньому останнього слова.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду; міркування прокурора про скасу­вання вироку, із підстав, зазначених у їхньому поданні; пояснення засудженого, підтрима­вшого свою апеляційну скаргу; дослідивши доводи всіх скарг та перевіривши матеріали кримінальної справи, колегія суддів дійшла до висновку про скасування вироку та повер­нення справи на новий судовий розгляд зі слідуючих підстав.

 

Як вбачається із матеріалів кримінальної справи (а. с. 148), засуджений ОСОБА_2 після оголошення судових дебатів закінченими та надання йому останнього слова заявив, що не готовий його виголосити.

Після чого, суд розцінив такі дії ОСОБА_2 як відмову від останнього слова і вида­лився до нарадчої кімнати для постановлення вироку.

Ненадання підсудному останнього слова або обмеження цього права є порушен­ням його прав під час судового розгляду, передбачених п. 10 ст. 263 КПК України і є без­умовною підставою для скасування обвинувального вироку (п. 13 ч. 2 ст. 370 КПК Украї­ни).

Судова колегія не вбачає інших істотних порушень норм КПК при досудовому та судовому слідстві, як і не знаходить підстав для задоволення його скарги в частині доводів про недоведеність його вини у скоєнні злочину.

За таких обставин, керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційне подання зі змінами прокурора задовільнити повністю; апеляційну скар­гу засудженого та його адвоката задовільнити частково.

Вирок Староміського районного суду від ЗО травня 2006 року відносно ОСОБА_2 скасувати, справу повернути на новий судовий розгляд в той же суд, в іншому складі суддів.

Головуючий:

Судді:

З оригіналом вірно:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація