Судове рішення #24876804

12.09.2012

Справа № 212/12430/2012

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12.09.2012 року м. Вінниця

Ленінський районний суд м. Вінниці у складі:

Головуючого судді Борисюк І.Е.

При секретарі Жовтун М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Вінниці подання головного державного виконавця Ленінського відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції Козачук І.Ю. про примусове проникнення до житла боржника, -

ВСТАНОВИВ:

Головний державний виконавець Ленінського відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції Козачук І.Ю. звернулась до суду з поданням про надання дозволу на примусове проникнення до нерухомого майна - вбудованих приміщень на першому поверсі в житловому будинку літ. А, а саме: приміщення № 211:1-№ 43, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 з метою своєчасного, повного та об'єктивного виконання виконавчого документа.

Подання мотивоване тим, що на виконанні Ленінського відділу ДВС Вінницького міського управління знаходиться виконавчий напис приватного нотаріуса Дніпропетровського міського округу ОСОБА_2 від 26.11.2009 року про звернення стягнення на нерухоме майно -вбудовані приміщення на першому поверсі в житловому будинку літ. А, а саме: приміщення № 211: № 1 - № 43, загальною площею 511, 8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в рахунок погашення заборгованості в розмірі 3605011,56 грн., що належать на праві приватної власності гр. ОСОБА_3. За рахунок коштів, отриманих від реалізації нерухомого майна задовольнити вимоги ПАТ «ОТП Банк».

В судовому засідання Головний державний виконавець Ленінського відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції Козачук І.Ю. підтримала подання та просила його задовольнити, аргументуючи мотивами викладеними в ньому.

Згідно ч. 2 ст. 376 ЦПК України суд негайно розглядає подання, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

По справі встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

На виконанні Ленінського відділу ДВС Вінницького міського управління знаходиться виконавчий напис приватного нотаріуса Дніпропетровського міського округу ОСОБА_2 від 26.11.2009 року про звернення стягнення на нерухоме майно -вбудовані приміщення на першому поверсі в житловому будинку літ. А, а саме: приміщення № 211: № 1 - № 43, загальною площею 511, 8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в рахунок погашення заборгованості в розмірі 3605011,56 грн., що належать на праві приватної власності гр. ОСОБА_3. За рахунок коштів, отриманих від реалізації нерухомого майна задовольнити вимоги ПАТ «ОТП Банк».

30.12.2010 року відкрито виконавче провадження, згідно постанови ВП № 23535464, яка отримана боржником.

Згідно актів від 26.07.2012 р., 20.08.2012 р. при виході за адресою: АДРЕСА_1 з метою опису й арешту вбудованих приміщень, що належать боржнику, двері приміщень були зачинені, доступ до нежитлових приміщень учасникам виконавчого провадження був відсутній.

Відповідно до ст. 376 ЦПК України питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної особи, або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, вирішуються судом за поданням державного виконавця.

Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Згідно ч. 7 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов'язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та в повному обсязі вчинення виконавчих дій.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, у разі необхідності примусово відкривати та опечатувати такі приміщення і сховища.

Згідно п. 10 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право звертатися до суду з поданням про розшук боржника -фізичної особи або дитини чи про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника -фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання.

Згідно ч. 6 ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», боржник зобов'язаний утримуватися від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надавати у строк, установлений державним виконавцем, достовірні відомості про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасно з'являтися за викликом державного виконавця; письмово повідомляти державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.

З матеріалів справи вбачається, що представлені документи та пояснення державного виконавця свідчать про те, що боржник ОСОБА_3, має у володінні нерухоме майно -вбудовані приміщення на першому поверсі, в житловому будинку літ. А, а саме: приміщення № 211:1-№43, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Надані акти державного виконавця вказують на те, що за даною адресою ніхто дверей не відкриває, надати добровільний доступ учасникам виконавчого провадження до приміщень боржник відмовляється, що свідчить про чинення боржником перешкод державному виконавцю в здійсненні виконавчих дій.

Таким чином, суд приходить до висновку, що наявні підстави для задоволення подання про примусове проникнення до вбудованих приміщень на першому поверсі, в житловому будинку літ. А, а саме: приміщення № 211:1-№43, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст. 376 ЦПК України, суд -


У Х В А Л И В:


Подання задовольнити.

Надати дозвіл головному державному виконавцю Ленінського відділу ДВС Вінницького міського управління юстиції Козачук І.Ю. на примусове проникнення до вбудованих приміщень на першому поверсі, в житловому будинку літ. А, а саме: приміщення № 211:1-№43, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.




Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація