ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
|
справа № 5020-6/007 |
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"12" червня 2008 р. 10:30 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя в складі: судді Лазарева С.Г., при секретарі Болдиревій О.Д., |
|
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу за позовом
Прокурора Гагарінського району м. Севастополя
(99014, м. Севастополь, вул. Корчагіна, 16)
в інтересах держави в особі
Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя
(99011, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24)
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
(АДРЕСА_1)
про стягнення заборгованості перед бюджетом по сплаті єдиного податку у розмірі 1600,00 грн.
за участю прокурора та представників сторін:
прокурор - Шульга А.М., посвідчення № 438 від 20.02.2006,
позивача - Новікова І.В., довіреність № 11/10-013 від 23.04.2008,
відповідач -не з'явився,
СУТЬ СПОРУ:
22.05.2008 (вх. №173-пр) Прокурор Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя звернувся до господарського суду міста Севастополя з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом по сплаті єдиного податку у розмірі 1600,00 грн. (арк. с. 4-7).
Ухвалою від 22.05.2008 відкрито провадження у адміністративній справі, призначено попереднє судове засідання на 03.06.2008.
03.06.2008 суд з'ясував відсутність можливості врегулювання спору між сторонами та ухвалою суду закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 12.06.2008 (арк. с. 58-59).
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмові заперечення проти позову з посиланням на докази якими вони обґрунтовуються не надав, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином і своєчасно.
Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, враховуючи те, що відповідач викликався в судове засідання, але в судове засідання не з'явився та не надав витребувані документи, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. ст. 27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України представникам прокурора та позивача роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників прокурора та позивача, суд,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави у судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до положень статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до частини п'ятої статті 361 Закону України «Про прокуратуру»прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про систему оподаткування»платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких відповідно до Закону покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом строк.
Контроль за надходженням коштів, що підлягають внесенню до бюджету, на території Гагарінського району м. Севастополя, здійснює Державна податкова інспекція в Гагарінському районі м. Севастополя.
Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1зареєстрований Гагарінською районню державною адміністрацією м. Севастополя, про що зроблено запис в журналі обліку реєстрації за номером НОМЕР_1 від 24.02.2007, і перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків і зборів.
Відповідно до п. 4 Указу Президенту України „Про прощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємства” від 03.07.1998 №727/98 для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період. Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.
27.02.2007 відповідачем до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя подана заява про право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2007 рік. Також, 01.03.2007 відповідачу видано свідоцтво серії НОМЕР_2про сплату Єдиного податку.
Відповідно до п. 9 Порядку видачі свідоцтва про сплату Єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29.10.1999 №599 протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку, який залишається у справі платника єдиного податку. Звіт подається особисто платником єдиного податку або надсилається поштою до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації його як суб'єкта підприємницької діяльності. При особистому поданні звіту датою подання вважається дата реєстрації його в органі державної податкової служби, а при надсиланні звіту поштою - дата відправки на штампі відділення зв'язку
Відповідачем належним чином сплачено Єдиний податок за березень та квітень 2007 року у розмірі 400 грн. За період з 01.05.2007 Єдиний податок не сплачувався. Таким чином, у відповідача утворився податковий борг у розмірі 1600,00 грн.
Відповідно до п.п. 6.2.1 статті 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ у випадку, якщо платник податку не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податкові вимоги .
Відповідно по п. 6.3.2 статті 6 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ у випадку, якщо у платника податку, якому була направлена перша податкова вимога, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога повинна містити в собі суму консолідованого боргу. Так, 13.06.2007 на адресу відповідача направлена перша податкова вимога №1/241 від 11.06.2007, 30.03.2007 -друга податкова вимога №2/273. Обидві податкові вимоги повернулись до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя. У зв'язку з тим, що відповідач за вказаною адресою не проживає.
Відповідно до п.п. 6.2.4 статті 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Про неможливість вручення податкових вимог складено акти № 88/24-047 від 18.06.2007 та акт № 144/24/047 від 06.08.2007. Таким чином, податкове зобов'чязання є узгодженим.
Сума заборгованості перед бюджетом по сплаті єдиного податку відповідача за період з березня по грудень 2007 року складає 1 600,00 грн. (арк. с. 57).
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, в містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови, зокрема про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 статті 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язаня платників перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу включно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом по сплаті єдиного податку у розмірі 1600,00 грн. підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
(АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_3 відомості про рахунки в установах банку відсутні ) до державного бюджету суму заборгованості з єдиного податку у розмірі 1 600,00 грн. на р/р НОМЕР_4, код платежу 16050200, одержувач -місцевий бюджет Гагарінського району. Банк -УДК м. Севастополя, ОКПО 24035612, МФО 824509.
3. Копії постанови направити прокурору м. Севастополя, прокурору Гагарінського району міста Севастополя та сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Згідно статті 42 КАС України, журнал судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно після судового засідання і приєднується до справи.
В порядку статті 43 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися із технічним записом і журналом судового засідання та протягом семи днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо їхньої неповноти або неправильності.
Суддя (підпис) С.Г. Лазарев
Згідно з оригіналом
Суддя С.Г. Лазарев
Постанова складена та підписана
в порядку частини третьої статті 160 КАС України
12.06.2008