Судове рішення #249059
Справа № 22-1592ас/2006 p

Справа № 22-1592ас/2006 p.               Головуючий у 1 інстанції Радченко В.Є.

Категорія                                          Доповідач Дем*яносов М.В.

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2006 року                   Апеляційний суд Донецької області

в складі:

Головуючого Пономарьової О.М.

Суддів   Єлгазіної Л.П., Дем*яносова М.В.

При секретарі    Андрусь B.C.

З участю позивача ОСОБА_1 Представника відповідача Кацюби Алли Євгенівни

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку адміністративну справу за апеляційною скаргою Державного казначейства України на постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 12 липня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Державного казначейства України „ Про стягнення моральної шкоди в розмірі 61 000 грн.", -

ВСТАНОВИВ:

20 березня 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом та просив стягнути з Державного казначейства України моральну шкоду в розмірі 61 000 грн. у зв*язку з тим, що 26 жовтня 2000 року відносно нього була необгрунтовано порушена кримінальна справа за ознаками злочину передбаченого ст. 148-2 КК України ( в редакції 1960 року).

Постановою Сніжнянського міського суду Донецької області від 12 липня 2006 року позов ОСОБА_1. задоволено в повному обсязі. Стягнуто з Державного бюджету України на його користь у відшкодування моральної шкоди 61 000 грн.

В апеляційній скарзі представник Державного казначейства України просить скасувати постанову суду та закрити провадження по справі. Розглянути справу відповідно до норм цивільного судочинства і ухвалити нове рішення, яким зменшити розмір стягнутої суми у відшкодування моральної шкоди, посилаючись на те, що суд прийняв рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши доповідача, сторони, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду підлягає скасуванню з закриттям провадження по справі, з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відносно позивача 26 жовтня 2000 року слідчим Шахтарської ОДПІ була порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 148-2 КК України ( в редакції 1960 року). 29 грудня 2005 року кримінальна справа відносно ОСОБА_1. закрита за відсутністю в його діях складу злочину на підставі ст. 6 п.2 КПК України.

Позивач звертаючись до суду просив стягнути моральну шкоду на підставі ст. 56 Конституції України, ст. 1176 ЦК України та Закону України від 01.12.1994 року „ Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду", тобто проосив розглянути справу в порядку передбаченому цивільним судочинством.

Однак суд першої інстанції на свій розсуд розглянув даний позов у порядку адміністративного провадження та виніс постанову, керуючись нормами як цивільного кодексу країни так і нормами КАС України і вищевказаного закону.

Відповідно до частини 2 статті 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно до вимог ст. 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб*єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб*єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Не допускається об*єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Даний спір не є публічно-правовим. Відповідач - Державне казначейство України в даному випадку не виступає як суб'єкт владних повноважень, позивачем не оскаржуються його рішення ( нормативно-правові акти чи правові акти індівідуальної дії) як суб*єкта владних повноважень, а спір який виник не носить характер публічно-правового, а витікає із цивільно-правових правовідносин які регулюються Законом України „ Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів  дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду" від 01.12.1994 року.

Відповідно до статті 203 КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку, а провадження у справі закривається з підстав, встановлених статтею 157 КАС України. Відповідно до вимог статті 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Суд першої інстанції не врахував наведені обставини та не закрив провадження по справі, з підстав, передбачених пунктом 1 статті 157 КАС України.

Таким чином судом було порушено вимоги процесуального законодавства, а саме статей 17, 157 КАС України.

За таких обставин та відповідно до вимог статті 199 п. 4, 203 КАС України, ухвала суду підлягає скасуванню із закриттям провадження по  адміністративній справі.  У зв*язку з тим,

що  позивачем  було  заявлено  позов  в  порядку  цивільного  судочинства справа підлягає направленню на новий судовий розгляд у вищевказаному порядку.

Керуючись вимогами ст. ст.. 198,202, 205, 206 КАС України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державного казначейства України    задовольнити частково.

Постанову Сніжнянського міського суду Донецької області від 12 липня 2006 року скасувати, закрити провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного казначейства України про відшкодування моральної

шкоди .

Справу направити на новий судовий розгляд в порядку цивільного судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація