Судове рішення #2494
АС3/304-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.06.06

          Справа №АС3/304-06.


За позовом                    Прокурора Краснопільського району в інтересах держави в особі Краснопільського районного центру зайнятості

                                                        

до відповідача   Товариства з обмеженою відповідальністю « Тур»янське»


про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків у сумі 1 685 грн. 75 коп.                              

              

СуддЯ   ЛЕВЧЕНКО П. І.

За участю представників сторін :

від позивача                       Кучма В.В.

від відповідача           не з‘явився

від прокурора              Кошлякова А.Ю.


В засіданні приймали участь: секретар судового засідання Литвиненко Ю.В.


При прийнятті рішенні про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків,  Центри зайнятості, діють як органи державної влади у здійсненні ними  владних управлінських функцій і, відповідно, як суб’єкти владних повноважень.   Відповідно до ч.1, п.4 ст.17 КАС України, спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства і належать до компетенції адміністративних судів. Враховуючи викладене,  справа № АС 3/304-06 підлягає розгляду  відповідно до вимог Кодексу про адміністративне судочинство України.  


Суть спору: прокурор просить стягнути з відповідача на користь позивача – Фонду соціального страхування на випадок безробіття недоїмку по платежам у розмірі 1 685 грн. 75 коп.

            Відповідач не подав суду обґрунтованого відзиву на позовну заяву на вимогу суду, викладену в ухвалі від 10.05.06 року, не надав доказів сплати позивачеві коштів , тому відповідно до п.6 ст.71 КАС України, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив:

               Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення” ст. 8 Закону України  “Про загальнообов’язкове державне страхування  на випадок безробіття” Фонд загального державного соціального страхування України на випадок безробіття є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування  на випадок безробіття” джерелами формування  коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості  населення  фінансується за рахунок коштів Фонду. Ст. 38 вищезазначеного Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків страхувальниками.

         На підставі п.2 ст. 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування” від 11.01.2001 року відповідач повинен був перерахувати позивачу страхові внески у розмірі 2,1 % суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначають згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" та підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян; для найманих працівників - 0,5 % суми оплати праці.

            Товариства з обмеженою відповідальністю “ Тур»янське  ” є платником страхових внесків до Фонду, але несвоєчасно їх сплачує.

         Недоїмка відповідача перед позивачем в сумі 1 685 грн. 75 коп. підтверджується розрахунковою відомістю самого відповідача за перший квартал 2006 року за підписами керівника та головного бухгалтера відповідача, яка подана відповідачем позивачеві 12.04.2006 року ( а.с. 9 ).

        Таким чином, Товариства з обмеженою відповідальністю “ Тур»янське  ” не виконує положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", в порушення ст. 17 зазначеного Закону самостійно не відраховує передбачені законодавством внески, факт заборгованості відповідача перед позивачем по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування на випадок безробіття підтверджується матеріалами справи.

            Відповідач відзиву або доказів сплати боргу в сумі 1 685 грн. 75 коп. не подав, тому вимоги позивача правомірні, обґрунтовані  і підлягають задоволенню.

          На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -


   ВИРІШИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.


2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю « Тур»янське» ( Сумська область, Краснопільський район, с. Тур»я, вул. Леніна 1 ; код ЄДРПОУ 30134685) на користь  Краснопільського районного центру зайнятості ( 42400, с.м.т. Краснопілля , вул. Сумська , 37 ; код ЄДРПОУ 23635238) 1 685 грн. 75 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків.


3.          Видати  виконавчий лист після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.


4.          Згідно ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення (з дня складення постанови в повному обсязі). Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


5.          Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Постанова в повному обсязі складена та підписана 5 червня  2006 року.


Левченко Павло Іванович.





                    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація