Судове рішення #24948133

31 липня 2012 року 2/0538/2083/2012


Рішення

Іменем України


31.07.2012 місто Маріуполь

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді -Козлов Д.О.,

при секретарі - Яшкові М. М.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання спадкового договору, -


В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до суду з позовними вимогами до відповідача про розірвання спадкового договору від 26 травня 2008 року, посилаючись на те, що позивач мешкає у АДРЕСА_1, части на якої належить позивачу на праві власності. 26 травня 2008 року між позивачем та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, з одного боку, та ОСОБА_2, з іншого боку, був укладений спадковий договір, на умовах якого відповідач зобов'язався забезпечувати позивача та ОСОБА_3 необхідними ліками, проводити ремонт у вказаній квартирі, сплатити за поховання ОСОБА_3 Однак відповідач умов вказаного спадкового договору не дотримувався у належному обсязі, а після смерті ОСОБА_3 взагалі припинив виконувати умови договору. Оскільки умови спадкового договору від 26 травня 2008 року не виконуються відповідачем, тому просить суд розірвати вказаний спадковий договір.

В судове засідання позивач не з'явився, надавши суду заяву з проханням вирішити справу за у його відсутність, за участю його представника, при цьому наполягаючи на задоволенні позовних вимог.

У судовому засіданні представник позивача, що діє на підставі угоди, підтримала повністю заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги, які просила суд задовольнити.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1, додавши, що визнає факт неналежного виконання ним умов спадкового договору від 26 травня 2008 року.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно ст. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, який встановлений ст. 174 ЦПК України, згідно ч. 4 якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 1306 ЦК України предметом спадкового договору може бути майно, яке належить подружжю на праві спільної сумісної власності, а також майно, яке є особистою власністю будь-кого з подружжя. Спадковим договором може бути встановлено, що в разі смерті одного з подружжя спадщина переходить до другого, а в разі смерті другого з подружжя його майно переходить до набувача за договором.

Згідно ст. 1308 ЦК України спадковий договір може бути розірвано судом на вимогу відчужувача у разі невиконання набувачем його розпоряджень.

Згідно умов спадкового договору від 26 травня 2008 року, укладеного між ОСОБА_1, ОСОБА_3, з одного боку, як відчужувачами, та ОСОБА_2, з іншого боку, як набувачем, вбачається, що за вказаним договором набувач зобов'язується виконати розпорядження вказаного подружжя відчужувачів, і вразі смерті одного з подружжя, що настане пізніше, набуває право власності на 2/3 частки квартири АДРЕСА_1. Вказаний спадковий договір був посвідчений державним нотаріусом ОСОБА_4, реєстр № 1101.

Відповідно до п. 6.3 вказаного спадкового договору у разі невиконання набувачем розпоряджень відчужувача на їх вимогу цей договір може бути розірваний у судовому порядку.

На підставі копії свідоцтва про смерть, виданого Орджонікідзевським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 1527 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року, вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Оскільки відповідач визнав позовні вимоги повністю, таке визнання не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд ухвалює рішення про задоволення позову без з'ясування та дослідження інших обставин справи.

За таких підстав у судовому засіданні було встановлено факт того неналежного виконання умов спадкового договору від 26 травня 2008 року з боку набувача нерухомого майна, ОСОБА_2, на підставі чого вказаний спадковий договір підлягає розірванню.

На підставі ст. ст. 1306, 1308 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 212-215 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання спадкового договору - задовольнити.

Спадковий договір, укладений 26 травня 2008 року між ОСОБА_1, ОСОБА_3, з одного боку, та ОСОБА_2, з іншого боку, предметом якого виступає 2/3 частки квартири АДРЕСА_1, який був посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_4, реєстр № 1101, - розірвати.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.



Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація