Судове рішення #25013233


Справа № 1008/2237/12

Категорія 47


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



25.06.2012 року Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді О.В. Пироженка,

при секретарі -О.А. Хоменко,

за участю представників -ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Васильків справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до селищного голови Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати бездіяльність (ухилення) селищного голови смт. Калинівка Васильківського району Київської області Скрипки Віталія Івановича від укладення договору оренди земельної ділянки між Калинівською селищною радою Васильківського району Київської області та ним, як фізичною особою-підприємцем, на виконання рішення восьмої сесії VI скликання Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області від 15.06.2011 р. № 120-08-VI неправомірною; зобов'язати відповідача виконати вказане рішення та укласти зазначений договір оренди земельної ділянки; стягнути з відповідача на його користь судові витрати.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що Рішенням восьмої сесії VI скликання Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області від 15.06.2011 року 15.06.2011 р. № 120-08-VI йому передано в оренду з правом викупу строком на 49 років земельну ділянку площею 0,144 га для розміщення торгівельного закладу в межах АДРЕСА_1 за рахунок земель запасу; доручено селищному голові укласти договір і умови оренди земельної ділянки згідно чинного законодавства. Але листом № 175/02-22 від 29 лютого 2012 року відповідач повідомив, що добровільно укладати договір оренди земельної ділянки не буде, оскільки п. 1 розділу Х «Перехідних положень»Земельного кодексу України щодо можливості укладання договорів оренди без проведення аукціонів в разі прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення до 01.01.2008 р., діяв протягом 2-х років, тобто до 16.09.2010 року. Таке ухилення відповідача від укладення договору оренди земельної ділянки позивач вважає неправомірним, а тому вимушений був звернутися до суду з вказаним позовом.

В судовому засіданні позивач зменшив свої позовні вимоги, відмовився від позовних вимог, викладених в п. 1 та 3 позовної заяви, а позовні вимоги, викладені в п. 2 позовної заяви, підтримав, просив їх задовольнити.

Представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, просив їх задовільнити.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що рішенням Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області чотирнадцятої сесії ХХІV скликання від 16 грудня 2004 року № 267-14-ХХІV «Про погодження місця розташування земельних ділянок»ОСОБА_5 погоджено місце розташування земельної ділянки для розміщення магазину за рахунок земель відведення Південно-Західної залізниці при умові погодження відповідного землекористувача та обласного ДАІ та надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки для розтушування магазину в АДРЕСА_1 (а.с. 4).

Рішенням Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області сьомої сесії V скликання від 19 вересня 2006 року № 89-07-V «Про погодження місця розташування земельних ділянок»погоджено розподіл земельної ділянки площею 0,31 га для розміщення торгівельного закладу в межах АДРЕСА_1 за рахунок земель Південно-Західної залізниці між ОСОБА_5 та ОСОБА_3 в рівних частинах за їх взаємною згодою та надано дозвіл ОСОБА_5 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду для розміщення торгівельного закладу в межах смт. Калинівка Васильківського району Київської області по вул. Залізнична (а.с. 5).

Рішенням Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області восьмої сесії VІ скликання від 15 червня 2011 року № 120-08-VІ «Про передачу в оренду земельних ділянок»затверджено проект із землеустрою щодо відведення позивачу за рахунок земель запасу в оренду земельної ділянки для розміщення торгівельного закладу в межах АДРЕСА_1; передано позивачу в оренду з правом викупу строком на 49 років земельну ділянку площею 0,144 га для розміщення торгівельного закладу в межах АДРЕСА_1 за рахунок земель запасу; доручено селищному голові укласти договір і умови оренди земельної ділянки згідно чинного законодавства; позивача зобов'язано укласти договір оренди земельної ділянки на протязі одного календарного місяця з дня набрання чинності даного рішення та зареєструвати цей договір у відповідності з чинним законодавством і подати його копію до податкової інспекції в п'ятиденний термін (а.с. 6).

Разом з тим, відповідач листом «Про укладення договору оренди землі»від 29 лютого 2012 року № 175/02-22 повідомив позивача та ОСОБА_5 про те, що селищна рада не має можливості підписати договір оренди, у зв'язку з тим, що п. 1 розділу Х «Перехідних положень»Земельного кодексу України щодо можливості укладення договорів оренди без проведення аукціонів (в разі прийняття рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення до 01.01.2008 року діяв до 16.09.2010 року. Проект надійшов на затвердження лише 15.06.2011 у зв'язку з його втратою не з вини ОСОБА_5 та ОСОБА_3 та затраченим часом на відновлення, а тому ними були пропущені вказані в законодавстві строки (а.с. 7).

Відповідно до абзацу 3 п. 1 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України, у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 1 січня 2008 року передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів). Дана норма, відповідно до п. 2 розділу ІІ Закону України № 509-VI від 16.09.2008 року діяла протягом двох років з дня набрання чинності цим законом.

Таким чином, на момент прийняття Калинівською селищною радою рішення «Про передачу в оренду земельних ділянок»від 15 червня 2011 року № 120-08-VI дана норма закону не діяла.

Разом з тим, як встановлено з показів позивача та підтверджено показами представника відповідача та листом «Про укладення договору оренди землі»від 29 лютого 2012 року № 175/02-22, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 звернулися до Калинівської селищної ради із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під час дії вказаної норми закону, однак у зв'язку з втратою даного проекту не з їх вини та витрачанням часу на його відновлення, рішення Калинівською селищною радою «Про передачу в оренду земельних ділянок»від 15 червня 2011 року № 120-08-VI було прийнято вже тоді, коли дана норма втратила чинність.

Оскільки на момент звернення ОСОБА_5 та ОСОБА_3 до Калинівської селищної ради Васильківського району із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вони мали право на отримання земельної ділянки в оренду із земель державної та комунальної власності без проведення земельних торгів (аукціонів), то неприйняття Калинівською селищною радою рішення з цього приводу не повинно слугувати підставою для втрати позивачем такого права, а тому суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись абзацом 3 п. 1 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України, п. 2 розділу ІІ Закону України № 509-VI від 16.09.2008 року, ст. ст. 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Зобов'язати селищного голову смт Калинівка Васильківського району Київської області Скрипку Віталія Івановича виконати рішення восьмої сесії VI скликання Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області від 15.06.2011 р. № 120-08-VI та укласти договір оренди земельної ділянки між Калинівською селищною радою Васильківського району Київської області (код ЄДРПОУ 04359873) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, на умовах, викладених в рішенні селищної ради.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.



Суддя О.В. Пироженко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація