Судове рішення #2505948
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

03 жовтня 2007 року                                                                              м.  Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого                                          Ладики Я.І.,

суддів:                                                     Гандзюка В.П.,  Хруняка Є.В.

з участю:       прокурора                        Каспрук О.В.

засуджених                                             ОСОБА_1,  ОСОБА_2

розглянувши 03 жовтня 2007 року у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляціями помічника прокурора Коломийського району Попика О.І. та засудженого ОСОБА_1 на вирок Коломийського міськрайонного суду від 25 липня 2007 року,  -

 

встановила:

 

Вказаним вироком ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уроженець та житель АДРЕСА_1,  українець,  освіта середня,  неодружений,  непрацюючий,  раніше судимий 16.07.1996 року за  ст. 140 ч.3 КК України на 3 роки позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на 2 роки,  28.05.2001 року за  ст.   ст. 142 ч.3 та 145 ч.1 КК України на 7 років позбавлення волі,  звільнений умовно - достроково 29.04.2005 року на 1 рік 8 місяців 13 днів,  громадянин України, -

засуджений за  ст. 307 ч.2 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини належного йому за правом власності майна.

Строк відбування покарання визначено рахувати з 22.05.2007 року. Запобіжний захід залишено ОСОБА_1 попередньо обраний - тримання під вартою;

ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  уроженець с.  Турачак,  Алтайського краю,  Російської Федерації,  житель АДРЕСА_2,  росіянин,  освіта середня,  неодружений,  непрацюючий,  раніше судимий 26.05.2003 року за  ст.  115 ч.1 КК України на 12 років позбавлення волі,  відбуває покарання у Коломийській ВК-41,  громадянин України, - засуджений за  ст. 307 ч. 1 КК України на 2 роки позбавлення волі.

 

Справа №11-404/2007 р.                                     Головуючий у І інстанції Кавацюк М. Ф.

Категорія  ст.  307 ч.2 КК України                     Доповідач: Ладика Я.І.

 

На підставі  ст.  71 КК України до призначеного покарання приєднано невідбуте покарання за попереднім вироком і визначено остаточне покарання 7 років позбавлення волі.

Строк відбування покарання визначено рахувати з 1 червня 2002 року.

Запобіжний захід залишено йому попередньообраний - тримання під вартою.

Постановлено стягнути з обох засуджених солідарно за проведення хімічної експертизи на користь НДЕКЦ при УМВС України в Івано-Франківській області 165 грн.24 коп.

За вироком суду ОСОБА_1 визнаний винуватим і засуджений за те,  що 12 лютого 2007 року він,  попередньо домовившись з ОСОБА_2,  під час короткочасного побачення з останнім у Коломийській виправній колонії № 41 збув йому 8, 6 гр. наркотичного засобу - канабісу.

Цим же вироком ОСОБА_2 визнаний винуватим і засуджений за незаконне придбання та збереження наркотичного засобу- канабісу без мети збуту за вказаних обставин.

В поданій апеляції у зміненому вигляді помічник прокурора Коломийського району Попик О.І. зазначає,  що суд неправильно визначив дату,  з якої належить обчислювити строк відбуття покарання засудженому ОСОБА_2. Просить вирок в цій частині змінити,  виключити з резолютивної частини вказівку про обчислення строку відбуття покарання ОСОБА_2 з 01.06.2002 року та вказати,  що строк відбуття покарання належить обчислювати з 16.06.2007 року,  тобто з дня обрання йому по даній справі запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. В решті вирок залишити без змін.

В поданій апеляції засуджений ОСОБА_1,  не заперечуючи своєї вини у злочині за який його засуджено,  посилається на надмірну суворість призначеного йому покарання. Вважає,  що суд недостатньо врахував пом"якшуючі покарання обставини,  а тому просить вирок змінити,  застосувати до нього  ст. 69 КК України і призначити покарання нижче від найнижчої межі,  передбаченої санкцією ч. 2  ст.  307 КК України.

Заслухавши доповідача,  пояснення та обгрунтування прокурора,  який вважає апеляцію засудженого ОСОБА_1 безпідставною,  а апеляцію помічника прокурора Коломийського району Попика О.І. у зміненому вигляді обгрунтованою і просить її задовольнити,  пояснення засудженого ОСОБА_1,  який підтримав свою апеляцію,  перевіривши матеріали справи,  мотиви і доводи апеляцій,  колегія суддів вважає,  що апеляція помічника прокурора Коломийського району у зміненому вигляді підлягає до задоволення частково,  а апеляція засудженого ОСОБА_1 до задоволення не підлягає з таких підстав.

Суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини вчиненого ОСОБА_1 злочину і його висновок про винуватість ОСОБА_1 у збуті наркотичного засобу у місця позбавлення волі відповідає зібраним і належно дослідженим у судовому засіданні доказам.

Кваліфікація його злочинних дій за ч.2  ст. 307 КК України є правильною.

Призначене ОСОБА_1 покарання відповідає вимогам  ст.   ст.  65,  66 КК України і є необхідним та достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів. При цьому суд врахував всі пом"якшуючі покарання обставини: щире каяття,  активне сприяння розкриттю злочину,  вагітність дружини,  з якою він перебуває у незареєстрованому шлюбі.

Апеляційних підстав для зміни вироку в частині засудження ОСОБА_1 колегія суддів не вбачає.

Разом з тим колегія суддів вважає,  що в частині засудження ОСОБА_2 вирок підлягає скасуванню,  оскільки суд неправильно обчислив строк відбуття покарання,  вказавши в резолютивній частині вироку,  що його слід обчислювати з 01.06.2002 року.

За змістом ч.2  ст. 338 КПК України строк відбуття покарання,  призначеного за сукупністю вироків особі,  яка вчинила новий злочин під час відбування позбавлення волі у виправно-трудовій установі,  обчислюється з моменту обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у другій справі.

 

З матеріалів кримінальної справи вбачається,  що під час досудового слідства ОСОБА_2 обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту 16 червня 2007 року (а.с. 102).

В своїй апеляції у зміненому вигляді помічник прокурора Коломийського району не ставить питання про скасування вироку щодо ОСОБА_2 з цих підстав і постановления відносно нього нового вироку.

За змістом ч. 2  ст. 378 КПК України постановления вироку апеляційним судом у випадках,  передбачених частиною першою цієї статті,  допускається лише за умов,  що в апеляції прокурора ставилось питання про скасування вироку саме з цих підстав.

За таких обставин вирок в частині засудження ОСОБА_2 підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.

Керуючись  ст.  ст.  365,  366, 367 КПК України,  колегія суддів, -

 

ухвалила:

 

Апеляцію засудженого ОСОБА_1 залишити без задоволення,  а вирок Коломийського міськрайонного суду від 25 липня 2007 року відносно нього- без змін.

Апеляцію помічника прокурора Коломийського району Попика О.І. у зміненому вигляді задовольнити частково. Вирок Коломийського міськрайонного суду від 25 липня 2007 року в частині засудження ОСОБА_2 скасувати,  а справу щодо нього направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація