ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
Справа № 0870/6508/12
07 липня 2012 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Дуляницька С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову за позовною заявою
Управління Державтоінспекції ГУМВС України в Запорізькій області
доВідділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області, Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області Соломенної Катерини Володимирівни, Начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління у Запорізькій області Щербини Андрія Олександровича
про визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення штрафу та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
В С Т А Н О В И В:
"05" липня 2012 р. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Державтоінспекції ГУМВС України в Запорізькій області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області до Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області Соломенної Катерини Володимирівни, Начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління у Запорізькій області Щербини Андрія Олександровича про визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення штрафу №845/6 від 13.06.2012р.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Згідно п.3 ч.1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 КАС України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби. Перелік органів державної виконавчої служби наведено в ст. 3 Закону України "Про державну виконавчу службу".
За таких обставин, позивачу в позовній заяві слід зазначити найменування відповідача - органу державної виконавчої служби - з врахуванням вимог ст. 3 Закону України "Про державну виконавчу службу", Указу Президента України від 09.12.2010 року № 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", Указу Президента України від 06.04.2011 року № 358/2011, яким затверджено Положення про Державну виконавчу службу України, при цьому вказавши його поштову адресу, номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, при поданні адміністративного позову суб'єкт владних повноважень зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. З огляду на обставини, викладені вище (щодо зазначення в позовній заяві як відповідача - органу державної виконавчої служби) - позивачу слід надати до суду докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Крім того, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. За приписами пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат та немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Позовна заява містить вимоги як немайнового характеру (визнання дій неправомірними), так і вимоги майнового характеру (скасування постанови про накладення штрафу в розмірі 680 грн.). Позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 32,19 грн. (за позовні вимоги не майнового характеру). За позовну вимогу майнового характеру позивачем судовий збір не сплачено.
З огляду на наведене вище, позивачу слід до позовної заяви додати документ про сплату судового збору в сумі 107,30 грн. за позовну вимогу майнового характеру.
Як вбачається з ч. 5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Позовна заява Управління Державтоінспекції ГУМВС України в Запорізькій області підписана представником Є.С.Мунтяновим. При цьому, у позовній заяві не зазначено імені представника, його поштової адреси, номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Управління Державтоінспекції ГУМВС України в Запорізькій області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області, Старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області Соломенної Катерини Володимирівни, Начальника відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління у Запорізькій області Щербини Андрія Олександровича про скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху.
2. Надати Управлінню Державтоінспекції ГУМВС України в Запорізькій області строк для усунення недоліків позовної заяви - до 25 липня 2012 р.
3. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання позовної заяви, в якій зазначити найменування відповідача - органу державної виконавчої служби, із зазначенням його поштової адреси, номера засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі; зазначити ім'я представника, його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є, до позовної заяви додати довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (оригінал); до позовної заяви додати докази направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками рекомендованим листом з повідомленням про вручення; до позовної заяви додати документ про сплату судового збору за вимогу майнового характеру.
4. Роз'яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М.Дуляницька