Судове рішення #25123882

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________________________________________

_______________________________________________________________________________


Головуючий у 1-й інстанції: Сичова О.П.

Суддя-доповідач:Франовська К.С.


УХВАЛА

іменем України


"15" серпня 2012 р. Справа № 0670/2046/11


Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:

головуючого судді Франовської К.С.

суддів: Бучик А.Ю.

Майора Г.І.,


при секретарі Самченко В.М. ,

за участю сторін:


розглянувши апеляційну скаргу Андрушівського місцевого товариства мисливців та рибалок на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" червня 2012 р. у справі за позовом Андрушівського місцевого товариства мисливців та рибалок до Житомирської обласної ради, третя особа Житомирська обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок (УТМР) про визнання протиправним та скасування рішення ,

ВСТАНОВИВ:


У березні 2012 року Андрушівське місцеве товариство мисливців та рибалок звернулось в суд із позовом, у якому порушувало питання про визнання протиправним та скасування рішення Житомирської обласної ради № 980 від 13.11.2009 року в частині надання мисливських угідь Житомирській обласній організації УТМР на території Андрушівського району в зв'язку з тим ,що воно прийнято без згоди власників, або користувачів земельних ділянок . Зазначає ,що позивач одержавши відповідні погодження від власників (сільських рад) на землі резерву та запасу ,а також від землекористувачів на орендовані ними землі власників земельних паїв, був позбавлений можливості отримати мисливські угіддя за процедурою, визначеною ст. 22 Закону України "Про мисливське господарство і полювання ". Тим самим, зазначав позивач, порушені права членів товариства.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 14 червня 29\012 року у позові відмовлено.

В апеляційній скарзі Андрушівське місцеве товариство мисливців та рибалок порушує питання про скасування постанови з підстав її невідповідності вимогам закону, неповного з"ясування обставин справи, та прийняття нової постанови про задоволення позову.

Заслухавши доповідь судді - доповідача стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом апеляційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи апеляційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.


Як убачається з матеріалів справи, предметом спору у цій справі є рішення Житомирської обласної ради №980 від13 листопада 2009 року «Про надання мисливських угідь Житомирській обласній організації УТМР», відповідно до якого у користування Житомирській обласній організації УТМР надано мисливські угіддя загальною площею 325631,5 га терміном на 25 років. Згідно додатку до рішення, площа наданих угідь в Андрушівському районі становить 64249,3 га (а.с.6-7)


Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.


Статтею 24 Закону України "Про тваринний світ" встановлено, що організація і ведення мисливського господарства, полювання та надання у користування мисливських угідь здійснюються у порядку, встановленому Законом України "Про мисливське господарство та полювання", іншими нормативно-правовими актами.


Згідно ч.1 ст. 22 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань лісового і мисливського господарства та полювання, погодженим з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, територіальними органами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, а також власниками або користувачами земельних ділянок.

Відповідно до вимог ст. 21 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" ведення мисливського господарства здійснюється користувачами мисливських угідь.

За приписами ст.1 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" користувачі мисливських угідь - це спеціалізовані мисливські господарства, інші підприємства, установи та організації, в яких створені спеціалізовані підрозділи для ведення мисливського господарства з наданням в їх користування мисливських угідь.

Як встановлено судом, оскаржуване рішення прийнято на підставі подання Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства від 05.11.09 року № 04-10/1634, висновків державного управління охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області від 02.11.09 № 5888,5902,5903/с-7-4-6232, погодження Житомирської обласної державної адміністрації від 06.11.09 № 6154-27/1-110 щодо надання у користування Житомирської обласної організації УТМР мисливських угідь та рекомендацій постійних комісій обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів від 06.11.09 року, з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села від 06.11.09 на підставі ст. 21 та 22 Закону України "Про мисливське господарство і полювання ".


Надання мисливських угідьУТМР на території Андрушівського району здійснено відповідачем, крім зазначених вище документів, також на підставі: погодження Андрушівської районної ради від 13.01.09; погодження Андрушівської райдержадміністрації від 04.09.09 № 335; погоджень Андрушівської міської, Червоненської селищної, Степківської, Малоп'ятигірської, Волосівської, Бровківської, Зарубинецької, Івницької, Іванківської, Крилівської, Глиновецької, Новокотельнянської, Маломошковецької, Павелківської, Великомошковецької, Любимівської, Антопільської, Лебединецької, Мостівської,Яроповицької,Каменівської,Міньковецької,Гальчинської, Нехворощанської, Волицької, Старокотельнянської, Городківської, Забарської сільських рад( а.с.181-217), та з урахуванням переважного права на користування мисливськими угіддями так як є постійним користувачем мисливських угідь , що підтверджується рішенням Житомирської обласної ради народних депутатів другої сесії XXI скликання від 29.09.1994 року, яким третій особі було продовжено користування мисливськими угіддями на наступні 15 років ( а.с. 97).

Позивач по справі - Андрушівське місцеве товариство мисливців і рибалок не надало суду належних доказів порушення перед відповідачем до прийняття оскаржуваного рішення клопотання про надання у користування мисливських угідь на території Андрушівського району.

Доводи позивача про те, що місцеве товариство користувалось мисливськими угіддями на території Андрушівського району до виходу з обласної організації УТМР в 2008 році, правового значення для вирішення спору не має.

Таким чином, неможливо погодитись з доводами позивача, про порушення прав Андрушівського місцевого товариства мисливців та рибалок прийняттям оскаржуваного рішення.

Позивач не позбавлений права звернення у встановленому законом порядку з клопотанням про надання мисливських угідь на іншій території загальної площі мисливських угідь області.

Таким чином, оскаржуване позивачем рішення прийнято відповідачем - Житомирською обласною радою в межах наданих законом повноважень без порушень прав та законних інтересів позивача.

Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відтак, передбачені законом підстави для скасування судового рішення, відсутні.

Керуючись ст.ст.195,196,198,200,205,206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:


Апеляційну скаргу Андрушівського місцевого товариства мисливців та рибалок залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" червня 2012 р. - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя К.С. Франовська


судді: А.Ю.Бучик Г.І. Майор





Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Андрушівське місцеве товариство мисливців та рибалок вул.Фестивальна,13,с.Гальчин,Андрушівський район, Житомирська область,13432

3- відповідачу Житомирська обласна рада майдан Корольова, 1,м. Житомир,10014

4-третя особа - Житомирська обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок, 10000, м.Житомир, вул. Московська, 42

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація