Справа № 4-802/2007р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2007 року
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Бандура І.С.,
при секретарі Завальнюк О.І.,
з участю прокурора Синюка Д.О.
розглянувши скаргу ОСОБА_1на постанову старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України Терещенко Ю.В. про порушення кримінальної справи від 18 вересня 2007 року відносно ОСОБА_2за ознаками злочину передбаченого ст. 124 КК України
-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся до суду із скаргою на постанову старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України Терещенко Ю.В. про порушення кримінальної справи від 18 вересня 2007 року відносно ОСОБА_2за ознаками злочину передбаченому ст. 124 КК України
В судовому засіданні ОСОБА_1. підтримав вимоги зазначені в скарзі та вважає, що при порушенні кримівнальної справи були відсутні достатні приводи та підстави для її порушення, а також відсутні ознаки злочину в діях ОСОБА_2., так як йому також було спричинено тілесні ушкодження ОСОБА_3 коли він від нього захищався.
Суд розглянувши матеріали даної скарги, вислухавши думку скаржника, представника скаржника, прокурора вважає, що дану скаргу слід залишити без задоволення, з наступних підстав:
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України №1 від 11 лютого 2005 року № 1 " Про деякі питання, що виникають під час розгляду судами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи", розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи суддя вправі з'ясовувати лише такі питання: чи були наявними на час порушення справи передбачені ч.1 ст. 94 КПК України приводи:
чи мала особа, яка порушила справу, достатньо даних, що вказували на наявність ознак злочину ( ч.2 ст. 94 КПК України), чи компетентна особа прийняла рішення про порушення кримінальної справи і чи було додержано нею встановлений для цього порядок (ст. 98 КПК України).
Згідно ст. 94 КПК України, приводами до порушення кримінальної справи є:
· заяви або повідомлення підприємств, установ організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян.
· повідомлення представників влади, громадськості або окремих громадян, які затримали підозрювану особу на місці вчинення злочину або з речовим доказом.
· явка з повинною.
· повідомлення опубліковані в пресі.
· безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину.
Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
2
Із постанови, що оскаржується вбачається, що приводом та підставою для порушення кримінальної справи були, заява потерпілого ОСОБА_3. про те, що 8 вересня 2007 року невідомий чоловік наніс йому тілесні ушкодження, рапорти працівників Святошинського РУ ГУ МВС України про те, що по справі про спричинення ОСОБА_3. тілесних ушкоджень викрито гр. ОСОБА_2., та повідомлення лікаря хірургічного відділення лікарні №12 м. Києва, про те, що у відділення хірургії з діагнозом різано-колюча проникаюча рана живота, різана рана гомілки направлено гр. ОСОБА_3
Згідно ст. 98 КПК України за наявності приводів і підстав, зазначених у статті 94 цього кодексу, прокурор слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані винести постанову про порушення кримінальної справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також подальше її спрямування.
Якщо на момент порушення кримінальної справи встановлено особу, яка вчинила злочин, кримінальну справу повинно бути порушено щодо цієї особи.
Таким чином при порушенні кримінальної справи 18.09.2007 року відносно ОСОБА_2за ознаками злочину передбаченого ст. 124 КК України, були наявні підстави та зібрано достатньо даних, що вказували на наявність ознак злочину, встановлено особу, прийнято рішення компетентною особою і додержений для цього порядок.
При таких обставинах суд вважає, що при порушення кримінальної справи були достатні для того підстави та приводи, а тому скаржнику слід відмовити в задоволенні скарги.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 236-7,236-8 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1на постанову старшого слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України Терещенко Ю.В. про порушення кримінальної справи від 18 вересня 2007 року відносно ОСОБА_2за ознаками злочину передбаченого ст. 124 КК України залишити без задоволення.
На постанову суду прокурором, особою яка подала скаргу може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом семи діб через Святошинський районний суд м. Києва.