КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2012 року Справа № 1170/2а-3493/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів - головуючого -судді Момонт Г.М., суддів Черниш О.А., Хилько Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу
за позовом: кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №101 ОСОБА_1
до відповідача: окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 в особі голови виборчої комісії Нечетилюк Світлани Миколаївни
про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, звільнення голови окружної виборчої комісії,
за участю:
секретаря судового засідання -Ківачука Д.В.,
позивача -ОСОБА_1,
представників:
позивача -ОСОБА_3, ОСОБА_4
відповідача -не з'явився,
Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №101 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в подальшому уточненим та зміненим, до окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 в особі голови виборчої комісії Нечетилюк Світлани Миколаївни про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, звільнення голови окружної виборчої комісії.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідачем замовлено виготовлення інформаційних плакатів, у яких надруковано зображення позивача у спотвореному вигляді, де його зовнішність була змінена та не відповідала дійсності, а також із зазначенням даних, які не повинні бути включені до інформаційного плакату, зокрема, відомостей про місце проживання та контактного номеру телефону ОСОБА_1 З цих підстав просить суд постановити рішення про:
- визнання дій окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 по розміщенню в інформаційному плакаті адреси проживання та контактного номеру телефону кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 неправомірними;
- зобов'язання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 надрукувати нові інформаційні плакати про кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 -ОСОБА_1 з відповідною якістю фотографії, без включення відомостей номеру телефону та адреси проживання;
- визнання дій окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 по не розміщенню в інформаційному плакаті відомостей про суб'єкта висування кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 неправомірними;
- зобов'язання окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 включити відомості про суб'єкта висування кандидата до Інформаційного плакату кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1;
- звільнення голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 Нечетилюк Світлани Миколаївни, за неналежне виконання обов'язків, покладених на неї Законом України «Про вибори народних депутатів України»;
- притягнення голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 Нечетилюк Світлани Миколаївни до адміністративної відповідальності за статтею 21220 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідачем до суду подано заперечення на позовну заяву, відповідно до змісту якого він заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки уся розміщена на інформаційному плакаті позивача інформація надійшла до окружної виборчої комісії за допомогою засобів Інформаційно-аналітичної системи «Вибори». Окрім того, відповідач зазначає, що при реєстрації кандидатом в народні депутати України позивач надав згоду на використання та обробку інформації про нього, яка і була використана при виготовленні спірного плакату. З цих підстав просить суд у позові відмовити.
У судове засідання з'явилися позивач та представники позивача, які позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, що зазначені у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується телефонограмою №35 від 24.10.2012 р. (а.с.47).
Ухвалою від 24.10.2012 р. на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України закрито провадження у справі в частині позовної вимоги про притягнення голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 Нечетилюк Світлани Миколаївни до адміністративної відповідальності за статтею 21220 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача та представників позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Центральної Виборчої Комісії №436 від 16 серпня 2012 р. ОСОБА_1 зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101, висунутим Радикальною Партією Олега Ляшка.
Пунктом 4 частини 1 статті 12 Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011р. № 4061-VI (далі за текстом Закон №4061-VI) визначено, що суб'єктом виборчого процесу є, зокрема, кандидат у депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
26.08.2012 року утворено окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №101, відповідно до постанови Центральної виборчої комісії №604 від 26.08.2012 року «Про утворення окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року».
У судовому засіданні встановлено, що актом від 17.10.2012 року, складеним ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, зафіксовано, що при ознайомленні з інформаційними плакатами кандидатів у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №101, у приміщенні окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України по одномандатному виборчому округу №101 виявлено, що інформаційний плакат кандидата у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №101 ОСОБА_1 відрізняється від інших інформаційних плакатів кандидатів у народні депутати, а саме -фотокартка має значно темніший вигляд, ніж було подано до Центральної виборчої комісії та відрізняється від дійсної зовнішності ОСОБА_1, окрім того, інформаційний плакат містить контактний номер телефону та адресу проживання ОСОБА_1, та не містить відомостей про суб'єкта висування. (а.с.13).
Відповідно до ч.1 ч. 3 ст.55 Закону №4061-VI Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, висунутого партією, у відповідному одномандатному окрузі за умови отримання нею документів передбачених цією статтею, зокрема:
- автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості;
- 4 фотографії кандидата розміром 4х6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;
- в електронному вигляді передвиборної програми кандидата у депутати в одномандатному окрузі, викладена державною мовою, яка оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Згідно з ч.2 ст.69 Закону №4061-VI окружна виборча комісія за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів депутатів, забезпечує виготовлення не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня виборів погоджених із кандидатами у депутати, зареєстрованими в одномандатних округах, інформаційних плакатів із розрахунку по дві тисячі примірників на кожного кандидата у депутати. Плакати повинні містити біографію кандидата у депутати, його передвиборну програму (обсягом до трьох тисяч дев'ятисот друкованих знаків), подані ним при реєстрації, та фотокартку.
Окружна виборча комісія згідно з п.11 ч.2 ст.31 Закону №4061-VI забезпечує виготовлення інформаційних плакатів, плакатів, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів, печаток дільничних виборчих комісій та передає їх дільничним виборчим комісіям, а також забезпечує виготовлення іншої виборчої документації.
Відповідно до п.16 ч.2 ст.30 Закону №4061-VI Центральна виборча комісія затверджує текст та форму інформаційних плакатів, а також плакатів, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів.
Постановою Центральної виборчої комісії від 25.07.2012 р. №124 «Про форму, розмір, поліграфічне виконання інформаційних плакатів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах, порядок їх виготовлення та передачі дільничним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України та кандидатам у народні депутати України»встановлено форму та розмір інформаційного плаката кандидата у народні депутати України.
У відповідності до п.1 Порядку виготовлення інформаційних плакатів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах, їх передачі дільничним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України та кандидатам у народні депутати України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 25.07.2012 р. №124 (далі за текстом -Порядок), для забезпечення виготовлення окружними виборчими комісіями інформаційних плакатів Центральна виборча комісія засобами Інформаційно-аналітичної системи «Вибори»передає окружним виборчим комісіям в електронному вигляді тексти передвиборних програм та автобіографій кандидатів у депутати, поданих ними під час реєстрації.
Згідно з п.3 Порядку інформаційні плакати друкуються однаковим шрифтом щодо всіх кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі.
Прізвище, ім'я, по батькові кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі, друкуються шрифтом одного розміру.
Текст передвиборної програми розміщується на інформаційному плакаті після тексту біографії кандидата у депутати.
Біографія (обсягом до трьох тисяч дев'ятисот друкованих знаків), передвиборна програма (обсягом до трьох тисяч дев'ятисот друкованих знаків), фотографія кандидата у депутати розміщуються на інформаційному плакаті за встановленим зразком.
Відомості щодо адреси місця проживання, контактного номера телефону розміщуються на інформаційному плакаті лише за письмовою згодою кандидата у депутати.
Позивачем до матеріалів справи надано інформаційний плакат кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 (а.с.9).
Судом встановлено, що вказаний інформаційний плакат містить, зокрема, відомості щодо адреси місця проживання кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 та його контактного телефону.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. (ч.2 ст.71 КАС України).
Відповідачем не надано суду доказів того, що кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 надано письмову згоду окружній виборчій комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №101 на розміщення в інформаційному плакаті відомостей щодо адреси його місця проживання та контактного номеру телефону, як це передбачено абз.5 пункту 3 Порядку.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що дії окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 щодо розміщення в інформаційному плакаті кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 адреси його проживання та контактного номеру його телефону є неправомірними, а позов у цій частині підлягає задоволенню.
Натомість, ні Законом №4061-VI, ні вказаним Порядком не передбачено обов'язку окружної виборчої комісії розміщувати в інформаційних плакатах кандидатів у депутати відомостей про суб'єкта висування кандидата у депутати, на чому наголошував позивач.
Представник позивача у судовому засіданні пояснив, що відомості про суб'єкта висування позивача кандидатом у депутати не зазначені ним ні в автобіографії, ні у передвиборній програмі, поданих до Центральної виборчої комісії під час реєстрації кандидатом у народні депутати України.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги про визнання неправомірними дій відповідача по не розміщенню в інформаційному плакаті відомостей про суб'єкта висування кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1, та про зобов'язання відповідача включити відомості про суб'єкта висування кандидата до Інформаційного плакату кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Окрім того, у судовому засіданні позивач наголошував, що на інформаційному плакаті надрукована не та фотокартка, що була подана ним до Центральної виборчої комісії. Зокрема, вказував, що фотокартка піддана відповідачем технічній обробці та спотворює його справжній зовнішній вигляд, а саме -колір очей та волосся позивача на інформаційному плакаті темніший, ніж насправді має позивач.
Згідно з п.2 Порядку кандидат у депутати, зареєстрований в одномандатному виборчому окрузі, не пізніш як за 57 днів до дня виборів (на повторних, проміжних та позачергових виборах депутатів - не пізніш як за 27 днів до дня виборів) подає до відповідної окружної виборчої комісії свою фотографію розміром 9 х 13 см на паперовому носії та в електронному вигляді (формату jpg або tif, розміром 9 х 13 см із роздільною здатністю не менше 300 dpi).
У разі неподання кандидатом у депутати у встановлений строк своєї фотографії розміром 9 х 13 см на паперовому носії та в електронному вигляді (формату jpg або tif, розміром 9 х 13 см із роздільною здатністю не менше 300 dpi) окружна виборча комісія розміщує на інформаційному плакаті фотографію, яка надається Центральною виборчою комісією відповідно до пункту 1 Порядку.
У судовому засіданні представник позивача пояснив, що ОСОБА_1 не надавав до Окружної виборчої комісії №101 своєї фотографії, що було також підтверджено позивачем.
Суд зазначає, що предметом спору у даній справі не є визнання протиправними дій відповідача щодо розміщення на інформаційному плакаті фотографії позивача неналежної якості.
Відповідно до п.6 Порядку підприємство-виготовлювач у визначений відповідним договором строк забезпечує виготовлення по одному зразку інформаційного плаката кожного кандидата у депутати за формою, розміром та поліграфічним виконанням, встановленими Центральною виборчою комісією.
Кандидати у депутати в строк, установлений окружною виборчою комісією, але не пізніш як за 40 днів до дня виборів (на повторних, проміжних та позачергових виборах депутатів - не пізніш як за 15 днів до дня виборів) особисто погоджують зразок відповідного інформаційного плаката, проставляючи на ньому напис "Погоджено" із зазначенням свого прізвища та ініціалів, підпису, дати та часу погодження, а також ставлять свій підпис у відповідній відомості (додаток 3).
У разі неприбуття кандидата у депутати для погодження інформаційного плаката в установлений строк інформаційний плакат такого кандидата вважається погодженим. При цьому на зразку відповідного інформаційного плаката голова (заступник голови, секретар) окружної виборчої комісії робить напис «Кандидат у народні депутати України для погодження інформаційного плаката не прибув», зазначаючи свої посаду, прізвище та ініціали, дату і час вчинення цього напису та ставить свій підпис. При цьому у відповідній відомості погодження інформаційних плакатів зазначається прізвище та ініціали кандидата у депутати, навпроти яких замість дати, часу погодження та підпису кандидата вчиняється напис «Кандидат у народні депутати України для погодження інформаційного плаката не прибув».
У відповідності до п.7 Порядку окружна виборча комісія не пізніш як за 35 днів до дня виборів (на повторних, проміжних та позачергових виборах депутатів - не пізніш як за 10 днів до дня виборів) забезпечує виготовлення погоджених із кандидатами у депутати інформаційних плакатів із розрахунку по дві тисячі примірників на кожного кандидата за формою, розміром та поліграфічним виконанням, встановленими Центральною виборчою комісією, та згідно з поданими кандидатами у депутати документами при реєстрації.
Згідно з п. 9 Порядку окружна виборча комісія не пізніш як за 20 днів до дня виборів (на повторних, проміжних та позачергових виборах депутатів - не пізніш як за 7 днів до дня виборів) передає по два примірники інформаційних плакатів кожного кандидата у депутати дільничним виборчим комісіям звичайних та спеціальних виборчих дільниць за відомістю.
Решту примірників інформаційних плакатів кожного кандидата у депутати окружна виборча комісія не пізніш як за 20 днів до дня виборів (на повторних, проміжних та позачергових виборах депутатів - не пізніш як за 7 днів до дня виборів) передає відповідним кандидатам у депутати.
Про передачу інформаційних плакатів кандидатам у депутати складається відомість, у якій зазначаються прізвище, ініціали кандидата у депутати або його довіреної особи, кількість отриманих ним інформаційних плакатів та його підпис.
Суд зауважує, що Порядком визначено граничні строки, протягом яких виготовлюються інформаційні плакати (не пізніш як за 35 днів до виборів) та протягом яких такі інформаційні плакати передаються до дільничних виборчих комісій й кандидатам у народні депутати України (не пізніш як за 20 днів до виборів).
У зв'язку зі встановленням вказаних граничних строків, з огляду на швидкоплинність виборчого процесу, з метою усунення будь-яких неточностей в інформаційних плакатах, кандидати у депутати наділені правом знайомитися зі зразком свого інформаційного плаката та погодити його. При цьому, Порядком обумовлено, що у випадку, якщо кандидат у депутати не прибув для погодження інформаційного плакату, то такий плакат вважається погодженим, та, як наслідок, передається для виготовлення усього тиражу (2 тисячі примірників), які оплачуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Наведене свідчить, що відповідно до п.6 Порядку кожен кандидат у депутати міг ознайомитися зі зразком свого інформаційного плаката не пізніш як за 40 днів до виборів, тобто до 17 вересня 2012 р. включно.
Відповідачем до суду надано копію відомості кандидатів у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №101, які не пройшли погодження на виготовлення інформаційних плакатів від 22.09.2012 р., зі змісту якої вбачається, що кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 не прибув на погодження інформаційних плакатів. (а.с.34). Вказані обставини підтверджені позивачем у судовому засіданні, який пояснив суду, що не скористався своїм правом на ознайомлення із зразком свого інформаційного плаката, оскільки вважав, що він буде виготовлений окружною виборчою комісією відповідно до вимог виборчого законодавства.
Суд враховує, що у випадку реалізації позивачем свого права на погодження зразка інформаційного плакату, недоліки, виявлені позивачем лише 17.10.2012 р., тобто після друку всього тиражу, могли бути усунуті до друку всього замовленого тиражу інформаційних плакатів.
З огляду на те, що ч.2 ст.69 Закону №4061-VI встановлено граничні строки, протягом яких виготовляються інформаційні плакати (не пізніш як за 35 днів до дня виборів), а позивач звернувся до суду з даним позовом лише за 5 днів до дня виборів, а також зважаючи на те, що Законом №4061-VI не передбачено можливість повторного виготовлення окружними виборчими комісіями за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів депутатів, інформаційних плакатів кандидатів у депутати, суд дійшов до висновку, що позовна вимога про зобов'язання відповідача надрукувати нові інформаційні плакати про кандидата у народні депутати України від Радикальної Партії Олега Ляшка в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 з відповідною якістю фотографії, без включення відомостей номеру телефону та адреси проживання задоволенню не підлягає.
Стосовно позовної вимоги про звільнення голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №101 Нечетилюк Світлани Миколаївни за неналежне виконання обов'язків, покладених на неї Законом України «Про вибори народних депутатів України», суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 27 Закону №4061-VI окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за шістдесят два дні до дня голосування у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти і не більше вісімнадцяти осіб.
Згідно з ч.ч. 6, 7 ст.26 Закону №4061-VI Центральна виборча комісія одночасно з формуванням складу окружної виборчої комісії призначає голову, заступника голови, секретаря такої виборчої комісії. На посаду голови, заступника голови та секретаря окружної виборчої комісії можуть бути призначені особи, які пройшли у встановленому Центральною виборчою комісією порядку навчання для роботи на керівних посадах у складі окружної виборчої комісії.
У відповідності до ч.11 ст.27 Закону №4061-VI рішення про утворення окружних виборчих комісій та про їх склад, прийняте відповідно до вимог цього Закону, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії не пізніше наступного дня від дня його прийняття.
Статтею 37 Закону №4061-VI визначено вичерпний перелік підстав для дострокового припинення повноважень члена окружної виборчої комісії.
Зокрема, відповідно до п.п.9, 10 ч.3 ст.37 Закону №4061-VI повноваження члена окружної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково виборчою комісією, яка її утворила, у зв'язку з порушенням присяги члена комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов'язків, засвідченим не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить; одноразовим грубим порушенням законодавства України про вибори, встановленим рішенням суду або рішенням виборчої комісії вищого рівня.
З аналізу зазначених норм суд дійшов до висновку, що припинення повноважень голови окружної виборчої комісії є виключною компетенцією Центральної виборчої комісії, і не відноситься до повноважень суду при вирішенні адміністративних справ, передбачених ст.ст. 162, 177 КАС України, відтак, у задоволенні позову у цій частині належить відмовити.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд керується частинами 1, 3 статті 94 КАС України, згідно з якими, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено. Зважаючи на часткове задоволення позовних вимог, позивачу належить присудити з Державного бюджету України пропорційно до задоволених позовних вимог судовий збір у розмірі 5,37 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 86, 94, 159 -163, 167, 172 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №101 щодо розміщення в інформаційному плакаті кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101 ОСОБА_1 адреси його проживання та контактного номеру телефону, без його письмової згоди.
3. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Присудити з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 5,37 грн. (п'ять грн. 37 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у дводенний строк з дня проголошення постанови.
Головуючий суддя Г.М. Момонт
Судді О.А. Черниш
Л.І. Хилько