Справа № 0306/3608/2012
Провадження № 2/0306/929/2012
УХВАЛА
м. Ковель 05.06.2012
Суддя Ковельського міськрайонного суду Денисюк Т.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Голобської селищної ради про визнання недійсним рішення селищної ради та визнання права власності на земельну ділянку ,-
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до Голобської селищної ради з позовом про визнання недійсним рішення селищної ради №19/3 від 16 травня 2012 року про надання позивачам дозволу на складання Державного акту на право власності на Ѕ земельної ділянки кожному площею по 0,10 га для будівництва та обслуговування будинку, як спадкоємцям майна, та просять визнати за ними право власності на 0,37 га, з яких 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку по вул. Зелена,8 в с.Погиньки та 0,12 га для ведення особистого селянського господарства.
У відкритті провадження за вимогою про визнання недійсним рішення селищної ради слід відмовити на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, оскільки має місце публічно-правовий спір, який в силу ст.17 КАС України відноситься до юрисдикції адміністративних судів та розглядається в порядку адміністративного судочинства.
Вимога позивачів про визнання права власності на земельну ділянку підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ст.16 ЦПК України не допускається об’єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом, а тому як роз’яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції»суд відкриває провадження у справі в частині вимог, які належать до цивільної юрисдикції, і відмовляє у відкритті провадження у справі щодо вимог, коли їх розгляд проводиться за правилами іншого судочинства.
При вирішенні питання про відкриття провадження по справі за вище вказаним позовом в частині визнання права власності на земельну ділянку, приходжу до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з наступних підстав:
1) з матеріалів позову вбачається, що він поданий двома позивачами до одного відповідача.
Відповідно до ч.6 ст.6 Закону України «Про судовий збір»у разі коли позов подається кількома позивачами судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Однак до матеріалів заяви долучена лише квитанція про сплату судового збору від імені ОСОБА_1
2) всупереч вимог п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України позивачами не зазначена ціна позову щодо вимог майнового характеру, в матеріалах позовної заяви відсутні документи про вартість спірного майна, що виключає можливість суду самостійно визначити ціну позову.
Згідно ст.121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Таким чином, у відкритті провадження в частині вимог про визнання рішення селищної ради недійсним слід відмовити, позовну заяву в частині вимог про визнання права власності на земельну ділянку слід залишити без руху, запропонувавши позивачам представити документ про вартість спірного майна, зазначити ціну позову та позивачу ОСОБА_2 сплатити, а позивачу ОСОБА_1 доплатити судовий збір в розмірі передбаченому ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі ст.ст.119,121, п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України ,-
У Х В А Л И Л А:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Голобської селищної ради в частині вимог про визнання недійсним рішення селищної ради.
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Голобської селищної ради в частині вимог про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху, надавши строк для усунення визначених недоліків - протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в частині відмови у відкритті провадження до Апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Ковельського
міськрайонного судуОСОБА_3