Справа № 0530/3212/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2012 року Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді –Мірошниченко О.В.
при секретарі –Коровченко Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красний Лиман за відсутністю сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд-
ВСТАНОВИВ:
04 липня 2012 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу.
Позивачка ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з"явилася, однак надала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала повністю та просила справу розглянути без її участі.
Відповідач ОСОБА_2, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву, в якій позовні вимоги позивача визнає повністю та просив справу розглянути без його участі.
Судом встановлено, що між сторонами 06.04.1982 року був укладений шлюб, зареєстрований Гулістанської селищною радою Гагарінського району Сурхан - Дар*їнської області, УЗРСР, актовий запис № 17 (а.с.8). Шлюб перший. Від шлюбу сторони неповнолітніх дітей не мають. Сторони припинили шлюбні відносини з причин різних поглядів на життя, нерозуміння одне одного, в зв"язку з чим між сторонами почали виникати сварки, були втрачені почуття любові та поваги одне до одного. Майнового спору сторони не мають.
Відповідно до ст.ст.104,105 СК України шлюб припиняється в наслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Згідно до ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню у зв*язку з тим, що сторони не підтримують шлюбні відносини, позивач наполягає на розлученні та не згоден на примирення як і відповідач. Тому суд вважає, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.
Крім того, враховуючи те, що при реєстрації шлюбу відповідачка змінила своє дошлюбне прізвище з "Іваніщева" на “Бірова" і наполягає після розірвання шлюбу іменуватися прізвищем “Бурова”, її клопотання слід задовольнити бо відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв”язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Керуючись ст.ст.21,24,104,105,110,112, 113 СК України, ст.ст. 10,11,60, 212 - 214 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований 06.04.1982 року Гулістанської селищною радою Гагарінського району Сурхан - Дар*їнської області, УЗРСР між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_4, актовий запис № 17 –розірвати.
Після розірвання шлюбу зилишити дружині прізвище "Бурова".
Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд в 10-денний строк з дня отримання його копії.
Рішення виготовлено у нарадчій кімнаті у 1 примірнику.
Суддя-