Справа № 0530/3189/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2012 року Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді –Мірошниченко О.В.
при секретарі –Коровченко Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красний Лиман за відсутністю сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд-
ВСТАНОВИВ:
22 червня 2012 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу.
Позивачка ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з"явилася, однак надала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала повністю та просила справу розглянути без її участі.
Відповідач ОСОБА_2, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з"явився, однак надав суду заяву, в якій позовні вимоги позивача визнає повністю та просив справу розглянути без його участі.
Судом встановлено, що між сторонами 18.11.2006 року був укладений шлюб, зареєстрований відділом РАЦС Краснолиманського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 220 (а.с.6). Шлюб перший. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.6). Сторони припинили шлюбні відносини з причин різних поглядів на життя, нерозуміння одне одного, в зв"язку з чим між сторонами почали виникати сварки, були втрачені почуття любові та поваги одне до одного. Майнового спору та спору по вихованню дитини сторони не мають.
Відповідно до ст.ст.104,105 СК України шлюб припиняється в наслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Згідно до ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню у зв*язку з тим, що сторони не підтримують шлюбні відносини, позивач наполягає на розлученні та не згоден на примирення як і відповідач. Тому суд вважає, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.
Крім того, враховуючи те, що при реєстрації шлюбу відповідачка змінила своє дошлюбне прізвище з "Шпаченко" на “Хандога" і наполягає після розірвання шлюбу іменуватися прізвищем “Хандога”, її клопотання слід задовольнити бо відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв”язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Керуючись ст.ст.21,24,104,105,110,112, 113 СК України, ст.ст. 10,11,60, 212 - 214 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Шлюб, зареєстрований 18 листопада 2006 року відділом РАЦС Краснолиманського міського управління юстиції Донецької області між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_5 Донецької області – розірвати.
Після розірвання шлюбу зилишити дружині прізвище "Хандога".
Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд в 10-денний строк з дня отримання його копії.
Рішення виготовлено у нарадчій кімнаті у 1 примірнику.
Суддя -