Справа № 2-378/2007
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
9 серпня 2007 року м. Ладижин
Ладижинський міський суд Вінницької області в складі головуючого судді Глушка І.В., за участю секретаря Соколюка М. О., розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Ладижин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, - суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулась в суд з цим позовом і повідомила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_3. Після смерті залишилося спадкове майно, яке складається з 1/3 частини АДРЕСА_1.
Вона вчасно не по подала до Державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3., оскільки її бажала прийняти її мати ОСОБА_2, яка є співвласником вищевказаної квартири. На день смерті ОСОБА_3. вона проживала і в даний час проживає в цій квартирі.
Вона є громадянкою РФ, проживає у АДРЕСА_2, тому не могла раніше дізнатися, чи оформила мати батькову частку квартири на своє ім'я. Лише в травні 2007 року мати повідомила її про те, що вона не отримала свідоцтво про право на спадщину після смерті батька, що за життя батько бажав, щоб спадщину після його смерті отримала саме вона.
Крім неї на спадщину, що відкрилась після смерті батька, ніхто не претендує.
Просила визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заявлені вимоги.
В судове засідання ОСОБА_2. не з'явилась, але надала письмову заяву, в якій не заперечує проти задоволення заяви та просить розглянути заяву без її участі.
Дослідивши докази, суд вважає, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню з таких підстав.
Правовідносини сторін ґрунтуються на вимогах ст. ст. 1270, 1272 ЦК України.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за заявою спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько ОСОБА_1 - ОСОБА_3. Після смерті залишилося спадкове майно, яке складається з 1/3 частини АДРЕСА_1.
ОСОБА_1. вчасно не по подала до Державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3., оскільки її бажала прийняти її мати ОСОБА_2, яка є співвласником вищевказаної квартири. На день смерті ОСОБА_3. вона проживала і в даний час проживає в цій квартирі.
ОСОБА_1. є громадянкою РФ, проживає у АДРЕСА_2, тому не могла раніше дізнатися, чи оформила мати батькову частку квартири на своє ім'я. Лише в травні 2007 року ОСОБА_2. повідомила ОСОБА_1. про те, що вона не отримала свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_3. та що за життя він бажав, щоб спадщину після його смерті отримала саме ОСОБА_1.
Крім ОСОБА_1. на спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_3., ніхто не претендує.
На даний час ОСОБА_1. пропущений термін для прийняття спадщини.
На підставі ст. ст. 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК України та керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, - суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, в м. Ладижин Вінницької області, строком 3 місяці, а саме до 09.11.2007 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8, 5 грн. судових витрат та 7, 5 грн. за інформаційно-технічне забезпечення, сплачені нею при подачі заяви.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення а апеляційну скаргу на рішення суду - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Ладижинський міський суд.