Судове рішення #2523971

Справа №2- 1629/2008р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

28 липня 2008р.  Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

в складі:  головуючого -  судді Тустановського О.М.,

при секретарі – Максимішиній Ю.К

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду  міста Вознесенська  справу по позовом  ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,

 

В С Т А Н О В И В:

 

17 липня 2008 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області про  визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його батько – Колєснік М.О., що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1.

Після смерті ОСОБА_2відкрилась спадщина на належний йому житловий будинок АДРЕСА_1.

Спадщину після смерті батька прийняла його мати - ОСОБА_3, оскільки проживала у вищевказаному будинку і фактично вступила в управління спадковим майном, однак його на себе не переоформила.

ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть  НОМЕР_2. Єдиним спадкоємцем якої є  він - ОСОБА_1.

 У встановлений законом шестимісячний строк ОСОБА_1 до Державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не звернувся, оскільки сильно хворів. З 2000 року хворів стенокардією, виразковою хворобою 12-палої кишки, З 15.12.2003 року по 25.01.2004 року проходив амбулаторне лікування, що підтверджується довідкою  лікаря від 03.07.2008 року.

У зв’язку з цим позивач  просить суд визначити йому додатковий строк тривалістю в два місяці для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

У попередньому судовому  засіданні позивач  позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач - представник Олександрівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області у попереднє  судове засідання не з’явився, надіслав суду заяву, в якій позов визнає повністю та просить суд розглянути справу у його відсутність.

Дослідивши матеріали справи,  суд прийшов до  висновку, що позов підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2 Його дружина  ОСОБА_3 прийняла спадщину, яка відкрилась після його смерті фактично вступивши в управління спадковим майном, оскільки проживала разом із померлим, але майно не переоформила на себе.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 померла. Після  смерті  її відкрилася спадщина. Єдиним спадкоємцем якого згідно закону є її син – ОСОБА_1.У встановлений шестимісячний строк ОСОБА_1 не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини у зв’язку із хворобою.

 

Згідно ст. 1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній йому для подання заяви про прийняття спадщини.

Оскільки причини пропущення строку ОСОБА_1 для подання заяви про прийняття спадщини являються поважними, суд прийшов до висновку, що є усі підстави для задоволення позовних вимог.

На підставі ст.1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212- 215  ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

Позовні вимоги  ОСОБА_1 до Олександрівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини – задовольнити.

Надати  ОСОБА_1 додатковий строк – 2 (два) місяці для подачі до другої Вознесенської Державної нотаріальної контори  Миколаївської області заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася  після смерті його матері – ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 р. в смт. Олександрівка Вознесенського району Миколаївської області. 

Зазначений строк  обчислювати  з дня, наступного після дня набрання рішенням законної сили.

На рішення суду може бути подана апеляція до Миколаївського апеляційного суду в строки, передбачені ст. 294 ЦПК України.

 

         

   Суддя:                                                                                              О.М.Тустановський

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація