Справа № 2-о-43
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 травня 2008 року Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Бурлаки О.В.
з участю секретаря - Михайленко О.А.
представника заявника - ОСОБА_1
представника заінтересованої особи управління праці та соціального
захисту населення Канівської РДА - Горбик А.М.
представника заінтересованої особи управління Пенсійного фонду України
в Канівському районі - Бубач А.Л.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Каневі справу за заявою
ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення - встановлення факту реєстрації шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася у Канівський міськрайонний суд із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення - встановлення факту реєстрації шлюбу. В заяві зазначила, що перебувала у шлюбі з ОСОБА_3, 1914 року народження, уродженцем с.Шаповалівка Борзнянського району Чернігівської області у Миколаївській сільській раді Борзнянського району Чернігівської області. ОСОБА_3 був убитий ІНФОРМАЦІЯ_1. Документів, які б підтвердили шлюбні відносини заявниці та ОСОБА_3 не збереглися, оскільки зникли після війни. Єдиним документом, який би підтверджував їх відносини є свідоцтво про народження їх сина ОСОБА_4, де в графі батько записаний ОСОБА_3. Необхідність встановлення факту реєстрації шлюбу заявниці потрібно для одержання відповідних пільг як дружини загиблого у Великій Вітчизняній війні та надбавки до пенсії. Просить встановити факт, що має юридичне значення - факт реєстрації шлюбу між нею ОСОБА_5 та ОСОБА_3 у 1942 р..
У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1 заяву підтримала та пояснила, що її мати дошлюбне прізвище - ОСОБА_5, а на даний час ОСОБА_2 перебувала у шлюбі з ОСОБА_3, який був убитий ІНФОРМАЦІЯ_1. Жодних документів про їх шлюбні відносини не збереглося, крім свідоцтва про народження їх сина ОСОБА_4, де в графі батько записаний ОСОБА_3. Необхідність встановлення факту реєстрації шлюбу заявниці потрібно для одержання відповідних пільг як дружини загиблого у Великій Вітчизняній війні та надбавки до пенсії. Просить встановити факт, що має юридичне значення - факт реєстрації шлюбу між ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_5) та ОСОБА_3 у 1942 р.
Представник заінтересованої особи - управління праці та соціального захисту населення Канівської РДА - Горбик А.М. у судовому засіданні не заперечувала проти встановлення факту реєстрації шлюбу між ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_5) та ОСОБА_3, оскільки це підтверджується доказами по справі.
Представник заінтересованої особи - управління Пенсійного фонду України в Канівському районі - Бубач А.Л. у судовому засіданні не заперечувала проти встановлення факту реєстрації шлюбу між ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_5) та ОСОБА_3, оскільки це підтверджується доказами по справі.
Суд, вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення заявника, представників заінтересованих осіб, вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що дівоче прізвище заявниці ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки с.Миколаївка Борзнянського району, Чернігівської області - ОСОБА_5 (а.с. 11).
З матеріалів справи, зокрема, свідоцтва про народження (а.с. 12) вбачається, що заявник ОСОБА_2 є матір'ю ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, а батьком ОСОБА_3. Свідоцтво про народження видане с.Миколаївка Борзнянського району Чернігівської області.
З матеріалів справи вбачається, що рядовий ОСОБА_3, проживаючий в Борзнянському районі Чернігівської області, був убитий ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.13), .
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суди можуть встановлювати факти реєстрації шлюбу, якщо в органах реєстрації актів громадянського стану не зберігся відповідний запис або ж він може бути відновлений лише на підставі рішення суду про встановлення факту реєстрації акту громадянського стану.
Судом встановлено та вбачається з матеріалів справи, що книги реєстрації актів про шлюб за 1939-1945 р.р. по с.Миколаївка Борзнянського району Чернігівської області не збереглися.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість заявлених вимог, оскільки в судовому засіданні встановлено та підтверджено доказами по справі, що заявник ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_5) та ОСОБА_3, мають спільне прізвище, актові записи органів реєстрації громадянського стану не збереглися, а тому суд вважає за можливе визнати факт реєстрації шлюбу між даними особами.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,60,212-215,234-235, 256-259, 294 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення - встановлення факту реєстрації шлюбу - задовольнити повністю.
Встановити факт реєстрації шлюбу між ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженкою с.Миколаївка Борзнянського району Чернігівської області та ОСОБА_3,1914 року народження, уродженцем с.Шаповалівка Борзнянського району Чернігівської області, в 1942 році ц Миколаївській сільській раді Борзнянського району Чернігівської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий О.В.Бурлака