Справа № 1510/5760/12
Провадження № 2/1510/3271/12
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
26 вересня 2012 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді: Бальжик О.І.
при секретарі: Арєшкіній І.І.
за участю позивачки: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, зареєстрованого 14 вересня 2001 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ізмаїльського міського управління юстиції Одеської області, актовий запис №329, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що спільне життя з відповідачем не склалося, виникли непорозуміння, оскільки у кожного свій погляд на сімейне життя, виховання дитини та ведення спільного господарства. Шлюбні стосунки та ведення спільного господарства припинено і позивачка не має наміру їх поновлювати. Вона переконана, що подальше спільне життя і збереження шлюбу неможливе і суперечить їх інтересам. Також позивачка повідомила, що від шлюбу з відповідачем мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У судовому засіданні позивачка заявлені позовні вимоги підтримала та наполягала на їх задоволенні. Відповідач позов та обставини позову визнав в повному обсязі. Наслідки визнання позову йому роз’яснено відповідно до ч.2 ст.174 ЦПК України.
Від надання строку на примирення сторони відмовилися.
Вислухавши сторін, вивчивши і дослідивши матеріали справи, суд, на підставі фактів, встановлених у судовому засіданні, дійшов наступного висновку.
Частиною 1 ст.61 ЦПК України передбачено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За змістом ст.56 СК України дружина та чоловік мають право на особисту свободу, у тому числі й на припинення шлюбу.
Відповідно до ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Частина 2 ст.112 СК України визначає, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Так, у судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 14 вересня 2001 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ізмаїльського міського управління юстиції Одеської області, актовий запис №329.
Від спільного шлюбу сторони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Хоча сторони і проживають за однією адресою, однак припинили шлюбно-сімейні стосунки та ведення спільного господарства з червня місяця 2012 року, тому на даний час шлюб між ними носить виключно формальний характер.
Спір про місце проживання дитини у сторін відсутній.
Спір щодо розподілу спільного майна буде вирішено сторонами в окремому судовому процесі.
Зазначені обставини визнані сторонами у судовому засіданні і згідно вимог ст.61 ЦПК України не підлягають доказуванню.
Приймаючи до уваги, що подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін та їх дитини, їх особисті права після розірвання шлюбу не будуть порушені, суд дійшов до висновку про те, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсному волевиявленню сторін і шлюб може бути розірваний.
На підставі встановленого, керуючись ст.ст.104, 105, 110 - 112 СК України, ст.ст.10, 11, 60, 61, 64, 158, 174, 197, 208, 209, 212 - 215, 218, 222 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 14 вересня 2001 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ізмаїльського міського управління юстиції Одеської області, актовий запис №329, - розірвати.
Копію рішення, після набрання ним законної сили, для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відмітки в актовому записі про шлюб, направити до відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Ізмаїл Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції Одеської області.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя: