Справа № 1510/5214/12
Провадження № 2/1510/3112/12
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
(заочне)
16 жовтня 2011 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді: Бальжик О.І.
при секретарі: Арєшкіній І.І.
за участю позивачки: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ізмаїл цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
31.07.2012 року позивачка звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів з відповідача на утримання їх малолітньої доньки –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку щомісячно до досягнення дитиною повноліття, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що спільна дитина проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні. Відповідач на даний час від надання допомоги в утриманні дитини у добровільному порядку ухиляється, тому вона вимушена звернутися до суду.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала у повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Відповідач, будучи своєчасно та належним чином сповіщений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання повторно не з’явився, клопотання про відкладення розгляду справи не надіслав, своєї думки щодо позову не висловив.
З письмової згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Вислухавши позивачку, вивчивши і дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд, на підставі фактів, встановлених у судовому засіданні, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, діючої на Україні з 27.09.1991 року, держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей.
Статтею 141 СК України встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Згідно ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч.1, ч.2 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, платника аліментів, наявність у останнього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стаття 183 СК України визначає, що частка заробітку (доходу), яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Так, у судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому 19.08.2007 року відділом реєстрації актів цивільного стану Немирівського районного управління юстиції Вінницької області шлюбі (а.с.2).
Від спільного шлюбу сторони мають малолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3), яка проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні (а.с.6).
Відповідач являється працездатною особою та має можливість утримувати дитину, так як на даний час працює на посаді кур’єра в ДП «Українська горілчана компанія »(а.с.4).
Позивачка на даний час не працює, оскільки знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
Беручи до уваги необхідність врегулювання виниклих між сторонами аліментних правовідносин на принципах справедливості, сумлінності і розумності, рівності батьків щодо обов'язку по утриманню дітей, враховуючи вимоги ст.182 СК України та виходячи зі встановленого ст.12 Закону України “Про державний бюджет України на 2012 рік”, суд вважає, що заявлений позов, з урахуванням матеріального положення обох сторін, підлягає задоволенню та стягненню з відповідача аліменти на утримання малолітньої доньки у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з моменту звернення позивачки до суду до досягнення дитиною повноліття.
Крім того, заявлений розмір аліментів не суперечить діючому законодавству, оскільки максимальний розмір аліментів, які стягуються з боржника, відповідно до законодавства про виконавче провадження, про що також відзначено в п.17 Постанові Пленуму ВСУ №3 від 15.05.2006 року “Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів”, не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи.
Відповідно до ст.88 ЦПК України та згідно ст.9 Закону України “Про судовий збір”, з відповідача підлягають стягненню судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 214 гривень 60 копійок із зарахуванням його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч.2 ст.367 ЦПК України, рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст.ст. 141, 180, 182, 183, 191 СК України, ст.ст.10, 11, 61, 81, 88, 197, 209, 212-215, 218, 224-226, 367 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, –задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого кур'єром в Дочірньому Підприємстві «Українська горілчана компанія «Nemіroff», зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, фактично проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, кошти на утримання їх малолітньої доньки –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 31.07.2012 року і до досягнення дитиною повноліття, а саме по 02.09.2028 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 214 гривень 60 копійок, зарахувавши його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць піддати негайному виконанню.
Копію рішення надіслати для відома відповідачу.
Рішення, як заочне, може бути переглянуте за заявою відповідача, що подається до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржене позивачкою до апеляційного суду Одеської області через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя: