Судове рішення #25382262


Провадження № 2-о/2020/66/12 Справа № 2020/6246/2012


У Х В А Л А


18 липня 2012 року

Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Ященко С.О., розглянувши питання можливості відкриття провадження у справі

за заявою ОСОБА_1

заінтересована особа - 11-я Харківська державна нотаріальна контора

про встановлення факту родинних відносин,-


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, в якій просить встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер 18.12.2008 року, є її двоюрідним братом.

Як вбачається з заяви, 18 грудня 2008 року помер двоюрідний брат заявниці ОСОБА_2. Згідно свідоцтва про право власності на житло ОСОБА_2 та ОСОБА_3 володіли на праві спільної власності квартирою № 27, що знаходиться за адресою: вул. Командарма Уборевича, 8 в м. Харкові. ОСОБА_3, є сином померлого ОСОБА_2 та відповідно його спадкоємцем.

Згідно з ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Вирізняючими ознаками окремого провадження є несумісність із спором про право, відсутність сторін із протилежними інтересами, неможливість застосування низки правових норм та принципів, які притаманні позовному провадженню, а саме, щодо змагальності, диспозитивності, процесуальної рівності тощо.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 234 та п. 5 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом вони породжують юридичні наслідки (виникнення, зміну або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб).

При цьому встановлення юридичних фактів у порядку окремого провадження можливе лише в разі, якщо встановлення факту не пов’язується з наступним вирішенням спору про право, підвідомчого суду.

З заяви вбачається, що в даному випадку має місце спір про право, оскільки після смерті ОСОБА_2 є і інші, крім заявниці, спадкоємці, а тому дана заява не може бути розглянута в порядку окремого провадження.

У відповідності до ч. 4 ст. 256 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право.

Крім того, у відповідності до ч. 1 ст. 257 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Згідно відомостей адресно – довідкового бюро Управління МВС України в Харківській області від 13.07.2012 року ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, що територіально відноситься до Балаклійського району Харківської області.

Враховуючи викладене та з урахуванням приписів ч. 4 ст. 256 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - 11-я Харківська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин.

Керуючись ст. ст. 234, 235, 256, 257 ЦПК України,-


У Х В А Л И В:


Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - 11-я Харківська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин.

Роз’яснити ОСОБА_1 право на звернення до суду для вирішення зазначеного питання з позовною заявою на загальних підставах.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя ОСОБА_4



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація