Судове рішення #25425913

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.09.2012 Справа №1915/10083/2012

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

- головуючого - судді Стельмащука П.Я.

- за участю секретаря Гапія В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за позовом Комунального підприємства теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію та гарячу воду,-

Встановив:

Комунальне підприємство теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго“ звернулось в суд із позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію і гарячу воду в сумі 14 092грн. 92коп., посилаючись на те, що відповідачі в добровільному порядку не проводять оплату за вказані отримані послуги. Просить стягнути солідарно із відповідачів заборгованість за спожиту теплову енергію та гарячу воду в сумі 14 092грн. 92коп., а також судові витрати по справі.

В судове засідання представник позивача не з»явився, однак подав суду заяву, в якій просить розгляд справи проводити у їх відсутності, позовні вимоги підтримує, проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з»явився, подавши суду заяву про відкладення розгляду справи, у зв»язку з тим, що він знаходиться на лікуванні. Однак, подана заява відповідачем не підтверджена будь –якими доказами, а тому суд визнає зазначені відповідачем причини не поважними.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в судове засідання повторно не з”явились, не повідомивши суду про причини своєї неявки, хоча про день та час слухання справи були повідомлені у встановленому законом порядку.

           Відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України у разі неявки у судове засідання відповідача, яким належним чином повідомлений про час та місце судового засідання і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо зазначені ним причини визнані не поважними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

           Суд, вважає за необхідне проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

          Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником двокімнатної квартири №3, яка знаходиться в будинку №5 по вул.Лучаківського в м. Тернополі, загальною площею –49,90 кв. м. та житловою –29,5кв.м.

Згідно довідки №178 від 13.02.2012р., виданої ПП «Загребелля»разом із власником в квартирі зареєстровані його мати ОСОБА_2 та батько ОСОБА_3

Позивач здійснює забезпечення вказаного житла тепловою енергією та гарячою водою, у зв’язку з чим ОСОБА_1 відкрито особовий рахунок для проведення нарахування та оплати послуг за спожиту теплову енергію та гарячу воду №11114.

Протягом тривалого часу відповідачі не вносили плату за спожиті послуги, через що станом на 01.04.2012 року утворилася заборгованість в розмірі 14 092грн. 92коп., про що свідчить виписка з особового рахунку про заборгованість за опалення та гаряче водопостачання від 05.04.2012р.

          На неодноразові попередження про сплату заборгованості, добровільно вказану суму відповідачами не сплачено.

          Згідно з вимогами ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору, вимог актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із нормами ст.160 Житлового кодексу Української РСР члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.

Відповідно до вимог ст.162 Житлового кодексу Української РСР плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін.Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Відповідно до положень, викладених у п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992р. № 572, власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов'язаний: оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Таким чином, відповідач, згідно з вимогами ст. 160, 162 Житлового кодексу України, зобов’язаний своєчасно вносити плату за надані послуги по затверджених у встановленому порядку тарифах.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення шляхом солідарного стягнення із відповідачів на користь позивача 14 092грн. 92коп. заборгованості по оплаті за спожиту теплову енергію та гарячу воду.

Крім того, відповідно до вимог ст.88 ЦПК України, з відповідачів на користь позивача слід стягнути 214грн. 60коп. судового збору.

Керуючись ст.ст. 160, 162 Житлового Кодексу Української РСР, п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992р. № 572, ст.526 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4, 10, 60, 212, 224-226, 228, 232, 233 Цивільного процесуального кодексу України, , суд, -

Вирішив :

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (м.Тернопіль, вул.Лучаківського,5/3) в користь комунального підприємства теплових мереж “Тернопільміськтеплокомуненерго”(р/р 260391363863 в Тернопільському обласному управлінні АБ «Укргазбанк», МФО 320478 код 14034534) 14 092(чотирнадцять тисяч дев»яносто дві)грн. 92коп. заборгованості за спожиту теплову енергію і гарячу воду та 214грн. 60 коп. сплаченого судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення суду може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку лише у разі залишення судом, який його ухвалив, без задоволення заяви відповідача про перегляд заочного рішення.

Рішення суду може бути оскаржене позивачем у загальному порядку до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .


Головуючий                                П.Я.Стельмащук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація