Справа №2-415/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2007 року Кагарлицький районний суд
Київської області в складі:
головуючого судді Костенко І.В.
при секретарі Хміль Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Кагарлицьке БТІ про визнання права власності на спадкове будинковолодіння, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_4, який до дня смерті проживав у власному будинку АДРЕСА_1.
Вказаний будинок є спадковим майном, яке вона прийняла шляхом проживання в будинку АДРЕСА_1 вступивши у фактичне управління майном після смерті чоловіка.
Однак із-за відсутності правовстановлювального документа на будинок вона не може, як спадкоємець, отримати свідоцтво про право на спадщину - спірне будинковолодіння.
За таких обставин вона просить визнати за нею право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 Кагарлицького р-ну.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідачі позов визнали.
Представник третьої особи - Кагарлицького БТІ в судове засідання не з"явився, будучи належним чином увідомленим про день, час і місце слухання справи.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Так в судовому засіданні встановлено, що будинок АДРЕСА_1 в 1964 році був побудований ОСОБА_1 та ОСОБА_4, які перебували у шлюбі з 2.01.1952 року.
Відповідно до ст. 22 КпШС України (1970р.) майно, нажите подружжям за час шлюбу є його спільною сумісною власністю.
Подружжя користується рівними правами на це майно. А тому в даному домоволодінні 'А його частина належала ОСОБА_4 , а інша 14 частина - ОСОБА_1 , що відповідає вимогам ст. 28 КпШС України.
Як видно з копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ст. 524 ЦК України (1963р.) спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
А тому ОСОБА_1 як дружина покійного, проживаючи постійно в спільному побудованому будинку фактично вступила в управління і володіння спадковою часткою майна, в т.ч.1 Уг частиною будинку, що належала ОСОБА_4
Крім того, як вбачається з листа Кагарлицької райдержнотконтори від 27.06.07р. № 916 спадкова справа № 335 щодо майна померлого ОСОБА_4 була заведена за заявою ОСОБА_1
Діти покійного ОСОБА_4 : ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про прийняття спадщини до держнотконтори не зверталися з заявами і будь-яких інших дій, які б свідчили про прийняття спадщини не вчиняли.
А поскільки позивачка фактично вступила в управління і володіння спадковим майном то відповідно до ст. 549 ЦК України (1963р.) вона є такою, що прийняла спадщину у порядку спадкування за законом.
А тому за ОСОБА_1 слід визнати право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, Кагарлицького р-ну Київської області загальною вартість 16609 грн., як на спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4
Керуючись ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, 524, 529, 548, 549 ЦК України (1963р.), суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 загальною вартістю 16609 грн., як на спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4
Рішення набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд протягом 20 днів після подання в 10 денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження.