Справа №2-725\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2007 року Кагарлицький районний суд Київської області
в складі:
головуючого Шевченко І.І.
при секретарі Хміль Л.П.
розглянувши під час попереднього судового засідання в залі суду м. Кагарлик цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
позивач просить суд розірвати шлюб укладений між ним та відповідачкою ОСОБА_2, який зареєстрований 27 травня 1989 року відділом РАЦСу Кагарлицького районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 29 та від сплати судового збору його звільнити на підставі п.18 ст. 4 Декредиту KM України «Про державне мито», посилаючись на те, що 27 травня 1989 року він уклав шлюб з відповідачкою, який був зареєстрований відділом РАЦСу Кагарлицького районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 29.
Від спільного шлюбу мають неповнолітню дитину, дочку - ОСОБА_3, 20.01.1990 року народження.
Спільне життя з відповідачкою не складається, через протиріччя поглядів на життя, несумісність характерів, постійні сварки в сім'ї за ініціативи відповідачки та відсутність спілкування з нею тривалий час, а також подружню невірність відповідачки. В процесі спільного проживання вони утратили почуття любові та стали байдужими один до одного, що є обтяжливим для них обох.
На протязі з липня місяця 2004 року він з відповідачкою подружніх стосунків не
підтримує, спільного господарства та сімейного бюджету з нею не ведуть, проживають
окремо один від одного.
їхній шлюб з відповідачкою носить формальний характер, при його фактичному розпаді. Примирення з нею неможливе. Ним фактично створена друга сім'я і перебування його в шлюбі перечить йому зареєструвати повторний шлюб з іншою жінкою.
Спору з відповідачкою щодо місця проживання дітей в них немає.
Відповідачка заявлений позов визнала повністю та просить його задовольнити, оскільки наведені позивачем факти дійсно мають місце.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи суд вважає за необхідне заявлений позивачем позов задовольнити. Вимоги позивача законні, обгрунтовані та в судовому засіданні доведенні.
В судовому засіданні суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
В судовому засіданні встановлено, що сторони дійсно зареєстрували шлюб 27.05.1989 року відділом РАЦСу Кагарлицького районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 29. Від спільного шлюбу мають одну неповнолітню дитину: дочку - ОСОБА_3, 22.05.1991 року народження.
Сторони шлюб зареєстрували в перше. Дальнійше спільне проживання, збереження сім'ї та шлюбу неможливе, оскільки суперечить інтересам позивача ОСОБА_1, оскільки він має іншу сім'ю, з якою хоче зареєструвати шлюб, а тому суд визнає, що шлюб між ними існує формально та вважає за необхідне розірвати шлюб між сторонами.
Суд звільняє відповідача від сплати державного мита на підставі ч.3 п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 року як громадянина віднесеного до 4 категорії потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу суд звільняє сторони від сплати державного мита на користь держави.
Від повернення судових витрат ОСОБА_1 - відмовився.
2
На підставі ст..ст.110, 112 СК України, керуючись ст..ст.10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 27 травня 1989 року відділом РАЦСу Кагарлицького районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 29 - розірвати.
Звільнити ОСОБА_2 від сплати державного мита на підставі ч.3 п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 року, як громадянина, віднесеного до 4 категорії потерпілого внаслідок Чорнобильської категорії.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу звільнити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від сплати державного мита на підставі ч.2 п.18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року як осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Від повернення судових витрат ОСОБА_1 - відмовилась.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Київської області на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Київської області на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.