Справа №2-2862-1/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2007р. Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Кириленко Т.В.
при секретарі Симонян К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, 3-тя особа Комунальне підприємство «Галагани» про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом, в якому просять визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням в АДРЕСА_1, посилаючись на те що відповідач з грудня 2006р. в ній не проживає, витрат по її утриманню не несе, нею не цікавиться.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, а тому суд вважає можливим слухати справу у його відсутність згідно ст. 224 ЦПК України.
3-тя особа в судове засідання не з'явилась, про день слухання справи повідомлена належним чином.
Суд, вислухавши пояснення позивачів, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, спірне жиле приміщення представляє собою однокімнатну ізольовану квартиру жилою площею 13, 23 кв.м. і знаходиться по АДРЕСА_1.
Як вбачається з довідки ф. 3, в квартирі зареєстровано 4 особи - сторони по справі та неповнолітній ОСОБА_3., 1992р. народження /ас 7/.
Як пояснили позивачі, відповідач в грудні 2006р. залишив спірну квартиру, забрав деякі речі і з тих пір в ній не проживав і не цікавився нею.
Факт непроживання відповідача в спірній квартирі підтверджується, крім актів обстеження /ас 4-6/, показаннями свідка ОСОБА_5. про те, що вона проживає по сусідству - в
квартирі 101, однак з кінця минулого року відповідач в спірній квартирі не проживає; свідка ОСОБА_4.. про те, що вона знає сторін давно, оскільки працює з позивачкою, часто буває у неї в квартирі, однак відповідача з кінця 2006р. там не бачила.
Відповідно до ст. ст. 71, 72 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що відповідач більш як шість місяців в спірній квартирі не проживає, нею не цікавиться, перешкод в користуванні квартирою йому ніхто не чинив, а тому він втратив право користування нею.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 10, 57, 60, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224, 226 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилою площею в квартирі АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів після отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подачі заяви про його оскарження протягом 10 днів та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви.