УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2006 року м. Хмельницький
колегія суддів судової палати з цивільних справ
апеляційного суду Хмельницької області в складі: головуючого - судді Ніколайчука М. Є.
суддів : Пастощука М. М. , Самчука П.П.
при секретарі Степчук І.В.
з участю ОСОБА_1,
представника ОСОБА_2-ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу №22ц-2232 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 18 жовтня 2006 року,
встановила:
17 липня 2006 року в суд звернувся ОСОБА_2, який вказував, що він з 29.10.1992 року по 19.4.2001 року проживав і був прописаний з батьком ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1.
19.4.2001 року він виписався з квартири у зв"язку з навчанням у м. Львові. ІНФОРМАЦІЯ_1 батько помер. 1.7.2006 року після закінчення навчання він прибув для проживання та реєстрації в м. Хмельницький. В квартирі проживає колишня дружина батька-ОСОБА_1, яка не дає згоди для проживання та реєстрації в квартирі, а тому ОСОБА_2 просив суд визнати за ним право на користування квартирою, вселити його та зобов'язати ОСОБА_1, не чинити йому перешкод в користуванні квартирою.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 18.10.2006 року позов задоволено. Постановлено вселити ОСОБА_2 в кв. АДРЕСА_1, визнано за ним право на користування зазначеною квартирою. Зобов"язано ОСОБА_1, не чинити перешкод в користуванні квартирою та стягнуто з ОСОБА_1 38 грн. судових витрат.
ОСОБА_1, з таким рішенням не згідна, подала апеляційну скаргу, просить його скасувати, зазначає, що суд не правильно встановив обставини справи та не врахував, що позивач у спірній квартирі ніколи не проживав і не набув права там проживати.
В апеляційному суді ОСОБА_1, скаргу підтримує, визнає, що ОСОБА_2-батько позивача не ставив питання про визнання його таким, що втратив право на житло.
Представник позивача апеляційну скаргу не визнає, зазначає, що ОСОБА_2 після закінчення навчання бажає проживати в спірній квартирі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу ОСОБА_1, слід залишити без задоволення, рішення суду без змін з таких підстав.
Головуючий у першій інстанції - Фанда В.П. Справа № 22ц-2232
Доповідач - Ніколайчук М. Є. Категорія 44
Відповідно до ст. 308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду першої інстанції без змін , якщо він постановив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції правильно встановив дійсні обставини справи, правовідносини, що виникли, та застосував діюче законодавство.
Судом встановлено, що в користуванні ОСОБА_2, ОСОБА_4 та позивача була двокімнатна квартира в м. Біла Церква Київської області. В 1988 р. ОСОБА_4- мати позивача померла.
В 1992 році було проведено обмін квартири з м. Біла Церква на кв. АДРЕСА_1 і з 29 жовтня 1992 р. позивач з батьком ОСОБА_2 там був зареєстрований і проживав.
В 1994 році ОСОБА_2 одружився з ОСОБА_5 (ОСОБА_1), яка з 24.11.1994 року була прописана в квартирі. ОСОБА_2 часто хворів і був інвалідом 2-ї групи. В зв"язку з тим, що мати загинула, батько хворіє, неповнолітньому ОСОБА_2 було призначено опікуна - його діда ОСОБА_6 на підставі рішення виконавчого комітету Вигодської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області від 20.2.1992 року №6.
Після закінчення навчання у школі ОСОБА_2 навчався у Львівському національному університеті ім. І. Франка в проживав у гуртожитку з 4 жовтня 2001 року по 26 червня 2006 року.
Відповідно до ч.3 ст. 71 Житлового Кодексу України жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадках тимчасового виїзду з постійного місця проживання у зв"язку з навчанням ( учні, студенти) - протягом усього часу навчання, поміщення дитини до опікуна - протягом усього часу її перебування в опікуна, якщо в квартирі залишилися проживати інші члени сім'ї.
За таких обставин, суд правильно прийшов до висновку, що ОСОБА_2 не втратив права на проживання у спірній квартирі . В зв"язку з тим, що ОСОБА_1, чинить ОСОБА_2 перешкоди у проживанні в квартирі також обгрунтовано вселив його у житло і зобов'язав відповідачку не чинити перешкоди в його користуванні.
Апеляційна скарга не містить відомостей, що рішення суду є не правильним.
Керуючись ст. 307, 308, 314, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 18 жовтня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.