Судове рішення #25539331

                                                  Справа № 2/1210/312/2012



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 лютого 2012 року           м. Краснодон

Краснодонський міськрайонний суд Луганської області в складі: головуючого - судді Мицик С.А., при секретарі – Сабліній Г.М., у відкритому судовому засіданні, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Молодогвардійської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся з позовом до виконкому Молодогвардійської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

В обгрунтування своїх позовних вимог вказав, що 29 березня 2011 року помер його батько – ОСОБА_2. Після його смерті залишилось спадкове майно .

Спадкоємцем за законом після смерті батька є позивач.

У встановлений законом строк позивач не звернувся до нотаріусу з заявою про прийняття спадщини, оскільки був не вірно усвідомлений відносно строків звернення до нотаріусу із заявою про прийняття спадщини , тому він просить суд встановити йому додатковий строк для подачі заяви до нотаріусу про прийняття спадщини.

В судове засідання позивач надав заяву з проханням розглянути справу у його відсутність , на позові наполягає.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутності, а також вказав, що позов визнає в повному обсязі.

Суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог, дослідивши письмові матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно до свідоцтва про смерть, ОСОБА_2, 29 березня 2011 року помер, про що свідчить копія свідоцтва про його смерть, що є у матеріалах справи.

Спадкоємцем за законом, який має право на прийняття вказаної спадкової маси, є позивач, оскільки є рідним сином померлого ОСОБА_2, що підтверджується копією про його народження, копія вказаного документу є у матеріалах справи.

Позивач у встановлений цивільним законодавством шестимісячний строк спадщину не прийняв, в зв’язку з тим, що помилявся відносно строків прийняття спадщини.

          Згідно з ст. 1272 ЦК України - за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини”.

          Суд вважає причини пропуску строку для прийняття спадщини, що вказана позивачем – поважною, тому вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача, визначивши йому строк для прийняття спадщини на шість місяців.

З огляду на вищевикладене, керуючись ст.ст. 1270,1272 ЦК України, ст. ст. 5,10,15,60,209, 212-215 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до виконкому Молодогвардійської міської ради Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.

          Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після померлого 29 березня 2011 року ОСОБА_2 – на шість місяців.

Строк відраховувати з дня набрання рішенням суду законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.


Суддя:                                                                        С.А.Мицик


Суддя:ОСОБА_3




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація