Справа № 2-а-717/12
Постанова
Іменем України
07 серпня 2012 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Маслак В.П., розглянувши у порядку скороченого адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Житомирі Житомирській області про перерахунок, виплату пенсії та стягнення заборгованості з 01 січня 2012 р.,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м.Житомирі Житомирської області про визнання бездіяльності відповідача неправомірною та зобов’язання здійснити нарахування і виплати недоотриманої пенсії як дитині війни. Просить зобов’язати відповідача нараховувати та виплачувати їй надбавку до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.2012 р.
В обґрунтування вимог зазначила, що має статус дитини війни та відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни ” розмір пенсії, яку отримує, повинен бути підвищений на 30 % від розміру мінімальної пенсії за віком. Тому, позивач просить суд визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду в м.Житомирі та зобов’язати відповідача нараховувати та виплачувати йому надбавку до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.2012 р., та відповідно до вимог ч. 1 ст. 267 КАС України встановити строк та зобов’язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Представник відповідача заперечення проти позову до суду не надсилав.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, має статус дитини війни та перебуває на обліку Управління Пенсійного фонду в м. Житомирі Житомирської області, що підтверджується копією посвідчення (а.с. 7).
Позивач звернулася до відповідача про перерахунок щомісячної державної соціальної допомоги, відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Листом від 12.06.2012 року №354/0-02 відповідач відмовив позивачу у перерахунку державної соціальної допомоги обгрунтовуючи тим, що згідно Закону України №3491-VI “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, п.6 Постанови КМУ від 06.07.2011 р. №745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”, п.4 Постанови КМУ від 28.12.2011р. №1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" підвищення встановлене ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” проводиться у розмірі 7 відсотків прожиткового мінімуму, встановелного Законом, для осіб, які втратили працездатність.
Вказану відмову відповідача виплатити 30 % надбавки до пенсії як дитині війни, позивач вважає незаконною.
Статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, який набув чинності з 01.01.2006 року, передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.
При цьому основою нарахування позивачу підвищення до пенсії, як дитині війни, має бути мінімальна пенсія за віком, розмір якої визначається за правилами, передбаченими ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тобто в залежності від розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.
Законом України “Про соціальний захист дітей війни” не передбачено механізм проведення доплат до пенсії, проте відповідно до ст. 58 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Пенсійний фонд забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування і виплату пенсій. Дана норма також знаходить своє відображення в Положенні про управління Пенсійного фонду України №8-2 від 30.04.2002 року, згідно якого управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.
Разом з тим, 14 червня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України №3491-VI “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, який набрав чинності 19 червня 2011 року.
Пунктом 7 частини І зазначеного Закону Прикінцеві положення Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” доповнено пунктом 4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011р. №745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”, яка набрала чинності 23.07.2011 року щодо виконання п.7 Закону України від 14.06.2011р. №3491-VI “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік” здійснення перерахунку та виплата щомісячної державної соціальної надбавки до пенсії як дитині війни, на яку посилається позивач відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, з 23 липня 2011 року проводиться у розмірах, встановлених цією Постановою.
Виходячи з вищевикладеного, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог про визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов’язання нарахувати і виплачувати надбавку до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.2012 р.
На підставі викладеного та керуючись ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, ст. ст. 2, 8-11, 17, 18, 71, 104, 122, 183-2 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Житомирі Житомирської області про визнання бездіяльності відповідача неправомірною та зобов’язання здійснити нарахування і виплачувати надбавку до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком з 01.01.2012 р. – відмовити за безпідставністю.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя В. П. Маслак