Судове рішення #2556079
Справа № 1-31\08р

Справа № 1-31\08р.       

 

 

 

В И Р О К

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

03 червня 2008 року

Народицький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді                 Діброви О.В.

при секретарі                            Савченко Т.В.

з участю прокурора                  Удовика О.Д.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Народичі справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження; українця; гр.України; освіта неповна середня; уродженця с.Любарка; мешканця АДРЕСА_1; пенсіонера; не одруженого; не судимого,

за ч.1 ст.263 КК України, -

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 на початку 1978 року, з метою незаконного придбання та зберігання вогнепальної зброї і боєприпасів, в АДРЕСА_1, незаконно, не маючи передбаченого законом дозволу, придбав у невстановленої особи на ім'я ОСОБА_2  обріз нарізної гвинтівки та набої до неї, які в послідуючому незаконно зберігав в будинку за місцем свого проживання в АДРЕСА_1.

04.03.2008 року в період часу з 12 год. 30 хв. до 13 год. 40 хв. працівниками міліції Народицького РВ УМВС України в Житомирській області в будинку за місцем проживання ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 під час проведення обшуку було виявлено та вилучено обріз нарізної гвинтівки та 8 набоїв. Згідно висновку експерта №1/227 від 13.03.2008 року вилучений у ОСОБА_1 обріз нарізної гвинтівки є атиповою нарізною вогнепальною зброєю - п'ятизарядним обрізом калібру 8мм, придатний для стрільби на поразку, який виготовлено саморобним способом із заводської магазинної гвинтівки „Манліхер” зразку 1895 року б/н калібру 8 мм (Австро- Угорщина), шляхом внесення істотних конструктивних змін в заводський екземпляр гвинтівки; 8 набоїв - є боєприпасами - 7,62 мм (7,62 х 54 мм) гвинтівочними патронами, виготовленими заводським способом і придатними для стрільби на поразку, які по своїм розмірним та конструктивним характеристикам можуть бути використанні обрізом магазинної гвинтівки „Манліхер” зразку 1895 року б/н калібру 8 мм (Австро - Угорщина).

В судовому засіданні підсудний вину свою визнав повністю, щиро розкаявся та показав, що 04 березня 2008 року за місцем його проживання в АДРЕСА_1 працівники міліції провели обшук, під час якого виявили й вилучили обріз нарізної гвинтівки та 8 набоїв до нього, які він на початку 1978 року безоплатно придбав у колишнього мешканця с.Розсохівськ на ім'я ОСОБА_2.

Крім визнання своєї вини, винність підсудного підтверджується показаннями свідка й оголошеними та дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи

Так, свідок ОСОБА_3 показав, що 04 березня 2008 року близько 12 години 30 хвилин він був запрошений працівниками міліції в якості понятого для проведення обшуку домогосподарства ОСОБА_1, в ході якого було виявлено та вилучено в одній з кімнат обріз нарізної гвинтівки, а на кухні - 8 набоїв до нього. 

Згідно протоколу обшуку від 04.03.2008 року(а.с. 9)  за  місцем проживання ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено обріз гвинтівки й 8 набоїв, які згідно висновку судово-балістичної експертизи №1/227 (а.с.15-20) є атиповою нарізною вогнепальною зброєю - п'ятизарядним обрізом калібру 8 мм, який виготовлено саморобним способом із заводської магазинної гвинтівки „Манліхер” зразку 1895 року б\н калібру 8 мм (Австро-Угорщина), шляхом внесення істотних конструктивних змін в заводський екземпляр гвинтівки та придатний для стрільби на поразку; набої є боєприпасами 7,62 мм(7,62х54 мм) гвинтівочними патронами, виготовленими заводським способом й придатні для стрільби на поразку з обрізу  гвинтівки „Манліхер” зразку 1895 року б\н калібру 8 мм (Австро-Угорщина).

Оцінивши розглянуті докази, суд прийшов до висновку про доведеність вини підсудного і кваліфікує його дії за ч.1 ст.263 КК України, як придбання та зберігання вогнепальної зброї й бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного є щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

При призначенні покарання підсудному, суд враховує пом'якшуючу обставину, а також те, що підсудний вину визнав, скоїв злочин вперше, раніше не судимий, є особою похилого віку та характеризуються позитивно. А тому, суд вважає, що його виправлення можливе без відбування покарання і підсудного можливо звільнити від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину.

Враховуючи те, що підсудний скоїв умисний злочин, суд рахує за необхідне, в силу ст.76 КК України, покласти на нього обов'язки - періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Керуючись ст.ст.323 та 324 КПК України, суд, -

 

З А С У Д И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України і призначити йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

В силу ст.ст.75, 76 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк в 1 рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Житомирській області (р\р 35229005000096, код 25574601, МФО 811039, банк УДК в Житомирській області ) судові витрати за проведення експертиз в сумі 405 грн.64 коп.

Речові докази: обріз гвинтівки та 4 набої - знищити.

Запобіжний захід підсудним, підписку про невиїзд, залишити до вступу вироку в законну силу.

На вирок до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд може бути подана апеляція протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація