Справа № 2-189/08 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2008 року
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Діброви О.В.
з секретарем Савченко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Народичі справу за позовом ОСОБА_1 до Ласківської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та надати їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_2, але вона звернулась в нотаріальну контору після закінчення встановленого законодавством 6-ти місячного строку, оскільки проживає в м.Бородянка Київської області та графік її роботи співпадає з графіком роботи нотаріальної контори.
Позивач в судове засідання не з'явилась, але надіслала заяву, в якій просить справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але надіслав заяву, в якій просить справу розглядати без його участі, проти задоволення позову не заперечує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 02.01.2008 року.
Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Позивач не проживала з померлим на час відкриття спадщини і до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у встановлений законодавством строк не звернулась.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
З довідки СТ „Розмай”, смт.Бородянка №7 від 07.07.2008 вбачається, що позивач дійсно з 01.07.2007 року працює в зазначеному СТ.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому, суд причину пропуску встановленого законом терміну звернення до нотаріальної контори визнає поважною і вважає за необхідне визначити позивачу додатковий строк в 1 місяць для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач сплатила витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 7 грн. 50 коп. та судовий збір в сумі 8 грн. 50 коп.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 213, 214, 215 та 209 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, терміном 1 місяць після набрання рішенням законної сили.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Народицького районного суду протягом 10 днів з моменту оголошення рішення, а апеляційна скарга може бути подана протягом послідуючих 20 днів до Житомирського апеляційного суду через Народицький районний суд.
СУДДЯ: