Справа № 1/2609/1028/12
В И Р О К
Іменем України
16 серпня 2012 року Солом'янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Мартинова Є.О.,
при секретарі Моргушко Л.В.,
з участю прокурора Апаріна І.В.,
підсудної ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві в приміщенні суду кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки міста Фастова Київської області, українки, громадянки України, розлученої, працюючої молодшою медсестрою санаторію «Салют», освіти середньої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судимої, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 підробила посвідчення, яке видається державною установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи і яке надає право або звільняє від обов'язків, з метою його використання, а також використала завідомо підроблений документ за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 в жовтні місяці 2011 року в невстановлений час, точної дати та часу судовим слідством не встановлено, перебувала за місцем свого помешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1
В цей час у ОСОБА_1 винник злочинний умисел, спрямований на підроблення пенсійного посвідчення, яке видається та посвідчується державною установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи і яке надає право та звільняє від обов'язків, з метою його подальшого використання для безкоштовного проїзду в приміських електропоїздах.
Реалізуючи свій злочинний умисел, діючи протиправно, ОСОБА_1 взяла пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 своєї покійної матері на ім'я ОСОБА_2, видане Фастівським пенсійним фондом Київської області 11 лютого 2007 року терміном дії «довічно», та в подальшому особисто вклеїла в нього поверх фотокартки матері свою особисту фотокартку, на якій знаходився відтиск печатки з організації, яка не відноситься до пенсійного фонду та соціального захисту населення, щоб візуально виглядало як повноцінний відтиск печатки в пенсійному посвідченні, з метою подальшого безкоштовного проїзду в електропотягах приміського сполучення.
В подальшому, ОСОБА_1, 30 травня 2012 року, приблизно о 15 годині 00 хвилин, перебуваючи на пропускному турнікеті Приміського вокзалу станції Київ-Пасажирський, що в Солом'янському районі міста Києва, маючи прямий умисел, спрямований на використання завідомо підробленого документа для безкоштовного проїзду приміським залізничним транспортом, достовірно знаючи, що наявне у неї посвідчення, видане на ім'я ОСОБА_2 є підробленим, пред'явила його при проходженні через пропускний пункт контролеру під час перевірки документів для подальшого безкоштовного проїзду на електропотязі, але, оскільки її протиправні дії одразу були викриті працівниками міліції, вона не встигла використати підроблений документ та була затримана, після чого в приміщенні службового кабінету чергової частини ЛВ на станції Київ-Пасажирський при проведенні особистого огляду у неї в руці було виявлено та вилучено зазначене підроблене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1, видане 11 лютого 2007 року на ім'я ОСОБА_2, терміном дії «довічно».
Будучи допитаною у судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого їй злочину визнала у повному обсязі, щиро розкаялася та показала суду, що в жовтні 2011 року вона, перебуваючи вдома та перебираючи документи, знайшла пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1, видане Фастівським пенсійним фондом Київської області 11.02.07 терміном дії «довічно», що належало її покійній матері ОСОБА_2 У зв'язку з тим, що в неї дуже скрутне матеріальне становище, вона вирішила вклеїти в посвідчення свою фотокартку для безкоштовного проїзду в електропотягах. Після чого, вона особисто вклеїла поверх фотокартки матері свою особисту фотокартку, на якій знаходився відтиск печатки з організації, яка не відноситься до пенсійного фонду та соціального захисту населення, щоб це виглядало як цілий відтиск печатки в пенсійному посвідченні. Дане посвідчення вона підробила з метою безкоштовного проїзду в електропотягах приміського сполучення, якими вона іноді користується. В подальшому, 30 травня 2012 року, приблизно о 15 годині 00 хвилин, по закінченню робочого дня, перебуваючи у місті Києві, вона приїхала на залізничний вокзал станції Київ-Пасажирський, що у Солом'янському районі міста Києва, з метою поїздки електропотягом до місця свого проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3. Проходячи через пропускні турнікети, які розташовані на Приміському вокзалі станції Київ - Пасажирський, вона пред'явила перонному контролеру підроблене пенсійне посвідчення своєї покійної матері, в якому містилась її фотокартка, видане на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, для безкоштовного проїзду в електропотязі. Після цього вона пройшла через турнікет та до неї одразу підійшли двоє чоловіків у цивільному одязі, які представились та пред'явили службові посвідчення, після чого працівники міліції запросили її до чергової частини ЛВ на станції Київ-Пасажирський. В черговій частині ЛВ на станції Київ -Пасажирський в неї з правої руки, в присутності понятих було вилучено підроблене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1, видане Фастівським пенсійним фондом Київської області 11 лютого 2007 року на ім'я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_1 повідомила у судовому засіданні, що вона у повній мірі усвідомила злочинний характер своїх дій, щиро розкаялася та просила суд суворо її не карати.
Слід зазначити, що показання підсудної відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються.
У даній кримінальній справі на підставі ст. 299 КПК України в судовому засіданні було використано спрощений порядок дослідження доказів, а саме було допитано підсудну ОСОБА_1 та досліджено матеріали, що характеризують особу підсудної.
Таким чином суд дослідив, оцінив та проаналізував зібрані по справі докази у їх сукупності та прийшов до висновку, що дійсно своїми умисними протиправними діями, які виразились в підробці посвідчення, яке видається державною установою і яке надає права або звільняє від обов'язків, з метою його використання, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 358 КК України.
При призначенні виду та міри покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, дані, що характеризують підсудну.
Згідно ст. 66 КК України, обставинами, які пом'якшують покарання підсудної суд вважає те, що ОСОБА_1 щиро розкаялася у вчиненні злочину, за місцем проживання характеризується позитивно.
Згідно ст. 67 КК України, обставин, що обтяжують покарання підсудної судом не встановлено.
Беручи до уваги характер, ступінь тяжкості та суспільну небезпеку скоєного ОСОБА_1 злочину, особу підсудної, наявність пом'якшуючих та відсутність обтяжуючих покарання обставин, суд вважає, що, оскільки її перевиховання і виправлення можливе без ізоляції від суспільства, підсудній допустимо обрати міру покарання у виді штрафу.
Таке покарання на думку суду є необхідним та достатнім для її виправлення і попередження вчинення нею нових злочинів.
У справі цивільний позов не заявлено. Арешт на майно не накладався.
По справі було проведено експертне дослідження, вартість якого становить 469 гривень 00 копійок, що є судовими витратами по справі, а тому зазначена сума грошових коштів підлягає стягненню з засудженої на користь експертної установи, що проводила дослідження.
Речовий доказ у справі: пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 видане 11 лютого 2007 року на ім'я ОСОБА_2 (зберігається в матеріалах кримінальної справи) -підлягає зберіганню при матеріалах справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України та призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 (п'ятиста десяти) гривень 00 копійок.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу стосовно ОСОБА_1 залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при Управлінні МВС України на ПЗЗ, Код ЗКПО: 25576445, реєстраційний рахунок 31257272210703, Банк ГУДКУ в Київській області, МФО 821018 - 469 гривень 00 копійок судових витрат по справі за проведення судової криміналістичної експертизи.
Речовий доказ у справі: пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 видане 11 лютого 2007 року на ім'я ОСОБА_2 (зберігається в матеріалах кримінальної справи) -зберігати при матеріалах справи.
Вирок суду на протязі 15 діб може бути оскаржений до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва, а засудженою ОСОБА_1 на протязі вказаного строку з моменту отримання копії вироку.
Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Мартинов Є.О.