Справа №2-52/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2008 року
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Діброви О.В.
з секретарем Савченко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Народичі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду і просить розірвати шлюб з відповідачем, мотивуючи тим, що шлюб був зареєстрований 02.12.2000 року, але відносини в сім'ї не склались, відсутнє взаємо- порозуміння. Від шлюбу з відповідачем народилася ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н..
Позивач в судове засідання не з'явилась, але надіслала заяву, в якій просить справу слухати в її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, але надіслав заяву, в якій просить справу слухати в його відсутності, щодо задоволення позову не заперечує.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що позивач та відповідач мають спільну дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., та проживають в зареєстрованому шлюбі з 02.12.2000 року, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 27.07.2000 року та свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_2 від 02.12.2000 р.
Згідно з ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 СК України.
Стаття 112 СК України передбачає, що суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя та постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що відносини між сторонами не склались, вони тривалий час проживають окремо й збереження сім`ї стало неможливим.
Враховуючи думку відповідача і його згоду, що не суперечить інтересам дитини, суд вважає за необхідне залишити неповнолітню дитину на проживання з позивачем, тобто з матір'ю.
Питання про поділ майна подружжям не ставиться.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов підлягає задоволенню.
Позивач сплатила витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп. та судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп.
Керуючись ст.ст. 105, 112 СК України та ст.ст. 10, 11, 60, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб, зареєстрований 02 грудня 2000 року виконавчим комітетом Норинцівської сільської ради Народицького району Житомирської області, актовий запис №7, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження.
Дитину ОСОБА_3 залишити на проживання з матір'ю - ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАГС в сумі 17 грн.
На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга у такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, з направленням копії скарги до апеляційного суду Житомирської області.
СУДДЯ: