Справа № 2-а-315/08р
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 червня 2008 року Рокитнянський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Корбута В.М.
при секретарі Божок Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Рокитне адміністративну справу за позовомОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Рокитнянської райдержадміністрації про встановлення статусу інваліда війни, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувшись до суду з вищевказаним адміністративним позовом посилається на те, що він в 1986 році був залучений до складу формувань Цивільної оборони і тому став інвалідом другої групи внаслідок захворювання, яке пов'язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується відповідними документами. Він звернувся до відповідача з заявою та відповідними документами з проханням надати йому статус інваліда війни та видати посвідчення. Листом від 09.04.2008 року за № 06-29-464 відповідач відмовив йому у наданні статусу інваліда війни, посилаючись на те, що між Міністерством праці та МНС існують різні підходи щодо змісту довідки, яка підтверджує залучення особи до формувань ЦО, яку видає управління з питань надзвичайних ситуацій Київської облдержадміністра-ції ( як колишній штаб ЦО області).
В судовому засіданні позивач позов підтримав, посилаючись на вищенаведені обставини і просив суд зобов»язати відповідача встановити йому статус інваліда війни.
Представник відповідача будучи належним чином повідомленим про час і місце слухання справи не з'явився на судове засідання. Натомість направив до суду листа від 09.06.2008 року № 06-22-740 згідно, якого вбачається про те, що відповідач щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1 покладається на розсуд суду.
Суд, заслухавши позивача та дослідивши письмові матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи із наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач був залучений до складу формувань Цивільної оборони і тому став інвалідом другої групи внаслідок захворювання, яке пов'язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується наявними у справі та оглянутими у судовому засіданні письмовими доказами, якими є:
- Копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 НОМЕР_1, видане на на ім'я позивача;
- Копія вкладки № 007754 до посвідчення громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- Копія експертного заключення від 18.10.1993 року;
-Копія довідки ВТЕК №011072 від 17.03.1994 року про встановлення другої групи інвалідності внаслідок захворювання пов'язаного з ліквідацією аварії на ЧАЕС;
-Копія довідки МСЕК №008466 від 17.03.21994 року про встановлення ступені втрати працездатності;
-Копія витягу з протоколу № 9/2008 засідання комісії з питань підтвердження участі в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оборони від 02.04.2008 року;
-Копія довідки Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської облдержадміністрації № 01-08/360 від 02.04.2008 року;
- Копія довідки філії «Рокитнянське рай ДУ» № 104 від 20.03.2008 року.
Судом встановлено, що позивач звертався до відповідача з заявою про встановлення йому статусу інваліда війни. Проте, листом від 09.04.2008 року за № 06-29-464 відповідач не задоволив прохання позивача надавши роз'ясненя з приводу того, що між Міністерством праці та МНС існують різні підходи щодо змісту первинних документів на підставі яких підтверджує факт залучення особи до формувань ЦО.
Відповідно до п. 9 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», згідно якого до інвалідів війни належать особи, які залучалися до складу формувань Цивільної оборони та які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов»язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Як встановлено судом позивач був залучений до складу формувань Цивільної оборони та став інвалідом внаслідок захворювання, пов»язаного з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, а тому відповідно до вказаної норми має право на встановлення статусу інваліда війни і на отримання документа, що підтверджує зазначений статус.
Таким чином, враховуючи вкладене, суд приходить до висновку, що слід зобов»язати відповідача надати позивачу статус інваліда війни.
Керуючись ст.4, 7 Закону України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”, п. 7 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою КМ України від 12.05.1994 року № 302, ст.ст.6, 9, 11, 12, 17, 71, 89, 99, 100, 158-163, КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити .
Зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області встановитиОСОБА_1 статус інваліда війни.
ЗвільнитиОСОБА_1 від сплати судового збору у відповідності до п.18 ст.4 Декрету КМ України «Про державне мито»
Звільнити Управління праці та соціального захисту населення Рокитнянської районної державної адміністрації Київської області у відповідності до п.7 ст.4 Декрету КМ України «Про державне мито».
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Київської області через Рокитнянський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя Корбут В.М.