БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
м.Бровари Справа № 1007/10549/2012
провадження № 2/1007/3180/2012
08.10.2012
У Х В А Л А
«08»жовтня 2012 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 до Броварської міської ради Київської області й Броварської районної ради Київської області про визнання права на житло,
в с т а н о в и в:
Відповідно до статті 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху у зв’язку із тим, що не відповідає вимогам статті 119 ЦПК України.
За змістом ст.119 ЦПК України позовна заява подається в письмовій формі й повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Разом із тим, у порушення наголошених вище вимог процесуального законодавства зміст позовних вимог не конкретизований. Зокрема, у позові заявлено вимоги: - визнати незаконними дії відповідачів щодо відмови у приватизації (надання у приватну власність) житлових приміщень гуртожитку Броварської центральної районної лікарні по вулиці Шевченка, 12-А у місті Броварах Київської області; - зобов’язати відповідачів надати у приватну власність, а саме право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку Броварської центральної районної лікарні по вулиці Шевченка, 12-А у місті Броварах Київської області, в яких мешкають позивачі по справі. При цьому не вказується які саме дії відповідачів оскаржуються позивачами, не вказується дата їх вчинення, у якій формі вони були виражені чи у відповідному рішенні чи у письмовій відповіді тощо. Коли конкретно й відносно кого вони були вчиненні, яких саме житлових приміщень та кого конкретно вони стосуються. Також не конкретизовані вимоги щодо зобов’язання відповідачів надати у приватну власність житлових приміщень, яких саме та кому конкретно в позові не вказується.
Крім того, відповідно до статей 1, 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір –збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір - 0,1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати.
Між тим, судовий збір в сумі 107 грн. 30 коп. сплачено лише одним позивачем.
Згідно із статтею 118 ЦПК України позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється, з дотриманням порядку, встановленого частинами другою і третьою статті 11-1 цього Кодексу. Позивач має право об’єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов’язаних між собою.
У статті 126 ЦПК України визначено, що суддя під час відкриття провадження у справі, підготовки справи до судового розгляду або суд під час її розгляду мають право постановити ухвалу про об’єднання в одне провадження кількох однорідних позовних вимог за позовами одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача чи до різних відповідачів або за позовом різних позивачів до одного й того самого відповідача. Залежно від обставин справи суддя чи суд мають право постановити ухвалу про роз’єднання кількох поєднаних в одному провадженні вимог у самостійні провадження, якщо їх спільний розгляд ускладнює вирішення справи.
Право об’єднати для спільного розгляду і вирішення кількох цивільних справ за позовними заявами різних позивачів до одного й того самого відповідача статтею 126 ЦПК України надано саме суду, а не позивачам.
Виходячи із наведеного, кожна особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси має право звернутися до суду з позовною заявою окремо. Подачу до суду колективних позовних заяв Цивільний процесуальний кодекс України не передбачає, оскільки спільний розгляд таких заяв ускладнює та сповільнює вирішення справи, адже встановленню, в даному конкретному випадку, підлягає право на житло, умови та підстави надання житлових приміщень у користування й вирішення питання щодо наявності права на приватизацію житла кожного із осіб, які звертаються до суду за захистом їхніх прав.
Також встановлено, що певна кількість зазначених у позові осіб вже зверталися до суду із подібними позовними заявами у порядку, що визначений Кодексом адміністративного судочинства України (зокрема ОСОБА_8, ОСОБА_5, ОСОБА_1 та інші).
Ухвалами Броварського міськрайонного суду Київської області від 30 серпня 2012 року цим позивачам відмовлено у відкритті провадження на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України. ОСОБА_14 процесуальні судові рішення оскаржені в апеляційному порядку й справи направлені до відповідного суду апеляційної інстанції.
Таким чином, позивачам слід визначитися із порядком звернення до суду. Чи в порядку, який визначений Кодексом адміністративного судочинства України чи, який передбачений Цивільним процесуальним кодексом України. Одночасний розгляд одного й того ж позову за різними процесуальними законами не передбачений.
Згідно із статтею 121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.121 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позовну заяву - залишити без руху.
Запропонувати позивачам не пізніше –15 жовтня 2012 року усунути вказані в ухвалі недоліки, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. О. Василишин