Судове рішення #2562301

            Справа № 2-89/08 р.

 

 

 

 

 

 

             Р І Ш Е Н Н Я

     ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

05 березня 2008 року

Народицький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді    Діброви О.В.

з секретарем                  Савченко Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт.Народичі справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ласківської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

 

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить визнати за нею право власності на  житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1, мотивуючи тим, що зазначений будинок належить її чоловіку ОСОБА_2, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1

Позивач  звернулась із заявою про прийняття спадщини до ДНК, але оформити її не може, оскільки ОСОБА_2. не виготовив свідоцтво про право власності на будинок, без якого нотаріус спадщину не оформляє.

Позивач в судове засідання не прибула, але справу просить розглядати без її участі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився та надіслав заяву, в якій просить справу розглядати без їх участі, позовні вимоги визнає.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що власником житлового будинку з надвірними будівлями  АДРЕСА_1   є ОСОБА_2, що підтверджується копією довідки виконавчого комітету Ласківської сільської ради №86 від 18.01.2008 року.

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Частиною 5 вказаної статті визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).

Статтею 1299 ЦК України визначено, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов'язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.

Інші спадкоємці із заявами про прийняття спадщини до ДНК не звертались, що підтверджується довідкою Народицької ДНК №29 від 05.03.2008 року.

ОСОБА_2 . свідоцтво про право власності на домоволодіння при житті не виготовив, а тому позивач не може оформити спадщину, маючи на це право.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов підлягає задоволенню.

Позивачем сплачено витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

Відповідач звільнений від сплати судового збору згідно ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” та рішення сесії Народицької селищної Ради від 22.01.2008 року №346.

Керуючись ст.ст.1220, 1268, 1299  ЦК України, ст.ст.3, 10, 11, 60, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1 .

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Народицького районного суду протягом 10 днів з моменту оголошення рішення, а апеляційна скарга може бути подана протягом послідуючих 20 днів до Житомирського апеляційного суду через Народицький районний суд.

 

 

СУДДЯ:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація