Судове рішення #2562368

            Справа № 2а-51\08 р.

 

 

 

 

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

04 лютого 2008 року

Народицький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді                      Діброви О.В.

при секретарі                                 Івасенко М.В.

з участю

представника позивача                Маруженко О.М.

представника відповідача            Слепченка А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Народичі справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації до державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними та скасування постанови про арешт коштів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить скасувати постанову державного виконавця Державної виконавчої служби Житомирської області в Народицькому районі від 15.01.2008 року про арешт коштів боржника, мотивуючи тим, що УПСЗН Народицької РДА здійснює фінансування видатків, спрямованих на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в межах кошторисних призначень на поточний рік й не може замовити кошти на погашення боргів минулих років.

Представник позивача в судовому засіданні вимоги підтримав.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечує.

Суд, перевіривши в судовому засіданні матеріали справи і вислухавши доводи позивача та відповідача, дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановою Народицького районного суду від 24 жовтня 2007 року з УПСЗН Народицької РДА стягнуто на користь ОСОБА_1   2283 грн. 80 коп. щорічної допомоги на оздоровлення за період з 1999 року по 2002 року включно.

14.01.2008 року постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції накладено арешт на кошти в сумі 2283,8 грн., що містяться на рахунку 35218040000783 код 03192750 та належать УПСЗН Народицької РДА.

Зазначені обставини сторонами не заперечуються та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ст.ст.5, 50 Закону України Про виконавче провадження звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті(опису), вилученні та примусовій реалізації. За наявності даних про кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах та на зберіганні в банках чи інших кредитних організаціях, на них накладається арешт.

На підставі викладеного, суд вважає, що постанова державного виконавця про накладення арешту на кошти боржника винесена відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця.

Суд дійшов даного висновку з урахуванням також і рішень Європейського Суду з прав людини, який вказує, що стверджувані труднощі держави не можуть перешкоджати в отриманні компенсації („ОСОБА_2 проти України” від 19.04.05), економічні труднощі не можуть бути виправданням Уряду („ОСОБА_3 проти України” від 26.07.05), органи державної влади не повинні посилатися на брак грошових коштів, як на виправдання невиконання рішення суду(„ОСОБА_4та ОСОБА_5 проти України” від 21.12.04).         

Позивач звільнений від сплати судового збору згідно ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” та рішення сесії Народицької селищної Ради від 22.01.2008 року №340.

Керуючись ст.ст.9-11, 18, 71, 160, 161, 162  КАС України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації до державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції про визнання постанови державного виконавця незаконною та її скасування відмовити за безпідставністю.

На постанову суду до апеляційного адміністративного суду через Народицький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення постанови або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, з направленням копії скарги до апеляційного адміністративного суду.

 

 

СУДДЯ:

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація