Справа № 2а-80/08 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2008 року
Народицький районний суд Житомирської області в складі :
головуючого - судді Діброви О.В.
з секретарем Савченко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Народичі справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ласківської сільської ради про зобов'язання прийняти на баланс житловий будинок, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду і просить зобов'язати відповідача прийняти домоволодіння АДРЕСА_1 на баланс для отримання компенсації вартості втраченого домоволодіння, мотивуючи тим, що він отримав у спадщину будинок, що знаходиться у зоні радіаційного забруднення, сам проживає в чистій зоні, а тому має право на вказану компенсацію.
Позивач в судове засідання не з'явився, але надіслав заяву, в якій просить справу розглядати без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, але просить справу розглядати без їх участі, позов не визнає.
Дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Статтею 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”(надалі Закону) визначено, що кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.
Пунктом 6 ч.1 ст.35 Закону визначено, що компенсацію, передбачену ст.4 цього ж Закону, у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, мають право отримати громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно(жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій.
Відповідно до ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частиною 5 вказаної статті визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).
Позивач отримав у спадщину будинок в АДРЕСА_1 19 червня 2005 року, а сам з 06.01.1987 року проживає в АДРЕСА_2
Зазначені обставини підтверджуються копіями рішення Народицького районного суду Житомирської області від 28.02.2008 року та паспорту громадянина України серіїНОМЕР_1
Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93, визначено, що с.Ласки відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.
Суд не приймає до уваги п.28 розділу ІІ Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”, яким виключено п.6 ч.1 ст.35 Закону, з наступних міркувань.
Відповідно до п.2 Положення „Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій”, затвердженого постановою КМ України від 15.07.97 № 755, моментом припинення права власності є дата подання переселенцем заяви про передачу ним майна органу місцевого самоврядування у місці відселення.
Копією рішення виконкому Ласківської сільської ради №60 від 27.09.2007 року підтверджується той факт, що позивач звернувся до відповідача і йому було відмовлено в прийнятті будинку на баланс сільської ради у вересні 2007 року, тобто правовідносини виникли ще до набрання чинності Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”.
Відповідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відмова відповідача у прийнятті домоволодіння на баланс є безпідставною і вимоги позивача підлягають задоволенню.
Позивачем сплачено судовий збір в сумі 8 грн. 50 коп.
Керуючись ст.35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст.ст.9-11, 18, 71, 160, 161, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Зобов'язати виконавчий комітет Ласківської сільської ради прийняти на баланс належний ОСОБА_1 житловий будинок АДРЕСА_1
На постанову суду до апеляційного адміністративного суду через Народицький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку протягом 10 днів з дня проголошення постанови або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження з направленням копії скарги до апеляційного адміністративного суду.
СУДДЯ: