Судове рішення #25641465

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 22-ц-293/12Головуючий у 1-й інстанції Черніцька І.М.

Категорія - 51 Доповідач - Ткач О.І.


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


22 лютого 2012 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

головуючого - Ткач О.І.

суддів - Гірського Б. О., Бахметової В. Х.,


при секретарі -Майці Р.Ю.

з участю сторін


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ПАТ "Промінвестбанк" на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 20 грудня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" про зміну формулювання причин звільнення, стягнення заробітку та моральної шкоди,-

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 20 грудня 2012 року позовні вимоги ОСОБА_2 до публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" про зміну формулювання причин звільнення, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди задоволено частково:

-змінено формулювання причин звільнення ОСОБА_2 відповідно до наказу публічного акціонерного торвариства" Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" за № 503 ос від 13 вересня 2011 року та визнати звільнену ОСОБА_2 з посади начальника управління по роботі з корпоративними клієнтами філії "Відділення ПАТ Промінвестбанку м. Тернопіль" з 13 вересня 2011 року за власним бажанням згідно ч. 1 ст. 38 КЗпП України;

зобов'язано публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" внести відповідні зміни щодо причин звільнення у трудову книжку ОСОБА_2;

стягнуто з публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" в користь держави судовий збір у розмірі 94,10 гривень.

- В задоволенні решти вимог відмовлено.


В апеляційній скарзі ПАТ "Промінвестбанк" просить рішення суду скасувати в частині зміни формулювання причини звільнення, посилаючись на те, що висновки суду не відповідають обставинам справи та винести нове, яким позивачці відмовити у задоволенні вказаних позовних вимог.

Зокрема, апелянт зазначає, що позивачку було звільнено законно на підставі систематичного невиконання трудових обов'язків покладених на неї трудовим договором, а тому формулювання причини звільнення є вірним.


Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги та межах позовних вимог, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити.

В жовтні 2011 року ОСОБА_2 звернулась із вищезазначеним позовом , посилаючись на неправомірні дії голови правління банку, згідно наказу якого її було звільнено з посади за систематичне невиконання нею трудових обов'язків.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_2 частково, суд першої інстанції виходив з того, що мало місце порушення оголошення догани та самого звільнення ОСОБА_2 із займаної посади, як начальнику управління по роботі з корпоративними клієнтами філії "Відділення Промінвестбанку".

З таким висновком погоджується суд апеляційної інстанції, оскільки судом дана вірна правова оцінка обставинам, доказам у справі .


З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 працювала начальником управління по роботі з корпоративними клієнтами філії "Відділення Промінвестбанку", керівник якої наділений правом прийняття на роботу, застосування дисциплінарних стягнень, що вбачається з :

-пункту.7.7 Положення про філію"Відділення Промінвестбанку" в м.Тернополі (а.с.44), в тому числі і працівника її посади;

-пункту 1.2. Посадової інструкції начальника управління по роботі з корпоративними клієнтами від 28.04.2010 року ( а.с.49);

-пункту 2.5 абзацу 2 Правил внутрішнього трудового розпорядку в Промінвестбанку від 8 вересня 2008 року (а.с.112 об.).

При цьому вказані положення працевлаштування працівників філій узгоджується і з Статутом банку, який конкретизує виключне право голови правління на прийняття лише керівниківта головних бухгалтерів філій.

Згідно ст. 147-1 КЗпП України дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 з 27.01.2010 року працювала на посаді начальника управління по роботі з корпоративними клієнтами філії "Відділення Промінвестбанк" в м. Тернополі".

Наказом ПАТ Промінвестбанк №267/ос від 27.04.2011 року (а.с.76) на неї було покладено обов'язки директора філії "Відділення Промінвестбанк" в м. Тернополі", які вона виконувала три місяці, що в суді апеляційної інстанції ствердили сторони.

Наказом №503 о/с від 13 вересня 2011 року ОСОБА_3 звільнено з посади начальника управління по роботі з корпоративними клієнтами філії за систематичне невиконання без поважних причин трудових обов'язків покладених на неї трудовим договором (п.3 ст.40 КзпП).

З актів службових розслідувань від 13.07.2011 року та 09.09.2011 року вбачається, що ОСОБА_2 вмінено неналежне виконання обов'язків з приводу виконання обов'язків якими вона була наділена на час виконання обов'язків керівника філії,і в порудку накладення дитсциплінарних стягнень: спершу їй винесено догану , а потім-і звільнення.

Даючи оцінку застосуванню до позивачки дисциплінарних стягнень ,суд першої інстанції вірно виходив з того, що право внесення змін у договір банківського депозиту, а також зняття заборони банківського депозиту, оформленого в якості забезпечення за кредитним договором було надано позивачці, як виконуючій обов'язків філії, що стверджується довіреністю ( а.с. 87), рішенням головного кредитного комітету ПАТ "Промінвестбанку" ( а.с. 106). Дану обставину підтвердили і представники апелянта в суді апеляційної інестанції.

Суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про неогрунтованість та незаконність звільнення позивачки з посади начальника управління по роботі з корпоративними клієнтами філії із зазначених в наказі підстав, оскільки претензії керівництво Банку мало з приводу недоліків в роботі керівника філії банку, а не за неналежне виконання функціональних обов'язків за посадою, на яку вона прийнята безстроково.

Відповідно відсутні підстави для звільнення її з посади начальника Управління по роботі з корпоративними клієнтами, оскільки відповідачем не доведено, що саме як керівник управління вона порушила свої функціональні обов'язки (не внесла змін до депозитного договору, що стосується заборони дострокового повернення депозитних коштів, розміщених в філії "Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Тернопіль"), відповідно відсутні для відмови в задоволенні її заяви про звільнення за власним бажанням

Таким чином, судом першої інстанції було правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, висновки суду про встановлені обставини й правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 307, 308 ЦПК України, суд апеляційної інстанції -

УХВАЛИВ:


Апеляційну скаргу приватного акціонерного товариства "Промінвестбанк" - відхилити.

Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 20 грудня 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту його проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів.




Головуючий



Судді


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація