Судове рішення #25676371

2218/15306/2012


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 серпня 2012 року Хмельницький міськрайонний суд в складі:

головуючої –судді Демінської А.А.,

з участю секретаря судового засідання Матіяш О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Хмельницький цивільну справу за заявою

ОСОБА_1

(заінтересована особа –Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Хмельницькому району Хмельницького міськрайонного управління юстиції у Хмельницькій області)

про встановлення факту, -


в с т а н о в и в :


В липні 2012 року заявник звернулася до суду та вказала, що вона перебувала у шлюбі з ОСОБА_2 з 1946 року, вказаний шлюб був зареєстрований сільЗАГСом села Андрійківці Хмельницького району Хмельницької області і від шлюбу у них народилося семеро дітей, всі вони і сама заявник були зареєстровані на прізвище ОСОБА_2. Однак при переїзді до новозбудованого будинку свідоцтво про укладення шлюбу між заявником та її чоловіком було загублене, а на її звернення до Головного управління юстиції у Хмельницькій області їй було повідомлено, що актовий запис про шлюб не зберігся. В зв’язку з цим при втраті нею паспорта в 1996 році новий паспорт був їй виданий на дівоче прізвище ОСОБА_1. На даний час ОСОБА_2 помер і для оформлення спадкових прав після нього їй необхідно встановити факт реєстрації в 1946 році шлюбу між нею та її померлим чоловіком. Крім того, оскільки всі її діти зареєстровані на прізвище ОСОБА_2, а її новий паспорт видано на прізвище ОСОБА_1, виникла потреба і в підтвердженні родинних стосунків з її дітьми, а саме з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_7.

В судовому засіданні заявник вимоги заяви підтримала, просить їх задовольнити.

Представник заявника в судовому засіданні вимоги заяви підтримала, уточнивши, що факти, встановити котрі просить заявник, мають юридичне значення і необхідність їх встановлення зумовлена труднощами, що виникли при оформленні спадкових прав заявника, а також при оформленні та отриманні пенсійних виплат після смерті її чоловіка ОСОБА_2

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з’явився, про час та місце судового розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення вимог заявника не заперечуючи. За таких обставин суд вважає за можливе справу по суті розглянути за відсутності представника заінтересованої особи в судовому засіданні.

Заслухавши пояснення заявника, її представника, показання свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги заяви необхідно задовольнити.

Встановлено, що ОСОБА_1 уклала шлюб та стала проживати однією сім’єю з ОСОБА_2, з яким проживала до його смерті 19.05.1995 року. Їх шлюб в 1946 році було зареєстровано Андрійковецькою сільською радою.

Під час перебування у шлюбі в ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народилося семеро дітей, а саме: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_9, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_10, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_11.

Заявником було втрачено свідоцтво про укладення шлюбу між нею та її чоловіком, а на її звернення до Головного управління юстиції у Хмельницькій області їй було повідомлено, що актовий запис про шлюб не зберігся. В зв’язку з цим при втраті нею паспорта їй 9.10.1996 року Хмельницьким РВ УМВС України в Хмельницькій області було видано нового паспорта на дівоче прізвище ОСОБА_1 згідно наданого нею свідоцтва про народження.

ОСОБА_2 19.05.1995 року помер і для оформлення спадкових прав, оформлення пенсійних виплат після його смерті заявникові необхідно встановити факт реєстрації в 1946 році шлюбу між нею та її чоловіком. Крім того, оскільки всі її діти зареєстровані на прізвище ОСОБА_2, а її новий паспорт видано на прізвище ОСОБА_1, існує потреба і в підтвердженні родинних стосунків з її дітьми.

Вказані обставини підтверджуються паспортом ОСОБА_1, свідоцтвом про смерть ОСОБА_2, посвідкою про народження ОСОБА_3, свідоцтвом про народження ОСОБА_4, свідоцтвом про народження ОСОБА_5, свідоцтвом про народження ОСОБА_6, свідоцтвом про народження ОСОБА_7, свідоцтвом про народження ОСОБА_8, свідоцтвом про народженняч ОСОБА_10, свідоцтвом про народження ОСОБА_1, повідомленням Головного управління юстиції у Хмельницькій області від 08.08.2011 року № 2998-11/03-49, актом від 26.09.2011 року, копії котрих наявні в матеріалах справи, а також показаннями допитаних в судовому засіданні свідків ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, котрі пояснили, що дійсно заявник та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі, в якому у них народилося семеро дітей, і проживали у шлюбі до смерті ОСОБА_2

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 5, 8, 60, 212 –215, 256, 259 ЦПК України, суд


в и р і ш и в :


Заяву задовольнити.

Встановити факт реєстрації шлюбу, укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 1946 року.

Встановити той факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_12, є матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_9, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_10, ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_11.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Хмельницької області через Хмельницький міськрайонний суд.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація