Судове рішення #2572077

                                                                                                                      Справа № 2-310/08

 

 

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

07 липня 2008 року. Рокитнянський районний суд Київської області  в складі:

 

головуючого судді                           Корбута В.М.

при секретарі                                    Божок Н.В.

з участю позивачки                         ОСОБА_1.

відповідача                                       ОСОБА_2.

 

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в смт. Рокитне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

 

                                                                    ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка ОСОБА_1, звернувшись до суду із даним позовом, просить стягнути із відповідача ОСОБА_2. на її користь аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/3 частини  доходу відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви до суду і до її повноліття, посилаючись на те, що відповідач є батьком дитини, але добровільно допомоги на  утримання дочки, яка знаходиться на  повному утриманні позивачки, не надає.

             В судовому засіданні позивачка зменшила розмір позовних вимог  і просила стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки у розмірі  ¼ частину   його заробітку. 

   Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні позов визнав і не заперечував проти його задоволення.

 

Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі  визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

  Матеріалами справи підтверджується, що відповідач є батьком дитини: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебуває на повному утриманні матері - ОСОБА_1, що стверджується копією свідоцтва про народження дитини, довідкою виданою виконавчим комітетом Рокитнянської селищної ради № 2569 від 07.07.2008 року та показами сторін.

  Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

  Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ст.182 ч.2 СК України).

  Відповідно до ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов ОСОБА_1. підлягає задоволенню.

          Керуючись ст.ст.180, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, ст.ст. ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214-215, 218, 367 ч.1 п.1  ЦПК України,  суд -

 

                                                               ВИРІШИВ:

 

              Позов ОСОБА_1 задовольнити.

 Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та  жителя  смт. Рокитне АДРЕСА_1, Київської області, працюючого в ГУ МВС України в Київській області заступником командира взводу спец підрозділу «Грифон», на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 13 червня 2008 року і до її повноліття.

Допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів в розмірі одномісячного платежу. 

Звільнити  ОСОБА_2 від сплати судового збору на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь Рокитнянського районного суду Київської області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі    7 гривень 50 коп 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня  проголошення рішення заяви  про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

Суддя                                                                                                                               В.М. Корбут

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація