Справа № 2 -2290/ 07
2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2007р. Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Корнєєвої І.В.
при секретарі Переясловської І. А.
за участю позивачаОСОБА_1. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 12 м. Красноармійська цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Київської районної Ради м. Донецька про визнання права власності на спадщину,
ВСТАНОВИВ:
26 червня 2007р. позивач ОСОБА_1звернулася до суду з позовом до Київської районної Ради м. Донецька про визнання права власності на спадщину, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_2, яка була матір'ю ОСОБА_3., після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належний їй будинок за адресою: АДРЕСА_1ОСОБА_3, як спадкоємець першої черги, прийняла спадщину, подавши заяву про прийняття спадщини до держнотконтори. Але отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на жилий будинок та зареєструвати його у БТІ м. Красноармійська ОСОБА_3. не встигла, т.я. померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті ОСОБА_3. відкрилася спадщина на вказаний жилий будинок Позивач є двоюрідною сестрою померлої ОСОБА_3. та є єдиним спадкоємцем після смертіОСОБА_3.Позивачка фактично прийняла спадщину, але не може оформити своє право на спадщину у зв'язку з тим, що жилий будинок не зареєстровано у БТІ м. Красноармійська на ОСОБА_3 Позивачка просить визнати за нею право власності на жилий будинок за адресою: АДРЕСА_1
Відповідач Київська районна Рада м. Донецька позовні вимоги визнав, просить розглянути справу у відповідності до чинного законодавства та у відсутність представника.
Суд вважає можливим розглянути справу заочно у відсутність відповідача, т.я. матеріали справи дозволяють розгаянупгсправу у відсутність відповідача.
Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши обставини справи та дослідивши їх доказами по справі, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з нижченаведених підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_2, яка була матір'ю ОСОБА_3. (а.с. 15, 16, 17-20), та після смерті якої відкрилася спадщина на належний їй будинок за адресою: АДРЕСА_1(а.с. 14, 39-40).
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3., як спадкоємець першої черги, прийняла спадщину, подавши заяву про прийняття спадщини до держнотконтори (а.с. 38).
В судовому засіданні встановлено, що 21 листопада 2005 р. ОСОБА_3. померла (а. с. 21), але отримати свідоцтво про право на спадщину за законом на жилий будинок та зареєструвати його у БТІ м. Красноармійська ОСОБА_3. не встигла, т.я. померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті ОСОБА_3. відкрилася спадщина на вказаний жилий будинок. Позивач є двоюрідною сестрою померлої ОСОБА_3, що встановлено рішенням Димитрівського міського суду від 07 серпня 2006 р.(а.с. 61) та є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_3. Двоюрідна сестра померлої ОСОБА_4 відмовилася від спадщини після смерті ОСОБА_3. на користь ОСОБА_1., яка прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3., подавши заяву про прийняття спадщини до держнотконтори (а.с. 52, 53).
Відповідно до ст. 549 ЦК України, в редакції 1963р., визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив у управління або володіння спадковим майном протягом шести місяців з дня відкриття спадщини .
Відповідно до ч.2 ст. 4 розділу , Дрикінцеві та перехідні положення" ЦК України, у редакції 16.01.2003р., який набрав чинності з 01.01.2004р., до цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав та обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо випливає з закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до СТ. СТ. 1268, 1270, 1273, 1275 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти, незалежно від прийняття спадщини вона належить спадкоємцю з часу відкриття спадщини, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, спадкоємець протягом строку на прийняття спадщини може відмовитися від прийняття спадщини, якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за законом з тієї черги . яка має право на спадкування, частка у спадщині переходить до інших спадкоємців.
В судовому засіданні встановлено, що спадкоємцем померлої а правом представлення відповідно до ст. 1266 ЦК України є позивачка, яка прийняла спадщину, подавши заяву про прийняття спадщини у держнотконтору, другий спадкоємець двоюрідна сестра померлої ОСОБА_4 від прийняття спадщини відмовилася на користь позивача, інших спадкоємців судом не встановлено, спадкове майно під забороною та арештом не знаходиться, заповіту на вказане спадкове майно не має. Суд вважає, що є всі підстави для визнання права власності за ОСОБА_1 на спадкове майно - будинку, яка зосталася після смерті ОСОБА_3.
Керуючись ст. 549 ЦК України, в редакції 1963р., ст. ст. 1266, 1268, 1270, 1273, 1275 ЦК України, ст. ст. 3, 5, 7, 8, 10, 14, 57-59, 60, 208-209, 212-218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Визнати заОСОБА_1право приватної власності на жилий будинок з належними до нього господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.