Справа №2-0-52/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2007 року Кагарлицький районний суд Київської області
в складі: судді Шевченко І.І. при секретарі Хміль Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кагарлик справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Кагарлицька районна державна нотаріальна контора Київської області про встановлення факту родинних відносин, -
встановив:
заявник просить суд встановити юридичний факт, що він ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с Шпендівка Кагарлицького району являється племінником ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, факт смерті посвідчено актовим записом Шпендівської сільської ради Кагарлицького району за № 6 від ІНФОРМАЦІЯ_2, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер його дядько по лінії батька ОСОБА_2, який до дня смерті проживав в с Шпендівка Кагарлицького району.
Після смерті дядька відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку та права на земельну частку (пай), яка посвідчена сертифікатом НОМЕР_1 виданим Кагарлицькою районною державною адміністрацією 21 серпня 1996 року. Спадкоємцем вказаного майна та прав на нього, за законом, став він так, як других спадкоємців у померлого дядька, крім нього, як за заповітом так і за законом немає. В установлений законом строк він не міг звернутися з заявою до нотаріального органу про прийняття спадщини та отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, так як втрачено свідоцтво про народження дядька, яке підтверджує його родинні відносини з його померлим батьком, а актовий запис про його народження не зберігся.
Для підтвердження факту родинних відносин з його дядьком ОСОБА_2 необхідно для офіційного оформлення спадщини, ним спадкоємцем за правом представлення, виникла необхідність звернутися до суду. Крім доданих до заяви документів, зазначених ним обставини зможуть підтвердити свідки. Представник зацікавленої особи в судове засідання не з'явився і подав до суду заяву, в якій просить справу розглядати у їх відсутність. Проти задоволення заяви не заперечує. Вислухавши заявника, свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та відповідні правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_3 помер дядько заявника по лінії батька ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на належний йому будинок та земельну частку (пай).
У встановлений законом термін він не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки було втрачено свідоцтво про народження на ОСОБА_2, яке підтверджувало його родинні відносини із заявником..
Показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підтверджується, що заявник ОСОБА_1 являється племінником по лінії батька померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2. Дане підтверджується копією паспорта на ОСОБА_1; копією свідоцтва про народження на ОСОБА_5; копією свідоцтва про народження на ОСОБА_1; копією технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1; копією сертифікату на право на земельну частку (пай); листом з Київського обласного управління юстиції; повідомлення з Міністерства Юстиції України; копією свідоцтва про смерть на ОСОБА_2 та випискою з погосподарської книги на ОСОБА_2
У відповідності з ч. 1 п. 5 ст. 234, п.1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами при неможливості відновлення втрачених документів. Враховуючи вищевказане суд задовольняє заяву заявника і встановлює факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с Шпендівка Кагарлицького району, являється племінником ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, факт смерті якого посвідчено актовим записом Шпендівської сільської ради Кагарлицького району за № 6 від ІНФОРМАЦІЯ_2. На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ,234 п. 5 ч.1, 256 п.1 ч.1 ЦПК України суд,-
вирішив:
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с Шпендівка Кагарлицького району, являється племінником ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, факт смерті якого посвідчено актовим записом Шпендівської сільської ради Кагарлицького району за № 6 від ІНФОРМАЦІЯ_2. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.