Справа №2-661\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
12 жовтня 2007року Кагарлицький районний суд Київської області
в складі: судді Шевченко І.І.
при секретарі Хміль Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кагарлик справу за позовом ОСОБА_1 до Ліщинської сільської ради, третя особа: Кагарлицьке бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на спадковий житловий будинок, -
встановив:
позивач просить суд визнати за ним, ОСОБА_1, право власності на спадковий житловий будинок АДРЕСА_1 посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 81 років, помер його батько ОСОБА_2, який до дня смерті проживав у власному будинку АДРЕСА_1.
Вказаний будинок є спадковим майном, яке фактично перейшло до нього, його сина, єдиного спадкоємця за його заповітом. Спадщина ним прийнята шляхом своєчасного звернення з заявою до Кагарлицької держнотконтори та оформлення частини спадкового майна.
Про те, оформити спадщину після смерті батька він не має змоги, так як вказаний будинок, що належав йому на праві власності та віднесений до спадкового майна, ним в установленому порядку в БТІ зареєстрований не був, а відтак відсутній правовстановлюючий документ на об'єкт нерухомості, який відповідно до вимог закону підлягає обов'язковій державній реєстрації.
За таких умов, коли його батько за життя не оформив та не зареєстрував право власності на даний будинок, БТІ, як реєстратор права власності на нерухоме майно, не може видати йому витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Станом на даний час, Кагарлицьким БТІ здійснена інвентаризація належного його батькові житлового будинку в зв'язку з тим, що відповідно до п.2.3, п.3.3 «Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно», затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 7/5 від 07 лютого 2002 року заяву для здійснення реєстрації права власності на нерухоме майно подає власник (власники) або особа, яка належним чином ним (ними) уповноважена.
Враховуючи, що власник нерухомого майна, його батько, помер і згідно частини 4 ст. 25 ЦПК України його цивільна правоздатність припинилася в момент смерті, він не може подати від свого імені заяву до органу реєстрації права власності на нерухоме майно чи належним чином уповноважити другу особу здійснити вказану вище дію, виникла необхідність звернутися до суду для визнання права власності на об'єкт нерухомості, житловий будинок АДРЕСА_1 за ним, законним спадкоємцем його майна.
Відповідач в судове засідання не з'явився і подав до суду заяву, в якій просить розглянути справу в його відсутність. Проти задоволення позиву не заперечує, а тому суд вважає розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних в справі доказів.
Третя особа в судове засідання не з'явилася і подала до суду заяву, в якій просить розглянути справу в її відсутність. Проти задоволення позиву не заперечує.
Суд, вислухавши позивача, який не заперечує проти заочного розгляду справи, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне заявлений позов задовольнити повністю. Вимоги позивача законні, обґрунтовані і в судовому засіданні доведені.
В судовому засіданні суд встановив наступні факта та відповідні їм правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача, який проживав у власному будинку АДРЕСА_1. Після смерті батька спадщину фактично прийняв позивач шляхом подачі заяви до нотаріальної контори та частково переоформлення спадщини на себе.
Позивач не має змоги вказаний будинок переоформити на себе, оскільки при
житті його батька він був не зареєстрований в визначеному законом порядку. А тому в нього відсутній документ про право власності на вище вказаний будинок, що і змусило позивача звернутися в суд.
Вказане в судовому засіданні підтверджується наявними в справі доказами, а саме: копією паспорта на ОСОБА_1 копією свідоцтва про смерть на ОСОБА_2; копією заповіта; копією свідоцтва про народження на ОСОБА_1; копією витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі; копією свідоцтва про право на спадщину за заповітом; копією технічного паспорта на будинок АДРЕСА_1, а тому суд визнає за ОСОБА_1 право власності на спадковий житловий будинок АДРЕСА_1.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.316, 328, 1222, 1223 ЦК України, ст.ст. 10,60,212,213,214,215 ЦПК України суд, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадковий житловий будинок АДРЕСА_1.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Кагарлицького районного суду Київської області протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.